Letenky do New Yorku z Varšavy – 8.341 Kč

Times Square - NYPD / Lukáš Horák, licence CC

Big Apple – tak se odnepaměti přezdívá městu, které nikdy nespí. New York ve všech podobách je prostě fenomén, stejně tak je fenoménem opět funkční multi-city tarif britských aerolinek Virgin Atlantic z Varšavy nebo Prahy do New Yorku s návratem do Manchesteru či Edinburghu.

Rezervuj letenku:

Nezapomeňte na ESTA povolení a případně storno s cestovním pojištěním >>

Letenky do NY
Varšava – New York – Manchester

Praha – Varšava za 7 Kč

Do Varšavy se svezete dopravcem Polskibus, který nabízí jednosměrné jízdenky z Prahy do Varšavy za 60 zł / 400 Kč, avšak s předstihem, kdy dopravce postupně uvolňuje jízdenky na další období, lze pořídit jízdenku i za pouhý 1 zlotý / 7 Kč. Polskibus jezdí také na trase Bratislava-Varšava.

– Další alternativou může být litevský dopravce Simple Express, se kterým se můžete do Varšavy svézt za 3 € / 83 Kč.

– Do Varšavy se můžete také pohodlně dopravit vlakem ČD, přímý spoj Praha-Varšava s lehátkem pořídíte za 952 Kč.

Z Manchesteru, Edinburghu do Prahy se dopravíte s EasyJet, jednosměrnou letenku pořídíte i do tisícikoruny. Z Edinburghu do Prahy létá taktéž Jet2. Trasu Edinburgh – Bratislava nalétává Ryanair.

Ubytování v New Yorku

Hotely na samotném ostrově Manhattan jsou poměrně drahé a pokud chcete spát v levném Chinatownu ve špinavém pokoji bez oken, radíme abyste se těmto „dírám“ vyhnuli obloukem. Nejlepším kompromisem je ubytování ve čtvrti Long Island City v Queensu, kde najdete kvalitní a osvědčené hotely, např. Best Western PlazaSleep Inn či Ramada. Jmenované hotely jsou situovány v bezprostřední blízkosti stanic metra, ze kterých dojedete na Manhattan za pár minut, k Central Parku za 5 min. nebo na Time Square za 15 minut.

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Spojené státy americké

Pro vstup na území USA je nutné vízum nebo elektronické povolení ESTA. Estu vyřídíte online během pár minut. Cestovat na ni můžete až 90 dní konitnuelně - platnost je 2 roky. Poplatek za vystavení činí 14$.
V USA se domluvíte především anglicky - oficiální jazyk však není stanoven.
Měnou je Americký dolar (25 CZK = 1 USD). Doporučuji však využívat zejména platební karty, hotovost ve větších městech bývá přežitkem.
Časový posun vůči ČR je od -6 do -11 hodin.
Pokud plánujete procestovat Státy bez vypůjčeného automobilu, doporučuji zakoupit jízdenky u dopravce Megabus. Ten nabízí spojení mezi nejhlavnějšími městy již od 1$ za cestu.
Do USA není potřeba speciálního očkování. Doporučujeme cestovatelský základ: žloutenka A+B a břišní tyfus.
Hotely v USA s minimální slevou 50% - ukázat nabídku >>

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 6

 • Andrea 30.7.2014, 05:29

  Ahojte. Chcem sa opýtať ako je do s prinesením liekov do USA. Viem, že so sebou treba mať predpis, ale nie som si úplne istá čo tým myslia, resp. čo im bude stačiť. Chcú ten malý papierik od doktora s ktorým chodíte do lekárne, alebo si mám vytiahnuť zo zdrav. karty tie stránky kde je diagnóza, čo mi predpísali atď, alebo ani jedno z toho? A je nutné to prekladať do angličtiny keďže lieky majú svoje ustálené názvy? A posledná vec – čo s liekmi ktoré nie sú na predpis (napr. Ibalgin)? Nechať ich doma? Ďakujem za odpoveď 🙂

 • Tomáš 29.7.2014, 20:16

  Zdravím, myslíte, že by se vyplatilo si tuto akce objednat na březen, nebo máme radši ještě vyčkávat? 🙂

  • Dave 29.7.2014, 23:04

   Tomáši, zvaž situaci – máš to daleko do WAW? Co přípoj z Manchestru, chceš se sem podívat? Hraje spoustu faktorů do takového rozhodování, které my za tebe rozhodně neučiníme 😉

 • Marek 29.7.2014, 16:18

  Mam vzdelavaciu otazku: Preco niektore z tych terminov od Pelikana idu vyhladat na tom gol.idc.cz a niektore nie? Je to len timeoutom toho systemu? Dik.

  • Lukáš Horák 29.7.2014, 18:40

   Marku, některé termíny na Pelikánovi nejsou aktuální, k ověření ceny dochází po výběru termínu. Galileo (cestujlevne.gol.idc.cz) až na výjimky zobrazuje výsledky, které se dají za danou cenu koupit.

  • Marek 30.7.2014, 10:40

   Lukasi 🙂 Samozrejme sa bavime len o terminoch, ktore su aktualne podla Pelikana. Taky blby nie som 🙂

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.