Jízdenky z Prahy do Drážďan a Berlína – 308 Kč

Německo
Berlín, Říšský sněm - Werner Kunz, licence CC

Berlínský autobusový dopravce  MeinFernbus nabízí jednosměrné jízdenky z Prahy do Drážďan nebo do Berlína za 11 € / 308 Kč. Tyto jízdenky můžete využít pro novoroční eurovíkend a nákupy nebo jako vhodný přípoj k vašim akčním letům. Jízdenky za tuto cenu jsou k dispozici do konce ledna. 

Do autobusu si můžete vzít jedno příruční zavazadlo o maximální váze 7 kilogramů a rozměrech 42 x 30 x 18 cm a dvě další zavazadla, která neváží více než 30 kilogramů o rozměrech 67 x 50 x 27 cm.

Zpáteční jízdenka Praha – Berlín

Zpáteční jízdenka Berlín - Praha
Zpáteční jízdenka Berlín – Praha

Zpáteční jízdenka Praha – Drážďany

Zpáteční jízdenka z Prahy do Drážďan
Zpáteční jízdenka z Prahy do Drážďan

Proč navštívit Berlín a Drážďany?

Hlavní město Německa je pro návštěvníky atraktivní nejen díky místním pamětihodnostem (Braniborská brána, budova Říšského sněmu, zbytky Berlínské zdi, židovské památky), ale také kvůli svému kulturnímu potenciálu. Ve městě se koná řada kulturních a uměleckých akcí. Z nichž mezi nejznámější patří každoroční Berlínský filmový festival. Dále zde můžete navštívit místní divadla a galerie, Egyptské muzeum, botanickou zahradu atd.

Drážďany ležící na řece Labi bývají také označovány jako polabská Florencie. Město je z více než poloviny pokryto zelení a nachází se zde řada památek z období novověku. Za návštěvu jistě stojí místní obrazárna Zwinger, kde spatříte díla například od Rembranta, dále památky Hofkirche (Katedrála Nejsvětější Trojice), Frauenkirche (protestanský Kostel Panny Marie) či Státní saská opera. 

Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 4

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.