Letenky po Polsku: Wroclaw, Gdaňsk a Varšava – 60 Kč

Polsko
, licence CC

Pokud jste neodolali zvýhodněným jízdenkám z Prahy do polské Wroclawi a dále, nechte se inspirovat k levnému výletu po Polsku díky vnitrostátním letenkám. Shodou okolností na jednom podobném výletě právě jsem a trip report sepíši ještě tento víkend. Jednosměrné letenky mezi Wroclawí a Varšavou, případně Varšavou a Gdaňskem, zakoupíte za 9 zlotých, což je 60 Kč. Dostupnost je do konce května téměř na každý den v obou směrech.

 • Letenky rezervujte na ryanair.com
 • Wroclaw – Varšava nebo Varšava – Gdaňsk za 60 Kč (i v opačném směru)
 • Cestovní období: 08.04. – 31.05.2015

V ceně je zahrnuto příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a menší kabelka či taška na notebook.

Mapa Ryanair lety Polsko
Mapa Ryanair lety Polsko

Detailní informace k podobné cestě se dozvíte v sobotu, aktuálně jen pár rad k plánování. Na Wroclaw si nechte klidně dva dny včetně půl dne, který dorazíte do města.

Samotné hlavní město Varšavu s přehledem proběhnete v rámci jednoho dne, tedy nebudete zde ani nocovat. Stačí vhodně nakombinovat ranní a odpolední odlet. Pokud vám však návštěvy muzeí nejsou cizí, dní bude zapotřebí více.

A poslední Gdaňsk, tak zde doporučuji minimálně dva dny. Centrum je poměrně rozlehlé a kromě Gdaňsku navštívíte Gdyni a Sopoty. Tyto tři města jsou souhrnně nazývána jako trojměsto.

Tip: cestu zpět můžete vzít také přes Krakov, neboť na této lince jezdí Polskibus i LuxExpress za 5 zlotých. Z Krakova pak s TigerExpress klidně až do Prahy.

Letenky po Polsku
Letenky po Polsku
Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 5

 • Lukas 30.3.2015, 21:30

  Diky za tip. Letenky koupeny, program naplanovan a vse zarezervovano.

 • Ilona 27.3.2015, 17:58

  Ahoj, kupuji letenky poprvé, tak bych se ráda zeptala, na kolik cesta Wroclaw – Warsaw se vším všudy přijde? Kolik se platí za sedadla v letadle, kolik za zavazadlo, a jaké všechny poplatky jsou povinné? Pokud bychom letěli jen s příručním zavazadlem, co všechno v něm můžeme mít? Nějaké tipy na levné ubytování? Předem díky za jakékoli rady

 • Gaza 27.3.2015, 09:49

  Já to tam mám za 19 zlotych, ale i to je dobrá cena (y)

 • Adam 26.3.2015, 14:57

  Ahoj, jen základní info jelikož sem se z podobné cesty vrátil v pondělí. Na Wroclaw letiště MHD z ulice Glowna č.406 za 3 zlotý. Na modlinu máte možnost do Waršavy buď modlinbus a nebo jezdí shuttlebus + vlak Koleje Mazovietske cca 13 zlotých(cena narozdíl od modlin busu nestoupá s obsazením) .Skoro bych řekl že Koleje Mazovietske vyjdou nastejno časově jako přímý bus. Zde je jízdní řád : http://en.modlinairport.pl/modlin-en-new/web/passenger/access/koleje-mazowieckie-trains.html
  Jen bych dodal. Koukněte i na další destinace. Z Waršavy určitě koukněte kam se dá letět dál např wizzair ( z druhýho letiště.) Já pokračoval z modlinu do CRL.

  • Dave 26.3.2015, 17:40

   Adame, za těch 13 zlotých je jen jízdenka Modlin – Varšava, měl jsi koupit za 17 zlotých Modlin Airport – Varšava :)) v buse jsem měl vždy kontrolu a vyhazovali ven.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.