Illinois: levné letenky z Lipska do Chicaga – 9.995 Kč

Chicagská fazole při východu slunce - David Eiselt, licence CC

Z nedalekého letiště v Lipsku si můžete zaletět do přístavního města Chicaga, ležícího u Michiganského jezera ve státě Illinois. Doporučuji nepromeškat východ slunce, který je v Chicagu velmi zajímavým, neboť slunce vychází skrz fazoli z leštěné oceli.

Zpáteční letenky seženete již za 359€, tedy 9.995 Kč. Cestu si můžete naplánovat taktéž se 17 hodinovým přestupem v Amsterdamu pro návštěvu tohoto města.

  • Rezervuj letenky Lipsko – Chicago za 359€ / 9.995 Kč na expedia.de
  • Př. termíny na listopad, prosinec, leden, únor, březen
  • Cestovní období: 01.11. – 16.12.2014 a 06.01.-22.03.2015
  • Maximální délka pobytu 3 měsíce
  • Prodej do aktualizace
  • Ubytování v centru seženete od 1.000 Kč/pokoj
  • Cestovní pojištění do USA již máte? On-line sjednáte od 17 Kč/den

Pokud nevlastníte eurový účet, zkontrolujte si kurz u vaší banky. Neboť v takovém případě by mohla být výhodnější rezervace v CZK za 10.453 Kč.

Letenky do Chicaga
Letenky do Chicaga

Po Chicagu se snadno dopravíte místním metrem, které též jezdí přímo z letiště. Doporučuji zakoupit rovnou několikadenní jízdenku, kterou využijete i při cestě z / na letiště O´Hare.

Z Chicaga po okolí autobusem

Nejen z Chicaga můžete využít výhodných jízdenek autobusové společnosti Megabus.com, která nabízí jízdenky již od 1$. Vydat se můžete např. do Indianapolis nebo Iowa City.

Letiště Lipsko / Halle (LEJ)

Přímo na letišti naleznete železniční stanici odkud se každých 30 minut vydává spoj do města Lipska. Cesta trvá necelých 15 minut a stojí 5€.
Do Lipska se nejlevněji z Prahy dopravíte autobusovou linkou společnosti Eurolines, ceny za zpáteční cestu začínají na 1.200 Kč.
Parkování u letiště v Lipsku najdete např. na stránkách holidayextras.de. Týdenní parkování vychází na 39€, dva týdny 59€. Letiště je od Prahy vzdálené přibližně 270 km (3 hod. jízdy).
Vhodnou alternativou, zejména pro krátkodobé stání, je parkování u Friendly hotelu - nabízí den stání za 3€ a je vzdálen přibližně 400 metrů od terminálu.
ne - zpoplatněno
Úschovnu najdete v terminálu B, denní sazba činí 3€, která je však omezena na maximálně 9 dní.
Ibis Budget, Motel A9, Globana - zobrazit ceny

Spojené státy americké

Pro vstup na území USA je nutné vízum nebo elektronické povolení ESTA. Estu vyřídíte online během pár minut. Cestovat na ni můžete až 90 dní konitnuelně - platnost je 2 roky. Poplatek za vystavení činí 14$.
V USA se domluvíte především anglicky - oficiální jazyk však není stanoven.
Měnou je Americký dolar (25 CZK = 1 USD). Doporučuji však využívat zejména platební karty, hotovost ve větších městech bývá přežitkem.
Časový posun vůči ČR je od -6 do -11 hodin.
Pokud plánujete procestovat Státy bez vypůjčeného automobilu, doporučuji zakoupit jízdenky u dopravce Megabus. Ten nabízí spojení mezi nejhlavnějšími městy již od 1$ za cestu.
Do USA není potřeba speciálního očkování. Doporučujeme cestovatelský základ: žloutenka A+B a břišní tyfus.
Hotely v USA s minimální slevou 50% - ukázat nabídku >>

Článek vydal Dave.

Napište komentář nebo dotaz k příspěvku

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.