Havaj: letenky za teplem na Oahu / Maui – 14.240 Kč

Havajské ostrovy
Romantický západ Slunce na Maui / ilovepics11, licence CC

Zkušenější cestovatelé nemusí tuto zimu zůstávat pouze u letovisek v jihovýchodní Asii. Navštívit můžete při své cestě rovnou tři světové kontinenty a zakončit cestu u Tichého oceánu na nejznámější pláži Havajských ostrovů Waikiki beach.

Aktuální tarif aerolinek KLM/Delta dovoluje podniknout cestu na Havaj s odletem z tureckého Istanbulu za 552 € / 14.240 Kč. Istanbul je otázkou několika stokorun s low-cost dopravci!

Jako místo příletu lze zvolit Honolulu (HNL) nebo Maui (OGG). Ke vstupu do USA budeme potřebovat víza nebo online povolení – ESTA. Cena za 2 roční platnost činí 14$ a vyřízení trvá několik minut.

Letenky z Istanbulu do Honolulu
Letenky z Istanbulu do Honolulu

Jak do Istanbulu?

Absolutně nejlevnější zpáteční letenky do Istanbulu, které začínají již na 540 Kč, lze zakoupit při odletu z Budapešti se společností Wizzair (příruční zavazadlo v ceně). Aktuálně jsou levné letenky dostupné do konce února, vydáte-li se na cestu v pozdějším termínu, ponechte nákup přípojů na pozdější dobu. Alternativně lze letět do Istanbulu s aerolinkou Pegasus airlines (odbavené zavazadlo v ceně), která nabízí levné tarify z Vídně, Mnichova či Lipska. Ceny však začínají na 110€.

V Istanbulu však budete muset měnit letiště, tedy minimálně při cestě tam. Odlet na Havaj je totiž z letiště Ataturk, kdežto přípoje z Evropy míří na letiště Sabiha. Některé termíny dovolují vybrat jako letiště návratu z Havaje taktéž Sabihu – proto přestupování hrozí jen jedenkrát. Doporučuji přenocovat v tomto městě a poznat i asijsko-evropskou metropoli.

Zpáteční cestu lze zakončit i v Amsterdamu, odkud můžete letět s easyJet do Prahy.

Havaj: kempy, hotely nebo apartmány?

Mnozí nízkorozpočtoví cestovatelé místo klasického hotelu na Havajských ostrovech volí možnost stanování v kempech. K tomuto účelu je však nezbytné míti auto. Vypůjčení automobilu na 10 dní stojí 6.016 Kč! Srovnej ceny na letišti v Honolulu nebo Kahului (Maui) v našem srovnávači autopůjčoven.

Pokud se rozhodnete dát přednost hotelům na jedné z nejznámějších pláží ostrova Ohau Waikiki, podívejte se na nabídku pokojů, které začínají na 1.047 Kč pro 2 – hotely v Honolulu

Výhodným místem k ubytování pro více osob může být soukromý apartmán. Nejznámější portál s nabídkou těchto ubytovacích zařízení je Airbnb.cz, který také nabízí pro první objednávku slevu 495 Kč.

[google-map-v3 width=“660″ height=“250″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Honolulu{}3-default.png|Maui, Hawaii{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 3

 • Pospíšilová 14.11.2013, 00:01

  Dobrý den,

  chtěli bysme letenky s odletem na měsíc s odletem koncem března. Bohužel přílet kdykoli po 2. dubnu vyhazuje letenky od 900 eur. Můžete nám prosím pomoci.

  Děkuji POspíšilová

 • Přemysl Vejsada 11.11.2013, 18:12

  Dobrý den, můžete mi prosím poslat nabídku na odlet 24.-26.12. a návrat do 8.1.2014? Případně let rovnou do Bangkoku? Moc díky

 • Lukas 6.11.2013, 21:07

  Skoda ze je to az z IST – letenky na havaj sleduju uz dlouho.. Kdyby to aspon bylo nemecko / madarsko / polsko / rakousko.. 🙁

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.