Island z Prahy v létě: Reykjavik – 4.996 Kč

, licence CC

Pokud se chystáte na Island a zároveň se chcete vyhnout největšímu přílivu turistů, vycestujte před nebo v závěru letních prázdnin. Zpáteční letenky z Prahy na ostrov ohně a ledu zakoupíte díky společnosti easyJet za cenu nepřevyšující 5 tisíc korun.

V ceně letenky je pouze příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25cm, váhově je však neomezené! Pokud byste však chtěli ještě 1 zavazadlo k odbavení, připlatíte si 1.980 Kč. Ke konečné rezervaci bude přidán jednorázový poplatek 270 Kč za platbu kartou.

Variant jak letět je velmi mnoho, doporučuji se inspirovat lowcostovým vyhledávačem azair.cz (slouží jen jako inspirace a ceny nemusí být aktuální). Konečnou letenku zakoupíte na stránkách společnosti easyJet a to dle následujícího postupu. Prvně vybereme letenku z Prahy – např. Praha-Edinburgh a poté pomocí +Přidat další lety budeme dokupovat zbývající letenky. Případně, že zpáteční let bude přes jiné město, je nutné vybrat v 1. kroku zpáteční letenku a přebývající let poté smažeme. Více informací k tomuto postupu je v návodu jak ušetřit na letenkách od easyJet.

Přikládám několik variant. Při přestupu je nutné nocovat na letišti, avšak lety bez nocování lze zakoupit za 5.700 Kč (více na azair.cz)

Reykjavik letenky
1x bez nocování
Reykjavik letenky
2x nocování

Křížem krážem Islandem

Pro cestování po Islandu Vám nejeden cestovatel doporučí půjčit si vlastní automobil. Za tímto účelem můžete využít služeb partnera Rentalcars.com kde probíhá porovnání cen od všech největších dealerů. Např. 16.-20.května začínají ceny od 4.079 Kč s vyzvednutím a vrácením přímo na letišti v Reykjaviku. Případně můžete automobil vrátit ve městě o den dříve a nechat si poslední / první den v Reykjaviku na vlastních nohách 🙂

Spolucestující

Pro ještě nižší náklady můžete zkusit vyhledat parťáka na cesty a sdílet náklady při jízdě ve 4. Za tímto účelem bohatě poslouží diskuzní fórum Hledám spolucestovatele.

Ubytování

Ubytování nejen v samotném Reykjaviku doporučuji vychytat přes promo akce se slevou 50% a více na hotely. Například v dnešní nabídce je 3* za 960 Kč / 2 os vč. snídaně!

[google-map-v3 width=“660″ height=“245″ zoom=“10″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Reykjavik{}1-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 8

 • Tom 31.1.2013, 00:29

  no za pár šlupek ten to z Bratislavi do Varšavy nebude … něco kolem 2000 kč ??

  • Dominik 31.1.2013, 19:09
  • Dave 31.1.2013, 19:13

   Pro cenovou politiku si přečti o Polskibusu zde http://cestujlevne.com/polskibus/

   Zpáteční jízdenky jdou od 12 Kč 😉

  • Tom 1.2.2013, 22:02

   sakra,nevědel jsem že se to mění každý den ty ceny .. tej to stoj s reasyjet s tema přetupama skoro 7 tisci:( myslite že mám počkat enbo raši objednat nějakou letenku hned??

 • Tom 30.1.2013, 12:38

  Ahoj hledám letenku na červen, a bez přestupu by to nebylo ?Dík

  • Lucx 30.1.2013, 12:45

   Bez přestupu jedině z Německa (Berlín), pravidelné linky provozuje WOWair http://www.wowiceland.co.uk/nebo se dívat po nějakých charterových letenkách, většinou z německých letišť, případně z Vídně.

  • Tom 30.1.2013, 18:21

   Dík, díval jsem se na to WOW a je to super jen to mam dost daleko do Berlina nebo Varšavy, chybí mitam ta Véden o které jste s zminovali, kde bych ji prosímvás našel ?:)

  • Dave 30.1.2013, 18:43

   Do Berlína dojedeš odkudkoliv. Varšava je v dojezdu z Prahy i Bratislavy za pár šlupek.
   Ty charter letenky bych moc neviděl… Na německým trhu znám ltur.de, u rakušáků ti neporadím.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.