Letenky na Floridu z Prahy / Bratislavy – 11.475 Kč

Florida
Lifeguard Station South Beach / Phillip, licence CC

Pokud zvažujete jarní návštěvu Floridy a není pro vás problémem oželet dvě menší svačinky, vydejte se na cestu se společností Norwegian. Ta nabízí zpáteční letenky s odletem z Prahy a návratem do Mnichova, Bratislavy či znovu Prahy od 11.475 Kč.

V ceně je bezplatné wifi připojení a příruční zavazadlo max. rozměrů 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 10 kg.

Rezervuj letenky do Fort Lauderdale:

 • Praha – Fort Lauderdale / Orlando – Mnichov za 11.475 Kč (odlet + návrat)
 • Praha – Florida – Praha za 12.099 Kč (termíny)
 • Praha – Florida – Bratislava za 12.135 Kč (odlet + návrat)

V přiložených odkazech naleznete veškeré termíny za nejnižší ceny. Rezervujte v norských korunách NOK. Jedná se o lety převážně v květnu, v případě zpáteční letenky z Prahy i v březnu / dubnu.

Letenky na Floridu
Letenky na Floridu

Systém neumožňuje rezervaci multi-city varianty najednou, proto proveďte objednávku 2x (let tam a zpět). Pokud budete potřebovat zavazadlo, je za poplatek 350 NOK / 1.150 Kč v jednom směru. Cenu s klasickým dopravcem naleznete následovně:

Půjčení auta, ubytování na Floridě

K průzkumu floridského pobřeží a vnitrozemí doporučujeme vypůjčit osobní automobil, nejlépe však kabriolet. Automobil v nejnižší kategorii můžete mít již za 532 Kč na den s možností vyzvednutí i vrácení na letišti. Srovnejte nabídky lokálních autopůjčoven.

Díky půjčenému autu se přesuňte například do West Palm BeachFort Lauderdale či Boca Raton, kde naleznete větší klid od cestovního ruchu a tím i levnější hotely.

Spojené státy americké

Pro vstup na území USA je nutné vízum nebo elektronické povolení ESTA. Estu vyřídíte online během pár minut. Cestovat na ni můžete až 90 dní konitnuelně - platnost je 2 roky. Poplatek za vystavení činí 14$.
V USA se domluvíte především anglicky - oficiální jazyk však není stanoven.
Měnou je Americký dolar (25 CZK = 1 USD). Doporučuji však využívat zejména platební karty, hotovost ve větších městech bývá přežitkem.
Časový posun vůči ČR je od -6 do -11 hodin.
Pokud plánujete procestovat Státy bez vypůjčeného automobilu, doporučuji zakoupit jízdenky u dopravce Megabus. Ten nabízí spojení mezi nejhlavnějšími městy již od 1$ za cestu.
Do USA není potřeba speciálního očkování. Doporučujeme cestovatelský základ: žloutenka A+B a břišní tyfus.
Hotely v USA s minimální slevou 50% - ukázat nabídku >>

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Letiště Fort Lauderdale-Hollywood (FLL)

Letiště Fort Lauderdale je složeno ze 4 terminálů. Mezi nimi pak jezdí shuttle bus (zdarma), a to od 6 do 21 hodiny.
Z letiště jezdí autobusová linka č. 1, a to z Terminálu 1. Zastávku naleznete u půjčovny automobilu (RCC) ve 3. poschodí. K platbě je nutné mít přesnou částku (1,75$). Autobus jezdí od 5 ráno do půlnoci. Cesta zabere zhruba 30 minut.
Tri-rail: místní vlakový spoj mezi Miami-Dade Country, Broward Country a Palm Beach Country je s letištěm spojen bezplatným shuttle busem. Ten odjíždí z Terminálu 1, mezi terminály 2-3 a 3-4.
ano - neomezené připojení
Courtyard, Hilton, Sheraton a jiné - ukázat ceny

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 8

 • Marie 31.8.2016, 19:57

  Ještě je platná cena letenky na Floridu ?

 • Patricie 12.6.2014, 13:03

  Dobrý den, nevíte o nějaké levné letence na Floridu, koncem června? Díky

 • Radka 29.3.2014, 14:22

  Ahoj, koukala jsem na letenky na Floridu a v té nejnižší ceně není samozřejmě rezervace místenek v letadle a žádné jídlo. Nemám vůbec zkušenost s takto dlouhými lety bez jídla v ceně, proto bych se chtěla zeptat, jestli nás tam pustí s vlastním jídlem a pitím? Nebo jestli je lepší si to jídlo připlatit – na jednoho je to cca 500 NOK. Na stránkách jednotlivých letišť se mi nepodařilo žádné detailnější info najít. Pokud si nebudeme rezervovat místo, předpokádám, že asi budeme sedět každý jinde, že? Moc děkuji za radu.

  • Dave 29.3.2014, 20:34

   Dobrý den, sedět budete pospolu, pokud máte letenky v rámci jedné rezervace. Pití, resp. jakákoliv tekutina je možná do max 100ml. Jídlo si vzít samozřejmě můžete.

 • Roman 12.3.2014, 01:12

  You are permitted to carry one item of hand baggage (max 10kg – 55x40x23cm) in addition to one small personal item onboard the aircraft. Your personal item (e.g. small handbag or laptop case) must fit comfortably under the seat in front of you.

  ak tomuto dobre rozumiem, tak je povolene 1 zavazadlo tych rozmerov a kg ktore je v clanku + laptop taska? Tj vlastne 2 zavazadlo, z ktoreho jedno moze byt nieco taketo? http://www.boneco-cr.cz/archiv/bacase.php ?

  • Dave 12.3.2014, 18:47

   Ahoj Romane, díky za upřesnění – toto jsem nějak přehlédl. Troufám si tvrdit, že projde i normální batoh, pokud nebude napěchovaný 🙂

 • Tom 11.3.2014, 21:44

  super 🙂 jen stále čekám na new york nevíte o něčem? , též na květen , za tuhle cenu by to byla bomba tak doufejme

  • Lukáš 12.3.2014, 16:01

   Nekde sem myslim videl nakou akci od KLM – Chicago za 10500 z lipska – popros Dava at ti mrkne v Poradne do Matrixu.. Myslim ze to bylo zrovna na kveten.. Lipsko je celkem sympaticke na dopravu (je to o kousek dal nez brno) a parking se tam da poridit za par ecek..

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.