Letenky do SAE: z Prahy do Abú Dhabí – 5.964 Kč

Sheihk Zayed mešita - andrewXu, licence CC

Není to tak dávno, co jste mohli na našem webu narazit na chybný tarif srbského dopravce Air Serbia, který nabízel letenky do Spojených Arabských Emirátů za necelé 4 tisíce. Dnes jsme pro vás nalezli pár pěkných termínů, kdy můžete vyrazit do hlavního města SAE za cenu do 6 tisíc.

Letenky z Prahy do Abú Dhabí jsou dostupné za cenu 5.964 Kč, která zahrnuje přepravu 30 kg zavazadla. Z Abú Dhabí budete přilétat na vídeňské letiště Schwechat.

Termíny:

 • Praha – Abú Dhabí
  • březen: 4, 13
  • duben: 8 (cena 5.982 Kč)
  • květen: 1, 20 (cena 5.982 Kč)
 • Abú Dhabí – Vídeň
  • březen: 6, 10, 11, 12, 13, 18, 20, 22, 23, 24
  • duben: 14, 15, 16, 18, 19
  • květen: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 26, 27, 28, 29, 30

Změnu termínu a počtu cestujících provedete po kliknutí na Změnit. Případně využijte tento návod nebo nám napište dotaz do komentáře.

Letenky do SAE
Praha – Abú Dhabí – Vídeň

Vízum do SAE

Před svou cestou však nezapomeňte na nutnost víz! Víza vyřídíte přes Etihad Airways – turistická na 30 dní 110 USD /2.192 Kč. Při vyplňování žádosti nezapomeňte, že letíte do SAE ze Srbska, nikoliv České republiky.

Z Vídně

Autobusové spojení z letiště ve Vídni do Prahy stojí 550 Kč se společností Student Agency, která jezdí v tomto směru několikrát denně. Další alternativou může být vlakové spojení, jízdenku zakoupíte v e-shopu ČD.

Hotely v Abú Dhabí

Přestože Spojené arabské emiráty mají pověst bohaté země, ubytování v kvalitních hotelech v tomto emirátu není nikterak nákladnou záležitostí. Hotely v Abú Dhabí hledejte dle preferencí, případně prozkoumejte nabídku aktuálních 50% slev.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 16

 • Kouki 3.3.2014, 15:52

  Jak dlouho jim může trvat vydání toho víza už čekám týden. Mám sice ještě měsíc před cestou ale ….

  • Dave 3.3.2014, 16:12

   Processing Time:
   Due to the current high volume of applications, we require a minimum of 5 – 7 working days to process your applications . The processing time provided here is only indicative and actual processing time depends upon immigration. We encourage you to plan your travel accordingly.

   Čili – vyřízení může trvat dva dny, ale také klidně 10..

 • Kouki 26.2.2014, 10:19

  Já jsem si koupil letenky v té minulé akci(za těch 3,6tis) a na jejich stránkách se píše že tento autobus je zdarma pro lety operovanými Etihad, proto se ptám jestli bych ho nemohl využít? Možná by bylo nejlepší jim napsát na info? A jak časově náročný by to bylo pomocí public transport? Díky moc za info

  • Dana 26.2.2014, 11:54

   Napsat na Etihad můžeš zkusit …. ale myslím, že minulá akce s autobusy mohla být trochu i chybička… možná chtĕná, možná nechtĕná. Na začátku, než se to zcela rozebĕhlo dokonce nešel autobusový spoj k letenkám z Prahy připojit ani na stránkách Air Serbia … doplnili ho sice do menu destinací, možná ale nyní jsou pokyny, že zdarma je až od nĕjaké částky za letenku …. jiné lety za jiné ceny ho zdarma mají … to má i logiku. Ano. Autobus slouží pro všechny lety Etihad odkudkoliv, ale myslím si, že v tomto případĕ zdarma už nebude … cena ve vyhledávači bude odpovídat pokynům managnentu. Prostĕ nízká cena letenky = žádný následný servis.
   Ale třeba ne … napiš jim a dej vĕdĕt.

   Časovĕ veřejnou dopravou … cesta na autobus. nádr. cca 3/4 h., cesta Abu Dhabi – Dubai … cca 1,5h . Celkový čas závisí na návaznosti dopravy a množstvím času na přestupech. A na hustotĕ dopravy.
   Autobus Etihadu jede cca 1h 20minut.

  • Dave 26.2.2014, 14:00

   On je problém v tom, že letenky jsou vystavené pod Air Serbia kódem, ne pod Etihadem..

   Dana myslím říkala, že cena přejezdu je 100 Kč? 🙂 Takže to není nic dramatického.

  • Dana 26.2.2014, 16:41

   Přesnĕ tak…je to let Air Serbia, i když je na lince nasazeno i letadlo Etihad. V tomto případĕ je to o dohodách mezi let.společnostmi, které jsou pochopitelnĕ ovlivnĕny vlastnickým podílem Etihadu v Air Serbia. Takže autobus musí být k č.letu Air Serbia povolen … a u normálních cenových tarifů taky povolený je. V minulém kole nákupů systém pustil autobus i k levným letenkám, teď už ne. Podle mĕ je to tak správnĕ.
   Cena autobusu do centra Abu Dhabi je 4 dirhamy, následnĕ 20 dirhamů k IBN Battuta Mall (začátek moderní Dubaje, přestup na metro), 25 dirhamů na dopravní uzel Al Ghubaida (stará Dubai…creek). Pravda je, že autobus Etihadu je pro přesun perfektní, protože stojí hned u východu a cestou do Dubaje prakticky nezastavuje, přesun je rychlý i s občerstvením.

  • Dave 26.2.2014, 17:14

   Dano, dnes jsem zkoumal platbu těch víz a vzpomněl jsem si na tebe. Pokut u https://www.ttsuaevisas.com/ nastavíš CZ, tak opravdu funguje platba pouze přes Paypal.. U jiných zemí ne 🙂

  • Dana 26.2.2014, 17:39

   No vida. Ale my teď nemáme přes koho jako češi TT servis použít. Smart Wings žádné dohody nechystá.
   Nemáš už za sebou cestu s wizzairem na kargo letištĕ v Jebel Ali? Průbĕh hladký? Nĕjaké nástrahy?

  • Kouki 26.2.2014, 18:41

   Ok díky zkusím napsat a dám vědět. Do Abu Dhabi máme přílet po 20h a tak bych chtěl co nejrychlejší přesun do Dubaje, kde máme již zaplacené ubytování! Tak proto to řeším, když vím, že to v té minulé nabídce bylo, ale chtěl jsem využít jen cestu tam a jinak díky moc za cenné informace a ještě bych se zeptal na cestování metrem a autobusy po Dubaji, jaký ty jízdenky je nejlepší koupit!?
   A ohledně těch víz, v té minulé nabídce bylo upozornění že letíme z Bělehradu, tak že tam máme zadat Srbsko jako místo nákupu nebo tak něco a platili jsme je normálně kartou. Dělali jsme to v pondělí a přítelkyni už přišli mě zatím ne, tak čekám!

  • Dana 26.2.2014, 20:02

   Pokud má první vízum přítelkynĕ, tak je to v suchu. Nervy trochu bývají v opačném případĕ …
   Na přepravu si kupte stříbrnou kartu … stojí 20 dirhamů, je na ní kredit 14 AED. Funguje to jako lyžařský vlek. Do metra jsou turnikety … při vstupu i výstupu přiložíš kartu a odečte se projetý úsek. To stejné v autobusu … čtečka, vždy přiložit. Za 1 den se odečte max. 14 dirhamů. Dobíjí se libovolná částka (buďto nĕjaká suma naráz, lze i jednotlivé úseky … zde je výhoda stříbrné karty. Platí 5 let a má neomezený počet dobití, zůstatek nepropadne. Jde koupit i červenou papírovou kartu, poplatek za ni je 2 dirhamy, maximální počet dobití je 10 a teď nevím, kolik je povoleno projetých úseků, ale je spíše vhodná pro kratší pobyty a ne moc časté vystupování a nastupování. Karty se dobíjí v každé stanici metra v automatu či na přepážce … tam vám obsluha spočítá i přesnĕ naplánovanou trasu a nabije tolik penĕz, kolik je potřeba (hodí se na konci pobytu).

  • Kouki 26.2.2014, 20:22

   Ale je zajímavé, že první jsem dělal vízum pro sebe až poté pro ni a má ho dřív 🙂
   Jo díky a nejlepší doprava z Emirates mall na pláž bude asi pomocí taxi že?! A máš nějakej tip co stojí za to navštívit kromě klasickejch věcí?

  • Dana 26.2.2014, 20:23

   Tak pardon … červenou kartu nepoužívám, tak jsem si to radĕji přečetla … je na maximálnĕ 10 úseků a nabíjí se jednorázovĕ na přesnou sumu.

  • Dana 26.2.2014, 20:44

   Z Emirates mall je taxi asi nejlepší. Na dochod k moři je teoreticky stanice metra Jumeirah Lake Towers …. přes marinu vede v tĕch místech most a je to cca 700m k hotelu Hilton. Je to pláž, kde jsou zcentrovány hotely stř. třídy (Hilton, Sheraton, Carlton Ritz, Movenpick apod.), je tam známá pobřežní třída Jumeirah Walk … restaurace, kavárny atd. Nevýhoda současné doby … dodatečná výstavba tramvaje a u moře obrovská stavba parkovištĕ. Ale i tak na jedno mrknutí dobrý…můžeš si pak srovnat náklady na dovolenou v tĕchto hotelech a svoje. Ze stejné stanice metra dojdete taky do přístavištĕ k Marina Mall … svezte se mezi mrakodrapy vodní linkou za 2 dirhamy nebo si můžete dát vyjížďku dubai ferry.
   Je možné, že hotel bude mít minibus na přepravu na pláž. Využijte plážový park Jumeirah Beach park .. vstup 5 dirhamů, ale zeleň, sprchy, záchody, převlékárny, stín, občerstvení. Nevynechat nĕjaký ze dvou akvaparků. Nudit se určitĕ nebudete.

 • Kouki 25.2.2014, 16:26

  Jak se nejlépe dostat z letiště do Dubaje? Lze využít Etihad express zdarma? Nebo jinou dopravu? Díky

  • Dana 25.2.2014, 17:25

   S tím autobusem Etihad je to v případĕ tohoto tarifu nĕjaké divné. Pokud se navolí letenka až do Dubaje, načte se za spoj autobusem pomĕrnĕ velká suma. V případĕ letů za normální peníze tomu tak není … tam spoj zůstává zadarmo. Takže asi potřebují vytížit let, ale už se rozhodli, že k pĕkné cenĕ letenky bonus v podobĕ autobusu navíc už nedají. Takže z letištĕ mĕstským autobusem na centrální autobusové nádraží
   http://www.abudhabiairport.ae/english/to-and-from-the-airport/information/public-transport.aspx
   a potom mezimĕstským do Dubaje … hledej intercity route … linka 100 a 101
   http://bus.rtaprojects.me/rta_bus_eng/plan_what.php

  • Kouki 26.2.2014, 10:21

   Já jsem si koupil letenky v té minulé akci(za těch 3,6tis) a na jejich stránkách se píše že tento autobus je zdarma pro lety operovanými Etihad, proto se ptám jestli bych ho nemohl využít? Možná by bylo nejlepší jim napsát na info? A jak časově náročný by to bylo pomocí public transport? Díky moc za info

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.