Letenky na Azory a Porta (2v1) během podzimu – 2.999 Kč

Koláž pro Porto+Azory (Julen Iturbe + Rititaneves), licence CC

Nebude-li vám vadit papírově mimosezónní období na Azorských ostrovech, kdy je zhruba 7 deštivých dní do měsíce, máte možnost si zakoupit zpáteční letenky na Azory z Berlína s přestupem v Portu za rekordně nejnižší cenu, kterou jsme kdy na webu publikovali! Cesta bude složena ze 2 zpátečních letenek Berlín – Porto a Porto – Ponta Delgada. Rýsuje se tedy možnost flexibilní délky pobytů v obou destinacích.

A jako bonus máte nárok na letenky zdarma po Azorských ostrovech – kamkoliv! Zamiřte například na Flores, Terceiru či Pico.

Letenky na Azory rezervujte odděleně na www.ryanair.com:

 • Berlín Schönefeld – Porto od 60 € / 1.635 Kč
 • Porto – Ponta Delgada od 50 € / 1.364 Kč

Nejnižší ceny okolo 3 tisíc dosáhnete při cestách během října, listopadu a začátku prosince. V okolních měsících cena mírně stoupá. V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo o max váze 10 kg a rozměrech 55x40x20 cm.

Nocovat v Portu budete kvůli nenavazujícím letům nuceni při cestě tam, i zpět. Je tedy na vás, kdy se rozhodnete pro delší stop a průzkum města. Celý trip se dá rozšířit i Faro či Lisabon, neboť zpáteční letenky v akcích začínají na 20€ (nyní 40€).

Azorské ostrovy jsou součástí Portugalska, k cestám vám proto postačí pouze občanský průkaz.

Do Berlína dojedete autobusovými spoji společnosti Eurolines od 700 Kč či Student Agency.

Kolorit Porta utváří hluboké údolí s řekou Douro, které překlenuje most Ludvíka I., který je vedle celosvětového vyhlášeného Portského vína, symbolem Porta.

Na ostrově São Miguel si užijete především treky za krásnou přírodou s mnohými kráterovými jezírky. Najdete tu nespočet termálních koupališť a vyzkoušíte samozřejmě skvělé jídlo a víno.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 9

 • Dolphi 1.7.2015, 16:50

  Alternativou může být doprava lodí například na Madeiru ->> http://www.portosantoline.pt/

 • Linda 30.6.2015, 22:03

  Dobrý den, neměli byste tip na něco- cokoliv, nejlépe ostrov jakýkoliv v termínu od 3.7.(případně 2.7.) do 6.7.. Děkuji 🙂

 • burtie 28.6.2015, 22:44

  tiez som sa vratila pred tyzdnom. s tymi krpatymi autami pozor, cesty su dost rozbite, my sme mali suzuki vitara od majitela domu.
  boli sme na sao miguel 7 dni a je tam ozaj co robit a to sme ani netrekovali, ani sa moc nekupali v oceane.

 • PedroKV 28.6.2015, 13:45

  Já vím, Hahn. Jsme od Varů, no i tak je to štreka na 7 hodin. Dáme to autem. Ve hře byl ještě Memmingen, ale takhle nám to tam navazuje za 8h-ušetříme za ubytko v Portu, zpět s ubytováním v Portu. Berlín vycházel v říjnu dráž a vzdálenostně je to podobné.

  A upřesňuji tedy ten parking-Hahn (ad 1). (cali)

  Matio: na economycarrentals.com jsem koukal, no nešlo mi vyškrtnout pojištění spoluúčasti, říkám si, že tam nebude nic padat z kopců jak na Madeiře a na ostrově asi auto neukradnou, tak bysme mohli jít do pojištění se spoluúčastí. Takže levněji vychází http://www.rentalcars.com, zatím

  • Daniel 29.6.2015, 01:28

   Ahoj, na Sao Miguelu jsem byl před 2 měsícema, kamarádi měli auto od Micauto, auto jim předávala ženská, dala jim klíčky, nádrž prý aby byla cca stejně naplněna a nazdar..žádná záloha, pojištění, nic neřešila. Já měl auto od Ilha Verde, místní půjčovna, bookoval jsem na rentalcars tuším. Zablokovali mi asi 900 EUR na kartě, po odevzdání odblokovali.

 • PedroKV 27.6.2015, 21:05

  Díky Dave!
  12.10. z Frankfurtu do Porta, odpoledne do Ponta Delgady, 21.10. z PDL do OPO, přespání Park Hotel Porto Aeroporto (1300 za pokoj), druhý den odlet ráno do Frankfurtu. Letenky pro dvě osoby cca 2x4600Kč (omylem jsem u jedné cesty zvolil Mastercard místo Mastercard debit, snad to vadit nebude, jen si řekli o 90Kč navíc.. :-/.). V ceně letenek (připlatili jsme si) je 1x 15kg kufr, takže 4×15€. Na Miguelu jsme si bookli penzion za 4900,-Kč, asi 10km od letiště.
  Teď ještě dotazy:
  1) Víte někdo o levném parkingu ve Frankfurtu se shuttle service?
  2) Doporučený rent a car v Ponta Delgada?
  3) Dumáme o výletu na Pico na ostrově Pico 🙂 Chápu to správně, že do 24h od příletu do PDL máme přelet tam zadarmo a zpět za peníze? (cca 155€ pro dva s mezipřistáním na Terceiře).
  4) Šel jste někdo na Pico?

  Díky

  • cali 27.6.2015, 21:30

   Mám osobní a dobrou zkušenost s http://www.airportparker.de. Je to 10 minut od terminálu, shuttle nonstop.

  • Matio 27.6.2015, 21:53

   Ahoj
   Pred tyzdnom sme sa vratili z Azorov

   2, my sme mali micauto, ale isli sme cez economycarrentals.com kde naslo naj cenu
   3, http://encaminhamentos.sata.pt/en ja som to pochopil tak, ze ked mas letenku zo PDL tak zadarmo mas pripoj na iny ostrov a naopak, ak mas letenku z PDL tak mas zadarmo pripoj k nej, neda sa to ale urobit tak ze v strede dovolenky sa vratis na s. miguel…
   4, my sme boli cely cas na S. miguel

  • Dave 28.6.2015, 09:32

   Ahoj, letíš s Ryanairem z Frankfurtu? Dej si pozor na to, že se nejedná o Frankfurt, ale o Hahn!
   Ten přelet musíš mít navazující do 24h na cestu tam či zpět.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.