Letenky na jarní Island z Budapešti – 2.890 Kč

Island

K jarní návštěvě země ohně a ledu se nechte zviklat levnými letenkami všem dobře známého maďarského dopravce Wizz Air, který aktuálně nabízí zpáteční letenky z Budapešti do Reykjavíku za bezkonkurenční cenu 33.180 forintů, tj. cca 2.890 Kč.

 • Letenku Budapešť – Reykjavík za 33.180 HUF / 2.890 Kč rezervujte na www.wizzair.com
 • Termíny za 33.180 HUF:
 • tam: 27. dubna a 4, 11. května
 • zpět: 11, 15, 18. května

Cena letenky je podmíněna vlastnictvím nebo nákupem členství Wizz Discount Club. V opačném případě zaplatíte za letenku 38.980 HUF / 3.395 Kč. Členství pro dvě osoby stojí 9.990 HUF / 870 Kč, při nákupu dvou letenek se vám členství tak i tak vyplatí, nemluvě o tom, že díky členství máte levnější i případná zavazadla.

Nárok máte na bezplatnou přepravu malého palubního zavazadla 42x32x25 cm bez omezení hmotnosti. Příruční zavazadlo standardních rozměrů 56x45x25 je za poplatek 2.750 HUF / 240 Kč. Nezapomeňte, že dodatečný nákup zavazadel je zpoplatněn vyššími sazbami než při samotném nákupu letenky.

Letenka Budapešť - Reykjavík s Wizz Air
Letenka Budapešť – Reykjavík s Wizz Air

Cena za jednu letenku v případě nákupu členství a velkých příručních zavazadel pro dvě osoby činí 3.800 Kč. Vyhněte se taktéž kurzovému převodu, plaťte vždy ve výchozí měně.

Na Islandu

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Za týdenní pronájem v květnu zaplatíte přibližně 5.300 Kč. Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4×4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů. Pozor na to, že i v květnu je na Islandu celkem chladno.

Do Budapešti vás z Prahy zavezou nejlevněji žluté busy Student Agency, zpáteční jízdenka vyjde na 860 Kč, z Brna 700 Kč. Včasná jízdenka z Prahy do Budapešti a zpět z Českými drahami stojí 1.104 Kč.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 2

 • mik 21.4.2016, 18:27

  Byl jsem na Islandu pred lety v zari .. stihnul jsem ho projet za tyden cely ( po hlavni bez auta ,, s vyletem k Detiffossu i dalsi mista )..jde ale treba v kvetnu projet pres vnitrozemi ,,vim ze tam dve silnice jsou ale jsou pres brody nebude to tam jeste v kvetnu neprujezdne ?

  • mirjur 21.4.2016, 18:58

   Je to dost pravděpodobné, bývá to neprůjezdné ještě v červnu.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.