Kampánie: letenky z Prahy do podzimní Neapole – 1.058 Kč

Itálie
Italské Pompeje - Nathan O'Nions, licence CC

Na krátký podzimní výlet do hlavního města Kampánie se můžete vydat na křídlech společnosti Wizzair. Levné letenky v průběhu listopadu do města proslulého italskou mafií zakoupíte již za 1.058 Kč. Neapol však nebude jediné místo, na které během své cesty nahlédnete – vynechat nesmíte starověké Pompeje a méně známé městečko Herculanea se stejným osudem. V zátiší na vás bude dohlížet stále aktivní sopka Vesuv.

Zpáteční letenky z Prahy do Neapole zakoupíte na několik termínů během listopadu – létá se každou středu a neděli.

 • Praha – Neapol a zpět za 1.058 Kč rezervuj na wizzair.com
 • Nejnižší cena platná pro členy WDC – co to je?
 • Dostupné termíny: 1, 4, 11, 15, 18 a 22. listopadu

V ceně je zahrnuto malé zavazadlo o rozměrech 42x32x25 cm. Větší lze dokoupit, avšak při cestách po Evropě je zcela zbytečné.

 • Balíček pro Neapol: Za letenky + 3 noci ve výše uvedeném hotelu zaplatíte 2.490 Kč!

Hotel: doporučujeme zvolit tento kvalitní 3* hotel Ideal v samotném centru města u Hlavního nádraží. Zakoupíte jej do 950 Kč za pokoj včetně snídaně pro 2 osoby. Zároveň se jedná o 3. nejlevnější možnost ubytování v tomto městě.

Neapol – Pompeje, Vesuv

Pokud návštěvu Neapole spojíte s výletem do Pompejí, výstupem na Vesuv, vyplatí se pořízení 3 denní jízdenky Unicocampania 3T, která stojí 20 € a zahrnuje dopravu v celé Kampánii, taktéž platí na speciální autobusovou linku EAVBUS, která vás zaveze kousek pod vrchol Vesuvu, rovněž ji využijete pro linku Alibusz letiště Neapol. Z Neapole do Pompejí se dostanete vlakem Circumvesuviana. Vstupné do Pompejí vás vyjde na 11 €.

Další možností je pořízení 3 denní campania>artecard Tutta la regione za 32 €, která se vyplatí, jestliže máte v plánu navštívit více památek a muzeí, neplatí však na autobusovou linku na Vesuv.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 8

 • Petr 19.8.2015, 22:32

  před týdnem jsme se vrátili z Neapole
  • Artecard Napoli na 3 dny (21e) – 3 vstupy zdarma do památek v Neapoli a do dalších 50% sleva, součástí je městská MHD v Neapoli
  (http://www.campaniartecard.it/artecard_Napoli.cfm)
  • Campania card na 3 dny (32e) -2 vstupy zdarma do památek v Kampánii a do dalších 50% sleva, součástí je MHD v Neapoli a doprava po Kampánii prostřednictvím Unico Campania
  (http://www.campaniartecard.it/artecard_Regione.cfm)
  • Campania card na 7 dní (34e) – 5 vstupů zdarma do významných budov v Kampánii a do dalších 50% sleva, doprava není součástí karty
  (http://www.campaniartecard.it/artecard_Regione.cfm)

  Vstup zdarma záleží je do Vámi vybraných památek ze seznamu.
  Campania card neplatí na vstup na Vesuv a do Pompejí je doplatek 2e/os.

 • mkub 19.8.2015, 18:10

  Nám se vyplatila artecard, krom mhd v Neapoli a Circumvesuviana se s ní dá cestovat i dál ze Sorrenta kolem pobřeží Amalfi, kde jsou jinak autobusy dost drahé. Navíc jen vstupné do Pompejí je díky ní o 9€ nižší, takže ani nemusíte vidět mraky památek, aby se vyplatila.

 • Alena 19.8.2015, 17:08

  Myslím, že 3 denní jízdenka Unicocampania 3T za 20 € už neexistuje. Od ledna došlo ke změnám. Marně jsem ji v dubnu hledala a z Neapole mi odpověděli, že už není.Ostatní platí včetně hotelu Ideal, který jsme také vyzkoušeli.

  • Dave 19.8.2015, 17:12

   Nějaká alternativa k dopravě, nevíš?

  • Michal 19.8.2015, 17:52

   Ta alternativa mě taky zajímá, to je docela škoda totiž…

  • mkub 19.8.2015, 18:13

   Zkuste Arte Card, funguje stejně a stačí vidět Pompeje + 1 až 2 další památky a smaže se i ten rozdíl 12€.

  • Pavel 19.8.2015, 18:18

   Artecard Napoli funguje na Unicocampania public systém, tedy veškeré městská doprava v Neapoli, včetně lanovek, vlaku Curcumvesiana a pokud se pamatuji, tak jsme s ní jeli do Sorenta, takže i Pompeje a také do Reggia Caserta. Fungovala také na autobus z letiště, ale použili jsme jen při návratu, protože jsem ji vyzvedával na Statione Centrale v infocentru, dá se koupi předem
   http://www.campaniartecard.it/artecard_Napoli.cfm

  • Norbic 19.8.2015, 22:10

   přesně jsou 2 druhy artecard, pouze Neapol a celá Kampanie, myslím cca 32 ěček. Tý 3T je škoda, používal jsem jí vždy, platila i na Ischii + bus na Vesuv, ale je zrušená. Jinak Unicocampania zahrnuje i busy Sita, příměstské vlaky Cumana a Circumflegrea a vlaky Trenitalia po Campanii (např i Paestum)

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.