Do Itálie za historií a koupáním, Řím a Neapol během jedné cesty – letenky z Prahy, jízdenky, transfery – 1.528 Kč

Itálie
Koláž Itálie mix / Pixabay, Flick, Wikimedia, licence CC

Itálie je jednou velkou pokladnicí historického a kulturního bohatství, proto bude její návštěva ve všech směrech vždy zárukou stejně bohatých zážitků. Buďte kreativní a spojte do jednoho výletu dvě italská sídla, v nichž se psaly významné dějiny lidstva, které nám do dnešních dnů zprostředkovávají ty nejcennější historické památky.

Řím

Začněte Římem, Věčným městem, do něhož se zamilujete na první pohled, jako se Audrey Hepburn zamilovala do Gregoryho Pecka ve slavném filmu Prázdniny v Římě. V současné době si můžete po dlouhých a náročných restauračních pracích opět naplno vychutnat pohled na krásnou Fontanu di Trevi, do jejíž kašny musíte hodit symbolicky minci, abyste se do Říma zase někdy vrátili. Samozřejmě nesmíte vynechat Koloseum, Forum Romanum s Palatinem, Vatikán vč. muzeí, Španělské schody a mnoho dalších krásných památek.

Neapol – Pompeje, Vesuv

Pokračujte Neapolí, o níž se říká, že ji musíte vidět a zemřít. V posledních letech se toto úsloví spojuje spíše s „odpadkovou krizí“. Neapol je přesto velmi působivé město, které také nabízí nespočet pamětihodností. Neapol je také místo, kde se zrodil nejslavnější pokrm na světě, a pokud chcete si vychutnat tu skutečně pravou pizzu, bude to právě v Neapoli. Toto město pro vás bude především strategickým bodem k plánování výletů, jako je výstup na Vesuv a návštěva jím pohřbených starověkých měst – Pompeje a Herculaneum, které jsou jedinečnými a zachovalými artefakty éry římské říše.

Co všechno nakoupit!

Abyste mohli navštívit obě tato města, využijete výhodné letenky z Prahy nebo polských Katovic. Dále se budete potřebovat přesunout mezi Římem a Neapolí, k tomu využijete autobusové nebo vlakové spojení s Trenitalií.

Letenky budete kupovat odděleně jako dvě jednosměrné, uvádíme tu nejlevnější variantu s leteckou společností Wizz Air a jejich členstvím Wizz Discount Club (co to je?).

Příkladový itinerář za celkově 1.528 Kč:

 • Letenka na 7.6. Praha – Řím Ciampino za 529 KčWizz Air
 • Jízdenka Ciampino letiště – nádraží Termini za 4 € / 108 Kč s Terravision
 • Jízdenka na 9.6. večer Řím – Neapol za 10 € / 270 Kč s Megabus
 • Jízdenka Neapol nádražíletiště Neapol za 3 € / 81 Kč s Alibus
 • Letenka na 12.6. Neapol – Praha za 20 € / 540 KčWizz Air

Na cestu si musíte vystačit s malým baťůžkem, který by neměl překročit rozměry 42×32×25 cm. Jelikož počítáme s cestou v červnu, zabalíte si jen pár triček, spodní prádlo a hlavně krém proti slunci a plavky. Až pojedete z Pompejí, vydejte se na jih do Sorrenta, anebo ještě lépe do malebného Amalfi, a tam si pořádně užijte moře.

Výlet můžete klidně naplánovat v opačném pořadí. Letenky z/do Neapole pořídíte rovněž u easyJetu, Řím chytnete u Vuelingu nebo také u ČSA, které mají v poslední době zajímavé ceny.

Letenka Praha - Řím
Letenka Praha – Řím
Jízdenka na autobus Řím - Neapol
Jízdenka na autobus Řím – Neapol
Letenka Neapol - Praha
Letenka Neapol – Praha

A pár praktických…

V Římě si nelamte hlavu s dopravou, choďte pěšky. Jen si když tak pořiďte Roma Pass, který využijete třeba na vstupy do Kolosea, na Palatino a Forum Romanum (počítá se jako jeden vstup), některá muzea nebo galerie máte s Roma Passem zdarma nebo se slevou. Hlavní výhodou Roma Passu je, že se můžete postavit do přednostní fronty. Všechny verze Roma Passu platí i na hromadnou dopravu v rámci Říma.

V Neapoli si pořiďte 3 denní turistickou kartu campania>artecard za 32 € (18-25 let 25 €), kterou využijete na vstupy do Pompejí a pak třeba do Herculanea. Rovněž vám bude platit na neapolskou hromadnou dopravu, tramvaje, metro, lanovky, a také na vlakové linky Circumvesuviana, které použijete na dopravu do Pompejí, ale i do zmiňovaného Sorrenta. Z Pompejí na Vesuv se svezete autobusem EAVBUS za 2,70 € (info a jízdní řád).

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 8

 • PK 5.6.2016, 10:31

  ZDravím, plul jste někdo z NEapole na ostrov Ischia? Kolik se tak pohybuje cena za plavbu lodí? Našel jsem na internetu cenu 80€ pro 2 osoby za zpáteční cestu a příjde mi to hodně. Díky za zkušenosti.

 • Pavel 19.5.2016, 20:08

  Jeden dotaz ohledně internetu. Loni ve Slovinsku jsem si pořídil jejich datovou kartu do mobilu a měl jsem k dispozici 1GB dat za 1 euro na den, což je super a hodně to zjednoduší cestování a hledání. Když jsem ale byl v Itálii, za boha jsem se prostě nedopátral, jak to tam funguje, když bych chtěl do mobilu datovou sim kartu a jejich wifi v kempu byla dost předražená.

 • martin 17.5.2016, 00:30

  Vysvětlete mi prosím jak se chová cena letenky do této destinace s blížím se odletem – stoupá nebo klesá ? zajímá mne termín So 11.6 + za týden zpět.¨
  Díky, martin

  • avin 18.5.2016, 02:18

   U Wizzair cena určitě stoupá, neváhat a koupit.

 • tonic 16.5.2016, 14:35

  megabus za 10 euro je fajn, ale na strankach trenitalie sa na tieto datumy daju najst o trosku rychlejsie priame vlaky za 11,80 euro, prip. kto chce trosku zabavy tak da sa rychlovlakmi ( 300 kmph) statnej Trenitalia, alebo sukromnej Italo za cca 24-25 euro za nieco vyse hodinku jazdy pri bookovani cez ich stranky

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.