Letenky do Narsarsuaqu a Kangerlussuaqu – 13.820 Kč

Grónsko
Jedna grónská vesnička - Antonio Bovino, licence CC

Pravou exotikou severu můžeme jmenovat jen několik málo destinací, Grónsko jim však kraluje. Možná jste si mysleli, že tento kus pevniny není ani obydlený, natož, že se zde někdy objeví tip na akční letenky. Tím spíše byste měli zauvažovat nad dobrodružnou výpravou do této dech beroucí krajiny, jenž vás v letních měsících uvítá teplotami od 15°C do 20°C a společnost při treku mezi městy budou dělat pižmoni severní.

Letenky do Grónska zakoupíte nejlevněji na stránkách letecké společnosti Greenland Express, jež nabízí zpáteční letenky za 3.750 dánských korun, tedy 13.820 Kč. V ceně nechybí ani odbavené zavazadlo do hmotnosti 20 kg.

 • Kodaň – Narsarsuaq nebo Kangerlussuaq za 13.820 Kč rezervuj na greenlandexpress.com
 • Cestovní období: 17.06. – 23.10.2015

Letenky rezervujte výhradně v dánských korunách. Při změně měny na eura vychází zhruba o 1.500 Kč dráže. Pár zajímavých informací o cestě do Grónska najdete na stránkách Vojtěcha Vondry.

Letenky do Grónska
Letenky do Grónska

Grónsko je součástí Dánského království – pro vstup se však nedoporučuji vstup pouze na občanský průkaz, ale cestovní pas. Bezvízový pobyt je platný pro dobu až 90 dní. V místních obchodech zaplatíte dánskou korunou, kterou doporučuji směnit ještě před odletem.

Narsarsuaq – vesnice na jihu Grónska

Narsarsuaq je malou vesnicí, která se soustředí u místního letiště. Na jihu Grónska tvoří hlavní spojnicový bod s okolními státy. Po příletu se vydejte do Blue Ice Explorer Café, kde naleznete potřebné informace k cestování po okolí. Přibližně 10 km na jih najdete větší město Narsak. Narsarsuaq na wikitravel.

Kangerlussuaq – vesnice na západě Grónska

Kangerlussuaq se nachází na západním pobřeží Grónska, přibližně 500 km severně od hlavního města Nuuk. Nese název po stejnojmenném fjordu. Město je obklopeno opravdu nádhernou grónskou scenérií, kde nebude problém narazit na stáda pižmoňů. Kangerlussuaq na wikitravel.

Jak se dopravit do Kodaně?

Variant je několik, tou nejpohodlnější je přímý let s ČSA, kdy cestu tam překonáte s 1,5 hodinovým přestupem a cena letenky činí 4.387 Kč (v ceně zavazadlo). Další přímou linku nejen z Prahy provozuje norský lowcost Norwegian, který v letních měsících trasu zdolá za 124€ se zavazadly za 148€ / 4.070 Kč. Zde je nutné přenocovat při cestě tam i zpět.

Lowcost varianta míří z letiště v Katovicích do švédského Malmö s aerolinií Wizzair, kde zpáteční letenky stojí 148 zlotých / 1.000 Kč, avšak plus 2 x 103 zlotých (709 Kč) za odbavené zavazadlo do 32 kg (lze svázat dvě krosny do jednoho kusu). Z letiště v Malmö na letiště v Kodani se přesunete se zastávkou v centru za 500 Kč. Tedy znovu +- 3.500 Kč.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 3

 • miras 30.4.2015, 16:55

  Souhlas, Illusiat je naprosto fantasticky, oblast Kangerlussuaqu uz mi tak zajimava neprisla i kdyz tura k Russel Glacier taky stala za to…

 • Tomas 29.4.2015, 21:54

  Skoda, že nemuzu letet. Kangerlussuaq a Illulisat je nadherný!!!

 • Petr 29.4.2015, 13:42

  Mimochodem, z Billundu je letenka do stejnýho letadla, který tam cestou z Kodaně mezipřistává zpáteční jen za 3000 DKK namísto 3750 DKK z Kodaně (v Billundu nižší poplatky). Do Billundu taky s ČSA z Prahy, Ryanair z Budapešti, nebo nejlépe autem (z Prahy jen 900km a po pevnině, žádnej placenej most nebo trajekt)

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.