Izrael: Tel-Aviv a Ejlat na jeden zátah z Budapešti – 3.080 Kč

Izrael

Mnoha cestovatelům je známo, že se do Izraele se mohou už nějaký ten pátek relativně levně dostat s Wizzairem, který nalétává do Tel-Avivu nejen z Prahy, ale také z polských Katovic či Budapešti. Nicméně po nedávném oznámení o vstupu Ryanairu na izraelský trh se s levnými letenkami do Svaté země doslova roztrhl pytel. Nám, cestovatelům se díky tomu rozšířily možnosti, jak Izrael poznat ještě více. Ryanair bude od listopadu provozovat linky z Budapešti a Krakova do jižní části Izraele, do města Ejlat. Přistávat však bude na letišti Ovda, které je od Ejlatu vzdáleno přibližně 60 km.

Když popustíme uzdu naší fantazii, vychází nám skvělý říjno-listopadový trip z Budapešti do Izraele, který kombinuje jak Tel-Aviv, tak Ejlat. Přejezd mezi nimi je otázkou necelé tisícikoruny. Uvádíme nejrychlejší variantu, kterou je přelet z centra z vnitrostátního letiště v Tel-Avivu Sde Dov (SDV) na letiště u centra Ejlatu (ETH) izraelskou aerolinkou Arkia.

Trasování tripu
Trasování tripu / Great Circle Mapper, Copyright © 1996-2015 Karl L. Swartz

Ejlat poskytuje možnost koupání v Rudém moři v každou roční dobu, a může být také vstupní branou do sousedního Jordánska, kde se nachází nejnavštěvovanější starobylé skalní město Petra, které je zapsáno na seznam UNESCO.

⇒ Návrh itineráře:

 • 27. 10. – letenka Budapešť – Tel-Aviv za 10.840 HUF/ 950 Kč u Wizzairu – (cena pro členy WDC, Co je WDC?, bez WDC cena 15.190 HUF / 1.330 Kč, velké příruční zavazadlo)
 • 03. 11. – letenka Tel-Aviv – Ejlat za 47 USD / 1.150 Kč u Arkie
 • 07. 11. – letenka Ejlat (Ovda) – Budapešť za 36 EUR / 980 Kč u Ryanairu

U první letenky uvádíme cenu včetně velkého příručního zavazadla, které je u Wizz Air za příplatek. Ostatní společnosti mají přepravu standardního příručního zavazadla v ceně letenky. Snažte se dodržet rozměr 55x40x20 cm, abyste bez problémů prošli u všech dopravců.

Pro vstup do Izraele vám vystačí platný cestovní pas. Kvůli potenciálním problémům s pozdějším použitím cestovního pasu, vydávají izraelské úřady na letišti po příletu do Izraele pouze registrační kartu, nedávají razítko do pasu. Před odletem do Izraele je potřeba absolvovat bezpečnostní pohovor a důkladnou kontrolu, proto se na letiště dostavte nejméně 3 hodiny před odletem.

Doprava do Budapešti za 680 Kč!

Z Prahy máte několik možností, jak se dostat pohodlně do Budapešti. Nejvíce jich poskytují autobusoví dopravci, ať už Student Agency s několika přímými spoji denně za 860 Kč tam i zpět, nejlevněji Eurolines s promo jízdenkou za 680 Kč či Orangeways. Nemůžeme nezmínit variantu pohodlného přímého spojení vlakem s Včasnou jízdenkou Evropa za 1.112 Kč v obou směrech.

Noclehy v Izraeli

Hotely, penziony, apartmány, hostely v Tel-Avivu, Jeruzálémě, Betlémě či Ejlatu hledejte a porovnávejte na booking.com. Pokud byste nemohli narazit na žádnou cenově zajímavou nabídku, zkuste se podívat na Airbnb, které nabízí zajímavou alternativu oproti klasickému nocování v hotelech. Na první rezervaci skrze náš odkaz máte slevu cca 600 Kč.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 13

 • David 31.7.2015, 09:00

  Ja jel stopem pres pul Izraele (z Jeruzalema do Ejlatu) a slo to. Aspon v roce 99 🙂

 • Dušan 28.7.2015, 20:52

  Tiež zháňam autopožičovnu v Izraeli, ktorá je schopná doniesť a zobrať auto z letiska Ovda, ak budete o niečom vedieť, dajte vedieť.

 • Prokop 28.7.2015, 18:02

  Zdravím, budu-li mít íránské razítko v pase.. je vůbec šance, že mě do Izraele pustí?

  • David Kondělka 28.7.2015, 20:51

   Razítka některých států v regionu (zejména Sýrie, Libanon nebo Írán) mohou být důvodem k důkladnějšímu pohovoru při vstupu do země. V případě pochybností ohledně vstupu na území Státu Izrael s ohledem na Váš předchozí pobyt v arabské/islámské zemi se obraťte na Velvyslanectví Státu Izrael v Praze (http://prague.mfa.gov.il/) – toť z webu MZV

 • Verca 28.7.2015, 12:38

  Ahojte viete niekto ako je cenovo/casovo doprava eljat-petra ?vdaka

 • baka 28.7.2015, 11:22

  Autobusem. Je tam v zasade jedina silnice vedouci na sever z Eilatu. Autobusy jezdi pomerne casto.

 • z. 28.7.2015, 10:06

  ví někdo, jak se dostat z ovdy do centra eilatu?

 • Radoslav 28.7.2015, 08:57

  Ahojte, viete niekto o požičovni áut ktorá umožňuje vrátiť auto na letisku Ovda? To by sa celkom hodilo pri tomto itineráry 😉

 • Robert 28.7.2015, 08:43

  Alternativa k preletu medzi Tel Aviv a Eilatom je Egged autobus ktory ide 5h a stoji 19,5€ … navyse clovek uvidi aj co to z Izraela

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.