Letenky: KILIMANDŽÁRO, Tanzánie – 7.590 Kč

Keňa Tanzánie
, licence CC

Chtěli byste zažít pravé safari? Potom využijte promo tarifů tureckých aerolinek Turkish airlines. Zpáteční letenky z Istanbulu do Kilimandžára zakoupíte za 7.590 Kč. Příkladem může být let 31.1.-15.2. Rezervace Kilimandžáro >>

Další zajímavou destinací je Mombasa v Keni. Letenky zakoupíte za 7.583 Kč – příkladem je stejné datum. Rezervace Mombasa >>

Samozřejmostí je i multi-city letenka Istanbul – Kilimandžáro / Mombasa – Istanbul za obdobnou cenu. Letenky lze koupit od 4.prosince do 4.března s maximální délkou pobytu 1 měsíc. Za menší příplatek lze zvolit návrat do Mnichova nebo Vídně.

Jak do Istanbulu? Z rakouské Vídně létá aerolinka Pegasus airlines za ceny od 99€ (2.500 Kč) – v ceně je letenka vč. odbaveného zavazadla. Nejedná se však o stejné letiště, proto při navazujících spojích nezapomeňte na dostatečnou časovou rezervu.

Ubytování v Tanzanii zakoupíte zde a konkrétní ceny v Mombase jsou od 856 Kč za pokoj pro 2 osoby.

[google-map-v3 width=“630″ height=“350″ zoom=“10″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Kilimandžáro{}1-default.png|Mombasa{}1-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

[forecast location=“Mombasa“ measurement=’C‘ todaylabel=“Today“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“5″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 5

 • Martin Kaminský 6.10.2012, 18:05

  Teď jsem se vrátil z Keni a Tanzánie a musím říct, že opět to byl famózní zážitek. Kdo jen kouskem duše uvažuje o výletu na safari, ať určitě za tuto cenu neváhá. Navíc rád Vám doporučím skvělého keňského průvodce, který nám vždy dopředu zařídil ubytování, dopravu, vstupy do parků a byl nám skutečným přítelem. Kontakt: Shem Muambi +254 725 404 975 (odkažte se na Martina z Česka).

  • Dave 6.10.2012, 18:46

   Super fotky Martine! Budeš se zlobit, když je uploadnu i na FB ?

  • Martin Kaminský 7.10.2012, 14:10

   Ahoj, žádný problém. Vše jsem fotil já a já si na autorská fota nehraju… :))

  • sd 6.10.2012, 23:32

   Zdarec,

   kolik tak stoji to safari da se rict se vsim za den, ja cetl neco o 200usd/den, je to tak, ci jsou to vicemene jen nabidky tady a da se tam lepe nebo jak?

   Diky, Dom

  • Martin Kaminský 7.10.2012, 14:38

   Ahoj Dome, jedna věc je se tam dostat. Myslím tím Nairobi (Keňa), Mombasu (Keňa) nebo Arushu (Tanzánie), ale díky těmto tipům se už dá něco vybrat. 
   Další výdaje jsou se safari jako takovou. 

   Nejde říct, že by cena byla paušálem, jak píšeš, ale dá se do ní vejít.
   Rozdíly jsou park od parku. Záleží na mnoha faktorech, jak je lokace, vzdálenost, nároky na luxus (nebo výši standardu), počet osob ve vozidle (až 8 lidí)… atd. Obecně je potřeba počítat s výdaji:
    
   1) auto (cca 7 000 KSh = 1750 Kč/den)
   2) pohonné hmoty (97 KSh = 24 Kč/l nafty)
   3) průvodce a řidič (většinou jedna osoba 50 USD/den)
   4) vstupy do parků (většinou 80 USD/os/den)
   5) ubytování přes noc, jídlo.

   My jezdíme pouze ve dvou (přítelkyně a já + řidič/průvodce). Jedeme si vlastní trasu, zastavíme kde chceme, fotíme co chceme a jak dlouho chceme a nemusíme brát na nikoho ohled. Od toho máme vždy stejného průvodce, kterému zadáme jen místa, která nás zajímají, on to s námi zkonzultuje a poté zařídí vše potřebné. 

   Výdaje: 5 dní, 1600 km, pouze 2 osoby v autě
   5 parků (2×Masai Mara, 1×Lake Naivasha, 1×Lake Nakuru, 1×Mt. Kenya), 
   4× ubytování s večeří a snídaní (+balíček s sebou) = 24 000 Kč/osobu. 
   Cena se zdá vysoká, ale jako individuální jízda (bez cizích osob) je to více než levné.

   Parky u Mombasy (Tsavo East, Tsavo West nebo Shimba Hills) jsou celkově daleko levnější, i když ceny za vstupy do parků jsou stejně vysoké. Na obrázcích jsou ceny roku 2010, nyní jsou ještě vyšší, ale pro představu. 

   Fotky z minulé cesty jsou na http://kaminsky.cz/foto/kena/1/big
   Letošní ještě nemám vytříděné.
   Pokud chceš něco více informací, klidně zavolej 608 888 858. Martin

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.