Letenka a ubytování v Barceloně – 3.079 Kč

Španělsko
Casa Batllo in Barcelona - Moyan Brenn, licence CC

Vydejte se poznávat krásy španělské Barcelony. Poskládejte si svůj vlastní výlet do tohoto města, v kterém naleznete architektonickým skvosty od Antoni Gaudího. Dohromady za letenku z Bratislavy do Barcelony a ubytování můžete zaplatit pouhých 3.079 Kč za jednu osobu.

1) Letenky z Bratislavy do Barcelony

Letenka z Bratislavy do Barcelony se společností Ryanair vás vyjde na 1.530 Kč v termínu 9. – 13. března 2015. Cena letenky zahrnuje bezplatnou přepravu dvou kusů zavazadel – první kabinové zavazadlo s maximální váhou 10 kg a o rozměrech 55x40x20 cm a druhé menší zavazadlo s rozměry 35x20x20 cm.

Další příkladové termíny

 • 2. – 6. února → 73 € / 2.072 Kč
 • 23. – 27. února → 73 € / 2.072 Kč
 • 2. – 6. března →  66 € / 1.873 Kč
Zpáteční letenka z Bratislavy do Barcelony
Zpáteční letenka z Bratislavy do Barcelony

2) Ubytování v Barceloně

Nejlevněji se můžete v Braceloně ubytovat v penzionu Casa Romeo vzdáleném pouhých 15 minut chůze od secesního domu Casa Batlló, který byl přestaven Antonim Gáudí a v roce 2005 zapsán na seznam památek UNESCO. Ve společných prostorách penzionu je dostupné wifi připojení zdarma. Cena za 4 noci dvoulůžkovém pokoji se společnou koupelnou vychází již na 1.467 Kč za jednu osobu. Na recepci ještě musíte zaplatit městskou daň ve výši 0,72 € za osobu na noc (4 noci = 82 Kč).

Další variantou ubytování je v penzionu Serenity Drassanes Barcelona, který je situován pouze 2 minuty chůze od bulváru Las Ramblas. V pokojích je k dispozici zdarma wifi připojení. Pobyt ve dvoulůžkovém pokoji se společnou koupelnou na 4 noci stojí 1.547 Kč za jednu osobu. Městská daň ve výši 0,72 € za osobu na noc se platí až na recepci.

 • Další ubytování v Barceloně můžete porovnat booking.com

3) Přípoj do Bratislavy

Pro cestu z Prahy do Bratislavy můžete využít společnost Eurolines. Další variantou může být zpáteční jízdenka se Student Agency nebo s Českými drahami.

Proč navštívit Barcelonu?

Barcelona je druhým největším městem Španělska a je proslavena architektonickým stavbami Antoni Gaudího.  Za symbol města je považováno právě Gaudího dílo – chrám Sagrada Familia, který stále není dokončen. Muzeum Gaudího se nachází v parku Güell.  V Barceloně se mimo jiné nachází řada gotických památek. Dominantou Gotické čtvrti je katedrála sv. Kříže a sv. Eulálie. Ve městě naleznete nespočet dalších míst, která stojí za vidění jako např. Mořské akvárium či olympijský stadion, kde se konaly letní hry v roce 1992.

Girona/Barcelona (GRO)

Letiště Girona je alternativou k letišti Barcelona Reus. Toto letiště se nachází přibližně 90 km od Barcelony a je spojeno autobusovými linkami, které odjíždějí zhruba 25 minut po příletu každého letadla. Jednosměrná jízdenka stojí 16€, zpáteční pak 25€. Doba jízdy trvá zhruba 1h 10min a jízdní řády lze nalézt na webu dopravce Sagalés. Stejný dopravce jezdí i do Girony a okolí.
ano - 15 minut zdarma
Novotel, Vilobi a Salles hotel - zobrazit ceny

Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 2

 • Vendula 14.1.2015, 13:09

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je nutné kupovat jízdenky na autobus z Girony do Barcelony předem přes internet nebo se dají stihnout koupit po příletu. Přilétáme do Girony v pátek v 17:00 a odjezd autobusu je v 17:30.
  Děkuji za odpověď

  Vendula

  • maf 15.1.2015, 20:38

   Mohlo by sa to dat stihnut, myslim ze polovica lietadla sa nahrnula na tie listky a pockali vsetkych snad aj pridali autobusy.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.