Letenky na Island uprostřed léta z Vratislavi – 4.470 Kč

Island
Dům na Islandu / Pixabay, licence CC

Levných letenek na Island je vždy jako šafránu a sehnat na poslední chvíli něco ideálního na nejžádanější letní sezónu je téměř zázrak. Pokud jste flexibilní a rádi během cesty na Island poznáte další zajímavá a krásná města a místa, pak jste zde správně.

Našli jsme pro vás bezkonkurenční kombinaci letenek s odletem z polské Vratislavi s pohodlným přestupem v Gdaňsku, přičemž na zpáteční cestě se v Gdaňsku zastavíte na 2 dny a užijete si koupačku v Baltském moři, které je na přelomu července a srpna pěkně prohřáté. No nezní to skvěle?

Co k tomu budete potřebovat? Dvě zpáteční letenky od Wizzairu a Ryanairu v celkové ceně 678 zlotých neboli 4.470 Kč. Cena letenky u Wizzairu je s členstvím Wizz Discount Club, který se při tomto nákupu rozhodně vyplatí. Více informací o variantách a podmínkách členství v našem článku.

Obě letenky jsou taktéž včetně standardního/velkého kabinového zavazadla.

Itinerář cesty:

 • 27.07. Vratislav – Gdaňsk 12:10 13:15
 • 27.07. Gdaňsk – Reykjavík 17:20 19:20
 • 03.08. Reykjavík – Gdaňsk 19:55 01:30
 • 05.08. Gdaňsk – Vratislav 13:40 14:45

Letenky:

 • Vratislav – Gdaňsk za 118 zł / 780 Kč na ryanair.com
 • Gdaňsk – Reykjavík za 560 zł / 3.690 Kč na wizzair.com (vč. velkého kabinového zavazadla)

Na cestu se v obou případech můžete zabalit do příručního zavazadla, které nesmí překročit rozměry 55x40x20 cm a hmotnost 10 kilogramů. Nebudeme zde uvádět variantu s malým kabinovým zavazadlem u Wizzairu, neboť pokládáme za čirý nesmysl letět na Island s pidi batůžkem.

Příkladový termín a ceny ilustrují následující scrennshoty:

Letenka Wrocław - Gdańsk
Letenka Wrocław – Gdańsk
Letenka Gdaňsk - Reykjavík
Letenka Gdaňsk – Reykjavík
Poplatek za velké kabinové zavazadlo 36 zlotých za let
Poplatek za velké kabinové zavazadlo 36 zlotých za let

Z Prahy do Vratislavi a zpět za 530 Kč, z Ostravy za 598 Kč

Spojení z Prahy do polské Vratislavi zajišťuje neustále rostoucí autobusový dopravce Polskibus, u nějž zakoupíte zpáteční jízdenku kolem termínu odletu a příletu za 80 zlotých, tedy 530 Kč. Dále na této trase pobaltský dopravce Simplexpress, který zpáteční jízdenku z Prahy do Vratislavi nabízí za 768 Kč.

Spojení Ostrava – Vratislav zajišťuje svými minibusy Tigerexpress, zpáteční jízdenka v akční nabídce je za 598 Kč, standardní cena 990 Kč.

Poznáváme Island

Nejlepší možností, jak poznat Island, je ve vypůjčeném automobilu. Můžete také zkusit stopovat nebo se přesunovat autobusy, ale ekonomicky si nepolepšíte a budete jenom ztrácet čas.

Pronájem auta zcela jistě navýší váš rozpočet, proto se při výběru půjčovny zaměřte i na lokální půjčovny (www.geysir.is, www.sadcars.com), které sice mohou nabízet starší kousky, ale ceny mohou být proti globálním půjčovnám i poloviční. Nějaká nabídka pronájmu se objevila i v našem fóru, zkuste se poptat i tam nebo porovnejte nabídky přes náš srovnávač.

Auto si určitě vyzvednete na letišti, takže se můžete vydat vstříc novým zážitkům. Vaše cesta nejdříve povede k tzv. „zlatém okruhu“, který zahrnuje Národní park Thingvellir, impozantní vodopád Gulfoss a oblast s gejzíry s aktivním Strokkurem. Dále pak můžete pokračovat po islandské „jedničce“ k dalším a dalším vodopádům, ledovcům, vulkánům, jezerům, gejzírům.

Zásoby jídla levně nakoupíte v islandském řetězci supermarketů Bonus, které se nacházejí v každém větším městě na Islandu.

Kde složit hlavu?

Noclehy v hotelech či penzionech také nepatří k nejlevnějším. Ti nenároční mohou klidně bivakovat v autech či pod stanem takřka kdekoli nebo v několika kempech, kterých je na Islandu nepočítaně, bývají vybavené sociálním zařízením a u některých si můžete užít koupání v přírodním termálním jezírku.

Pokud dáváte přednost pohodlí, počítejte, že utratíte průměrně 2.000 Kč za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Největší nabídku hotelů, hostelů, penzionů naleznete tradičně na bookingu.

Nezapomeňte si zajistit noclehy i ve Vratislavi a Gdaňsku!

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 11

 • Míša 22.6.2015, 19:21

  ahoj, chci se zeptat, jak moc je nutné si půjčovat auto, které smí na silnice F. Díky

 • Jirka 8.6.2015, 11:13

  Jde do toho nekdo a chce partaka? extrahumr@gmail.com

 • Mart. 7.6.2015, 10:38

  ja se vratil pred 3 tydny, letenka z Prahy s Lufthansou mne stala necelych 5k..
  akce jsou porad, jen mit stesti 😉

  • Lukáš Horák 7.6.2015, 10:41

   Na letošní sezónu byla akce na letenky z Prahy na Island jen s Lufthansou, v minulých letech byl výběr lepší. Třeba se ještě něco zajímavého objeví, hlídáme to každý den.

  • David 7.6.2015, 14:16

   To si sehnal za 5 zpáteční jo? 🙂 myslím, že v dnešní době zpáteční do 6 tis. z Prahy je dobrá cena! 🙂

  • Hans 7.6.2015, 18:50

   Ta listopadová akce s Lufthansou byla výborná. Já mám díky skvělým lidem z CL za 4,8 a vyrážím 13.6. 🙂 Škoda, že takových příležitostí není víc, protože když na podzim lidem řekneš Pojeďte v létě na Island, tak se na tebe akorát kraj cvaj, protože to je přece za moc dlouho:)

  • Hani 9.6.2015, 23:54

   Ahoj, mate nekdo zkusenost s Islandem v na zacatku listopadu???

  • Monika 17.6.2015, 19:08

   Ahoj..záleží Hani, co na tom Islandu máš v plánu…my tam jedeme ted v srpnu…je to vše přístupné, počasí nejpřívětivější…do určitých míst v listopadu nezajíždí ani ty autobusy. Vybrala bych si červenec, srpen, nebo září 🙂

  • Hani 24.6.2015, 09:31

   Ahojky Monco, moc diky za zprávu, kluci tady objevili super letenky i s usa pres island ale v 11/15.Lagunu, prirodu ptoste turista 🙂

 • Martin S. 7.6.2015, 10:30

  Kde jsou ty časy, kdy se dala za podobné ceny sehnat letenka na Island i z Prahy… Naposledy to bylo myslím v roce 2012, kdy jsme se podívali na Island i my – tady http://www.cestanahoru.cz/dovolena-island/ je článek s pár dalšími tipy, kam se dá na Islandu podívat, včetně několika natočených videí.

  • Lukáš Horák 7.6.2015, 10:35

   Nápodobně, byl jsem na Islandu taktéž v 2012, letenky byly tehdy ve výprodeji za cca 5k u Iceland Express aka Holidays Czech Airlines. Sám nechápu, proč neexistuje alespoň sezónní přímé spojení z Prahy, neboť poptávka je vysoká, tak se snad někdy dočkáme.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.