Letenky z Brna do Londýna – 558 Kč / 1.070 Kč

Velká Británie
Londýnské panoráma a autobus - Scott Anderson, licence CC

Vydejte se na týden či pár dní do města evropského obchodu a zároveň hlavního města Anglie – Londýna. Spatřete typicky červené autobusy a telefonní budky, Big Ben či London Eye. Letenky do Londýna zakoupíte nejlevněji se společností Wizzair. Za cenu 558 Kč jsou však dostupné pouze poslední 2 místa. Vhod tak přijde i Ryanair s letenkami za 1.070 Kč. Výhodou je pak několika násobně vyšší počet dostupných termínů.

Společnost Wizzair umožňuje přepravu zavazadla o rozměrech max. 42 x 32 x 25 cm. Oproti tomu Ryanair je více benevolentnější a umožní přepravit 2 kusy příručních zavazadel o max rozměrech 55x40x20 cm a 35x20x20 cm.

Letenky Londýn
Letenky Londýn

Wizzair přilétá na letiště Londýn Luton, o kterém najdete informace níže. Ryanair přistává na letišti Londýn Stansted, odkud pojedete do centra autobusy easyBus nebo Terravision.

Letiště Londýn Luton (LTN)

Z letiště do centra Londýna jezdí několik autobusových společností - Terravision (£10), National Express (£5) či EasyBus (£2). Ceny se odvíjí od konečné zastávky v Londýně. Na výběr je např. z Baker Street, Victoria station, Portman square a jiné. Doba jízdy od 40 do 80 minut.
Vlakové nádraží je vzdálené přibližně 10 minut jízdy od letiště (k dispozici je zdarma shuttle bus, pokud máte železniční jízdenku se stanicí Luton Airport). Vlaky National Rail doporučuji využít spíše k cestě do okolí než do Londýna - časove ani finančně se nevyplatí.
ano - zdarma
Úschovnu zavazadel naleznete u check-in přepážek. Sazba za 24 hodin činí £6. Balící služby jsou za £7 / zavazadlo.
Holiday Inn, Ramada, easyHotel, Hampton - zobrazit ceny

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 2

  • Hanka 20.8.2014, 09:47

    Ahoj, chci se zeptat – když je odlet z letiště London Stansted v neděli v 6:30, jak se tam dá dostat? Nebo je lepší/možné zůstat na letišti už v sobotu v noci? Díky za odpověď

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.