Itálie: levné letenky z Prahy do Milána – 558 Kč

Itálie
Duomo v Milánu - Lukáš Horák, licence CC

Není tajemstvím, že nejlevnější letenky z Prahy míří pokaždé do italských destinací. Nyní se po delší době podíváme na aktuální situaci na trase Praha – Bergamo (Miláno). Nejnižší ceny najdete již na částce 558 Kč, a to včetně tax, poplatků a samozřejmě zpáteční letenky.

Nejvíce termínů naleznete až na příští začátek roku – v lednu, únoru a březnu. Mezi aktuální termíny patří např. 3.-8.9., 1.-6.10., 19.-22.10. a 19.-23.11.

Tip: Věděli jste, že se vlaky Trenitalia dopravíte do okolních měst doslova za pár eur? Například Verona, Lecco, Brescia, Como, Turín nebo Janov za ceny 4 – 10€. Jízdenky na regionální vlaky jsou v prodeji max 7 dní dopředu (kdybyste chtěli nyní kontrolovat ceny).

Letenky Bergamo
Letenky Bergamo

Letiště Bergamo je vzdálené hodinu jízdy autobusy nebo vlakem od centra Milána. Online můžete zakoupit transfer za 4€ na terravision.eu.

Členství WDC – umožňuje cestovat s aerolinkou Wizzair o 270 Kč výhodněji / let. Tedy o 540 Kč levnější zpáteční letenky. Cena členství stojí 750 Kč na rok a 1 členství postačí až pro skupinu 10 osob. Jednoduše pokud poletíte ve dvou, členství zakupte.

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Letiště Bergamo Orio al Serio (BGY)

Do Bergama se z letiště dopravíte autobusy ATB, které poznáte dle oranžové barvy. Odjíždí každých 20 minut a cesta do 7 km vzdáleného Bergama nezabere více jak 15 minut. Cena za lístek činí 2.10€, doporučuji však denní lístek za 5€, který platí i na místní lanovku do Citta Alta.
Do Milána se dopravíte buďto přímými shuttly busy, např. Terravision za 5€, nebo vlakem z Bergama.
Nevadí-li vám delší procházka, z letiště lze dojít pěšký až do centra Bergama. Dalším tipem k strávení delších chvil při přestupu je místní nákupní centrum, které leží na opačné straně dálnice. Po pravé straně od východu z letiště najdete podchod.
není
Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale. Denní sazba za zavazadlo je 4€.
NH Orio al Serio, 57 Reshotel Orio, Stile Liberto - zobrazit ceny

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 9

 • Markéta 2.7.2014, 16:35

  Rozhodně doporučuji výlet vlakem k jezeru Como a pak si vyject lanovkou nahoru a vyšlapat si k majáku A. Volty! Krásný celodenní výlet, tuším, že jízdenka stála kolem 4 eur/směr. Mi se tam líbilo asi i víc, než v samotném Milánu a určitě se budu zpět vracet a strávím víc dní u jezer. =)

 • Tonda 2.7.2014, 16:22

  Super děkuji objednáno 🙂 Jen se chci zeptat, má někdo zkušenost se spojením do centra? Rád bych si zabookoval doporučený transfer. Je reálné ho stihnout v 17:25 když přílet je v 17:00? Děkuji

  • Markéta 2.7.2014, 16:38

   To letiště je hodně jednoduché a maličké, od letadla dojdeš k busu během deseti minut od přistání a to ještě přeháním a je to za předpokladu, že budeš vystupovat poslední. My měli rezervu asi 30 minut a 25 minut jsme stáli na zastávce a okouněli. =D Navíc kdyby to mělo zpoždění, tak tě vezmou dalším spojem.

  • Vojta 2.7.2014, 17:00

   Pokud chceš do centra Bergama tak stačí sednout na bus, který tě tam během chviličky doveze a po prohlídce města se dá do Milána pohodlně dojet vlakem.. jestli jedeš s Terravision z letiště rovnou do Milána tak 25 minut na přestup je fakt hrana, nic bych dopředu nebookoval a lístek koupil až na místě

  • Miloš 3.7.2014, 07:55

   Do centra Milána (hlavní vlakové nádraží – Milano Centrale FS) jezdí několk busů od různý dopravců od Terravision prřes Autostrade až po OrioShuttle. Cena 5€ za jednu cestu. Pokud zakoupíte na netu (http://orioshuttle.com/_eng/) tak stojí jen 4€. Lze navolit čas odjezdu. Pokud má letadlo zpoždění +/´hodinu až hodinu a půl není problém.

  • Tonda 4.7.2014, 14:15

   Děkuji moc 😉

 • azarro 2.7.2014, 15:23

  V podobné akci jsem letenky koupil v květnu a minulé pondělí jsme se z Milána vrátili tak přidám pár tipů: WizzAir nabízí vlastní shuttle z letiště Bergamo do Milána na hlavní vlakové nádraží (Milano Centrale) za 9€ při nákupu letenek. letěli jsme dva, každý jen s malým kabinovým zavazadlem. V Ruzyni kontrolovali poměrně pečlivě a kdo nesplňoval musel na místě doplatit – asi 1000Kč pokud splňoval rozměr velkého kabinového zavazadla, jinak tuším 1600Kč. Ubytování jsme našli přes „Tajné nabídky“ Booking.com v apartmánu 10 minut od Milano Centrale ca 32€ na noc – http://www.booking.com/hotel/it/yellow-line-apartments.cs.html Mohu doporučit. Jinak na Milano jsme měli vyšetřené 4 dny, ale pokud neplánujete navštivovat každou galerii a muzeum bohatě stačí 3(Museum di Scienza ale doporučuji). Co rozhodně doporučuji (obzvlášť pokud člověk letí odpoledne) využít ranní transfer na letiště a vyrazit na prohlídku Bergama – 5€ za 24h jízdenku na veškerou dopravu v Bergamu včetně lanovek do starého města, které je nádherné.

  • Standa 2.7.2014, 15:39

   Přesně tak. Určitě si projít Bergamo a klidně tam i přespat. Milano mě docela zklamalo. Stojí za to si zajet vlakem do Verony.

  • azarro 2.7.2014, 15:47

   Jj, Verona je také hezké město. My jsme ještě chtěli vyrazit do Janova, ale z Milána jsme našli jízdenky jen cca 20€/cesta/osoba, což nám přišlo celkem dost.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.