Katalánsko: levné letenky do Barcelony – 2.055 Kč

Španělsko
Costa Brava, Girona - MorBCN, licence CC

Zvažujete-li návštěvu Katalánska, započněte ji návštěvou Barcelony. Obdivujte nejen krásy Gaudího architektury, ale taktéž se vydejte na pobřeží Costa Brava a užijte si dovolenou u Baleárského moře.

Nejen na předprázdninové období nabízí španělský dopravce letenky do Katalánska za zajímavé ceny. Zpáteční letenky startují již na 75€ / 2.055 Kč.

Rezervuj letenku na trase (+ ubytování v hotelu):

Nejlevnější letenky naleznete zejména v období květen / červen. V červenci se cena udrží pouze v případě odletu z Mnichova. Z ostatních letišť, stejně tak jako v měsíci srpen se cena zvýší o 10 – 20€.

Letenky do Barcelony
Letenky do Barcelony

Vueling umožňuje provést nejen online check-in, ale taktéž mobile check-in. Zavazadlo je limitováno hmotností 10 kg a rozměry 55x40x20 cm.

Při své cestě si jednoduše půjčte auto na letišti a vydejte se i do okolních měst pobřeží Costa Brava. Mezi nejoblíbenější letoviska patří Lloret de Mar, Blanes či Tossa de Mar. V případě ubytování pak budete mít téměř neomezený výběr. V samotné lokalitě Barcelony naleznete přes 1.800 hotelů – z nichž nejlevnější zakoupíte již za pár stokorun – hotely Barcelona. Z okolí pak vybírejte na této stránce – hotely Costa Brava.

Letište Barcelona El Prat (BCN)

Letiště v Barceloně má dva terminály. Z terminálu 1 na terminál 2 dojedete letištním zeleným autobusem, který je zdarma každé 4 minuty. Vzdálenost mezi terminály je cca 4 km.
Z letiště do centra Barcelony jezdí několik autobusových linek. V průměru odjíždí každých 5 minut a doba jízdy trvá 35 minut. Cena jednosměrné cesty činí 5.90€
Vlakem lze dojet do centra za 25 minut, cena činí 4.20€, stanice se nachází na terminálu 2.
Vedle spojů do Barcelony můžete využít taktéž železniční dopravy do vzdálenějších měst - jako je Lloret de Mar. Letiště se nachází v tarifní zóně 4, přičemž výsledná cena jízdenky je dána cílovou zónou (max 6).
ano - pouze 15 minut zdarma
Úschovnu zavazadel naleznete na Terminálu 1. Za 24 hodinový cyklus zaplatíte částku v rozmezí 4.50 - 5.80€. Balení zavazadel je dostupné na obou terminálech a několika místech.
Ibis, Ciutat del Prat, BAH hotel - zobrazit ceny

Letiště Franze Josefa Strauße Mnichov (MUC)

Letiště v Mnichově má dva terminály, z Terminálu 1 na T 2 dojdete pěšky do 10 minut.
Z letiště se můžete dopravit do všech významějších lokalit v okolí - seznam. Kkonkrétně pak do Mnichova jezdí autobus společnosti Lufhtansa každých 20 minut, jednosměrný lístek stojí 10,50€ / zpáteční 17€. Autobusy odjíždí z centrální části před Terminály 1 a 2 - doba jízdy 40 minut.
Vlaky jezdí mezi letištěm a centrem města každých 10 minut - linky S1 a S8. Pro cestu je nutný lístek s tarifní zónou 4 (viz. MHD Mnichov) za 10€.
Parkování na německých letiští si můžete rezervovat online např. na Holidayextras.de
Na letiště jezdí z Prahy přímá linka společnosti Student Agency. Více časových možností pak nabízí dopravci Elines, DB, Flixbus.
Z ČR se na Mnichovské letiště dostanete nejlevněji vlakem DB - jízdenky po Bavorsku začínají na 8,80€ (info).
ano - 30 minut zdarma
Úschva zavazadel na letišti je možná, a to za poplatek 4,8€ / den a velké zavazadlo - detailní ceník.
Zabalit zavazadlo do igelitové fólie si můžete nechat na Terminálu 1 v části C, 4. patro, stejně tak na Terminálu 2.
Kempinski, Novotel, Holiday Inn, Sheraton atd. - ukázat ceny >>

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 7

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.