Havaj s odletem z Varšavy a Prahy – 17.572 Kč

Západ slunce na Havaji - Nan Palmero, licence CC

Dovolená na havajských bělostných pláží je na dosah díky spolupráci letecké společnosti British Airways a American Airlines. Letenky z Varšavy na Havaj a s návratem do Londýna jsou k dispozici již za 17.572 Kč. Dostupné jsou i letenky s odletem z Prahy už za 18.730 Kč.

Cena letenky zahrnuje jedno odbavené zavazadlo do 23 kg.

Průměrné ceny na Havaj se pohybují okolo 22-26 tisíc, v této nabídce můžete navíc libovolně kombinovat následující 4 ostrovy:

 • Oahu – letiště Honolulu (HNL)
 • Maui – letiště Kahului (OGG)
 • Kauai – letiště Lihue (LIH)
 • Hawaii – letiště Kona (KOA)
 • Při pobytu na Havajských ostrovech vám doporučujeme si sjednat cestovní pojištění
 • Letenky musí být vystaveny do 24. října 2014
 • Cestovní období: do 15. května 2015 (kromě vánočního období)
Letenka Varšava - Honolulu - Londýn
Letenka Varšava – Honolulu – Londýn
Letenka Praha - Kona - Londýn
Letenka Praha – Kona – Londýn

Přípoj do Varšavy a z Londýna

Do Varšavy jezdí z Prahy autobusy Polskibus. Další, často promované jízdenky nabízí také Simple express.

Není nad ideálnější letiště co do přípojů než Londýn. Letět můžeme do všech letišť v našem okolí s cenami nepřevyšující 1.000 Kč, mnohdy však ani 500 Kč. Nezapomeňte však na důležitý fakt, že se budete přesouvat mezi letišti. Z Heathrow pojedete metrem do centra, odkud už s easyBus nebo Terravision na letiště Luton, Stansted nebo Gatwick.

Přelety mezi Havajskými ostrovy

Přelety mezi jednotlivými Havajskými ostrovy lze objednat u letecké společnosti Islandair (ceny v rozmezí 65 – 90 $). Další aerolinky na Havajských ostrovech: Hawaiian Airlines a Mokuleleairlines.

Ubytování na Havaji?

Mnozí nízkorozpočtoví cestovatelé místo klasického hotelu na Havajských ostrovech volí možnost stanování v kempech. K tomuto účelu je však nezbytné míti auto. Vypůjčení automobilu na 10 dní stojí přibližně 6 tisíc Kč! Srovnej ceny na letišti v Honolulu nebo Kahului (Maui)Lihue (Kauai)Kona (Hawaii) ve srovnávači autopůjčoven.

Pokud se rozhodnete dát přednost hotelům na jedné z nejznámějších pláží ostrova Ohau Waikiki, podívejte se na nabídku pokojů, které začínají na 1.100 Kč pro 2 – hotely v Honolulu

Výhodným místem k ubytování pro více osob může být soukromý apartmán. Nejlepší nabídky naleznete na Airbnb.cz, který také nabízí pro první objednávku slevu 495 Kč.

Proč navštívit Havajské ostrovy?

Havajské ostrovy je souostroví sopečného původu a je tvořeno desítkami sopečných a korálových ostrovů v Tichém oceánu. Na ostrově Hawaii (neboli Big Island) se nachází stále aktivní sopka Kilauea díky jejíž lávě, která z ní vyteče a poté ztuhne, se ostrov neustále zvětšuje. Na ostrově Oahu leží vyhledávané plážové středisko s názvem Waikiki. I přesto, že tento ostrov není největší, sídlí zde hlavní město Havajských ostrovů – Honolulu. Pokud vás kromě nádherné místní přírody – pláží, korálových útesů, deštných lesů a květin zajímá i historie, Honolulu vás jistě zaujme i svými historickými památkami v podobě radnice, královského paláce Iolani, budově senátu či kostela Kawaihao. Havajské ostrovy však nabízí ještě nespočet výletů, které je zde možné podniknout – ať už se jedná o potápění mezi korálovými útesy nebo výstup na nejvyšší horu Mauna Kea.

Spojené státy americké

Pro vstup na území USA je nutné vízum nebo elektronické povolení ESTA. Estu vyřídíte online během pár minut. Cestovat na ni můžete až 90 dní konitnuelně - platnost je 2 roky. Poplatek za vystavení činí 14$.
V USA se domluvíte především anglicky - oficiální jazyk však není stanoven.
Měnou je Americký dolar (25 CZK = 1 USD). Doporučuji však využívat zejména platební karty, hotovost ve větších městech bývá přežitkem.
Časový posun vůči ČR je od -6 do -11 hodin.
Pokud plánujete procestovat Státy bez vypůjčeného automobilu, doporučuji zakoupit jízdenky u dopravce Megabus. Ten nabízí spojení mezi nejhlavnějšími městy již od 1$ za cestu.
Do USA není potřeba speciálního očkování. Doporučujeme cestovatelský základ: žloutenka A+B a břišní tyfus.
Hotely v USA s minimální slevou 50% - ukázat nabídku >>

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 9

 • Petra 4.12.2014, 17:41

  Ahoj, mate někdo prosím zkušenosti s Mokulele Airlines? Našla jsem několik negativních recenzí, že ruší lety bez oznámení, špatný zákaznický servis apod. a neradi bychom se spálili. Recenze jsou ale z roku 2013, moc nových jsme nenašli. Hledáme přelet z Kahului do Kony 19.1.2015. Děkuji

 • martin 15.10.2014, 11:05

  muzu nastoupit v londyne, nebo to neni povoleno?

  • Vendy 15.10.2014, 11:08

   Ahoj Martine, nastoupit v Londýně nemůžeš, propadla by Ti letenka.

  • Tony 15.10.2014, 11:08

   Ahoj Martine,
   nemůžeš, propadne Ti zbytek letenky.

 • Tony 14.10.2014, 19:56

  Tady je kalendář termínú (pro lepší hledání) z Prahy na Honolulu – přílet do Londýna – cena 18.730 Kč: http://bit.ly/1vrPP8Q

  • Tony 14.10.2014, 20:24

   Ještě něco k routingu: tarif omezuje odlety do 15. května s maximální délkou pobytu 3 měsíce, rezervace do 24. října.

  • petra 14.10.2014, 21:33

   Ahoj, nemate prosim termin v dubnu cca 1.-20.?
   diky moc

  • petra 14.10.2014, 21:34

   oml se sem..
   Praha – Maui / Kauai – Londýn

  • Tony 14.10.2014, 21:51

   Ahoj Petro,
   kombinace letišt a ostrovů kopíruje kalendář termínu na Honolulu: http://bit.ly/1vrPP8Q. Pokud to jde, jsou tam např. lednové,únorové a březnové termíny.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.