Letenky na jarní Mallorcu s odletem z Berlína – 815 Kč

Španělsko
Mallorca při západu slunce, licence CC

Objevte tu pravou krásu Baleárský ostrovů a navštivte Mallorcu během měsíce dubna (teploty okolo 20°C), kam vás právě láká svými zvýhodněnými lety společnost Ryanair z německého letiště Schönefeld u Berlína. Přípoj seženeme za pár stovek a proto nezbývá už nic jiného, než začít plánovat výlet na Mallorcu i s případnou návštěvou architektonicky zajímavého Berlína.

 • Berlín Schönefeld – Mallorca za 30 € / 815 Kč rezervuj na ryanair.com
 • Cesty v měsíci dubnu

V ceně letenky jsou zahrnuta příruční zavazadla s rozměry 55x40x20 cm a 35x20x20 cm.

Letenky na Mallorcu za 815 Kč
Letenky na Mallorcu za 815 Kč

Před cestou

Do Berlína na letiště

Přímo k letištnímu terminálu zajíždí autobusový dopravci Student Agency a Flixbus. Zpáteční jízdenky stojí 1.300 Kč na osobu. Alternativou může být cesta vlastním autem, kde parkování u letiště na týden vychází taktéž na 1.300 Kč.

Aktuálně nejlevnější variantou je jízda do Berlína s Eurolines za 700 Kč zpáteční. Z centra města jezdí na letiště vlaky S-Bahn za 3 eura.

Proč Mallorcu v dubnu?

Jarní měsíce přinášejí na ostrovy spoustu vůní, kvetoucích stromů a o poznání méně turistů. Mallorca je během jara oblíbenou destinací především u cyklistů, kteří zde v teplém počasí již trénují na letní sezonu. Na své si přijdou také milovníci treků.

Půjčte si auto

Bez auta ostrov budete poznávat zbytečně komplikovaně lokálními autobusy. Půjčení auta vychází na pár drobných, konkrétně na den zhruba za 300 Kč, porovnejte ceny autopůjčoven.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 9

 • Souky 4.3.2016, 09:16

  My jsme si půjčili auto přes rentalcars.com u společnosti centauro.
  vyzvednutí není úplně přímo na letišti, ale hned před vchodem čeká přistavené auto, které vás doveze do půjčovny (cesta cca 5 minut). Tam si auto vyzvednete (já jsem si ho komplet nafotil ze všech stran – všechny odřeninky) a odjíždíte s plnou nádrží. Potom s plnou nádrží vrátíte, podepíšete předávací protokol a mizíte pryč. Já jsem jim ještě řekl, že nám za chvilku letí letadlo, tak jestli by mě nemohli odbavit rychleji a oni se prakticky pouze koukli na vracené auto z okna 🙂

 • Matěj 3.3.2016, 10:38

  Čau, já ty letenky za 15 nějak nemůžu najít. Už jsou vyprodaný? Díky

 • Zuzka 1.3.2016, 13:46

  Ještě nikdy jsem ani neletěla ani nepujčovala auto v zahraničí. Poradíte mi na co si dát bacha a které společnosti jsou spolehlivé co se týče aut? Mám z toho půjčení strach, protože prý bloknou hodně peněz na účtě a taky dělají často problémy. Může mi někdo poradit jak teda bezpečně půjčit, která společnost, jaké připojištění…? Díky.

  • štěpán 1.3.2016, 14:06

   Já používám pelikan.cz – umí i auta.

  • Zuzka 1.3.2016, 14:23

   A jakého dodavatele doporučíte? A připojištění si asi dáváte, že?

  • Karla 1.3.2016, 17:24

   Urcite si potom odstran nalepku car rental alebo s logom zo zadneho okna alebo tu co je na kufri. Nam kvoli tomu vykradli cely kufor prave na Mallorce v maji pred 5 *hotelom. Pozicane sme mali z Hertzu Opel Corsa na tyzden z letiska, kde si musis dat zakladne poistenie (nekryje v podstate nic) a vyssie poistenie by stalo viac ako cele pozicanie 🙂 ale to sa tiez nevstahuje napr. Na celne sklo, podvozok… platili sme 200eur za to malicke okienko pri vodicovi, ktore nam rozbil zlodej.

 • Tom 1.3.2016, 12:40

  Není to z Tegel, ale Schönefeld (SXF)…

 • Zuza 1.3.2016, 12:36

  Díky za nabídku, Dave, už kupuji letenky 🙂 Jen ta auta za zmiňovaných 300 Kč se mi opravdu nedaří najít, a to se snažím přes odkaz z článku. Poradíte, prosím? 🙂

  • Rychtar84 1.3.2016, 12:57

   na rentalcars – ale ta společnost Drivalia nemá moc dobré hodnocení

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.