Letenky do Lotyšska: Riga – 1.592 Kč

Lotyšsko
, licence CC

V současné chvíli lze vycestovat z Prahy do hlavního města Lotyšska za velmi krásnou cenu. Suma, kterou zaplatíte při koupi zpáteční letenky na stránkách Airbaltic.com činí 62,35 € – 1.592 Kč. Z Prahy do Rigy poletíte letadlem typu Bombardier Dash-8, jedná se o menší vrtulové letadlo. Rozhodně doporučuji, zážitek z cesty je naprosto jiný než s klasickými proudovými typy.

Air Baltic: Praha – Riga

Společnost Air Baltic je na tuzemském trhu nová, svůj provoz zahájila teprve tento týden. Avšak v jiných částech Evropy je zcela zaběhlou aerolinkou a její služby se dají přirovnat k nízkorozpočtovým aerolinkám. V ceně máte tedy jen nějakou část klasických dopravců, avšak nejste úplně vystaveni náporu nízkonákladových dopravců. Co to znamená ? Občerstvení na palubě nečekejte, stejně tak za odbavené zavazadlo si budete muset připlácet, ale tím omezení končí. Odbavit se můžete na letišti, poletíte vždy na hlavní letiště atd. Svou domovskou bázi má právě na letišti Riga (RIX).

Nákup letenek

Letenky jsou dostupné na téměř celé letní období, vč. víkendů. Vyhledejte si libovolné datum a poté klikněte na Low fare calendar. Hledejte alespoň jedno datum, kde je cena 31€ a poté nezávisle na udávané hodnotě z druhého kalendáře vyberte datum. Výsledná cena bude právě 62€ nebo 77€. Příklad na víkend:

 • 8.-10. června
 • 1.-4. srpna
 • 17.-19. srpna

Co v Lotyšsku ?

Lotyšsko je nádherná země, zejména pak v podzimním období – platí pro milovníky přírody a opravdu nádherně zbarvených lesů. Kromě hlavního města Rigy, kterému se právoplatně přezdívá Praha severu, můžete vyrazit vlakem po železnicích do městečka Jelgava. Toto město láká turisty především na nespočet ortodoxních kostelů všech barev, velikostí a tvarů. Věnujte alespoň dopoledne Jelgavě.

Další možností kam ven z Rigy je na břeh baltského moře do městečka Jürmala. Vlakem sem dojedete za necelou půl hodinu z hlavního nádraží v Rize. Cena lístků není nikterak vysoká, tuším že jsem platil vždy něco kolem 20 Kč (před rokem). Na vlakovém nádraží najdete taktéž výbornou kantýnu – pozor! nejedná se o typicky české nádražní bufety. Tato „restaurace“ je zde velmi oblíbená a vyhledávaná. I já zde trávil každé poledne, případně večer. Najíte se do 50 Kč poctivého boršče nebo pelmenů. Pelmeny je typické východo-severské jídlo – vypadají jako plněné torteliny, ale srovnávat se opravdu nedají – pochutnáte si.

Ubytování v Rize

Rozhodnete-li se vydat na cestu a sháníte-li ubytování, využijte největší nabídku od společnosti booking, která Vám garantuje nejnižší cenu. Najdete-li nižší u jiného dealera, rozdíl Vám doplatí nebo můžete odstoupit od rezervace.

Na výběr je ze 170 hotelů různé kvality. Nejlevnější pokoj pro 2 zakoupíte za 420 Kč. Hotely v Rize

[google-map-v3 width=“660″ height=“245″ zoom=“10″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Riga, Lotyšsko{}1-default.png|Jelgava{}1-default.png|Jürmala{}1-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 11

 • Jirka 20.1.2013, 19:23

  Tak na tu cenu se nemůžu vůbec dostat. Nejlevnější kombinace mi stále vychází na cca 90 euro.
  Akorát na září 2013 se mi podařilo najít odlet za 46e, a návrat z 0!! Mají tam let zdarma, ale to bude asi spíše chyba systému

  • Dave 20.1.2013, 19:36

   Příspěvek byl publikován 8.1.2013 😉

   Ale i přesto:

   19.-23.července 76€

   Ten let za 0,- myslíte toho 21.září ? Tam mi po prokliku z kalendáře vyskočí už klasická cena 45€

 • Naty 14.1.2013, 14:51

  Ahoj. Potřebovala bych poradit. Koukám se na rezervaci letenek a finální cena se daleko liší od těch inzerovaných 62,- nebo 77,- EUR. Letecká společnost přičítá spoustu dalších poplatků, jako palivový příplatek, různé poplatky za letištní servis, atd. Takže ve finále je cena 218,- Euro. Jak to mám chápat? Letenka tedy stojí 218,- ne 77,-?

  Předem díky za odpověď.

 • Dave 9.1.2013, 13:56

  Je pravda, že všechny fotky mám jak z Mordoru, ale pravdou je, že se to tam docela střídalo. Například v Jelgavě jsme měli fakt pěkný počasí, ale jak si vytáhl foťák ….. 🙂

  Ale abych nebalamutil, v Bergamu mi bylo tepleji 😀 a teplotní rozdíl byl fakt znát.

  • Radek 9.1.2013, 15:16

   Počítám s tím, že jedeme na sever, ale tak nějak doufám, že přímořské klima a fotky z googlu, kde se na pláží v Jürmale sluní místní, klapne i nás a do té vody vletíme 🙂

 • Radek 9.1.2013, 13:27

  Super, děkuju! 🙂
  Doufám jen, že nás tam čeká teplejší a vlídnější počasí 🙂

 • Radek 8.1.2013, 14:33

  Čau Dave, díky za skvělý tip, v srpnu se budem kochat krásami lotyšského hlavního města a pobřeží 🙂 Chtěl jsem se zeptat, zda je možné někde prohlédnout fotky z tvého cestopisu? V cestopisu samotném už nejsou k dispozici.
  díky Radek

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.