Letenky v červenci do Apulie a Benátska z Prahy – 783 Kč

Itálie
Zleva Bari, Polignano, Alberobello, Benátky, Bari / Pixabay, Flickr, licence CC

Využít 1 eurových letenek španělské aerolinie Volotea můžete i pro plánování letní dovolené v Itálii. Poznejte v rámci jednoho výletu nejkrásnější pláže italského pobřeží v Apulii, okořeněného návštěvou kouzelné vesničky Alberobello vystavené ve stylu trulli a pokračujte dále na sever do Benátska. Zde nebude chybět koupání ve vyhlášené lokalitě Bibione s návštěvou historického centra Benátek.

Letenky v červenci na trase Praha – Bari – Benátky – Praha poskládáte za 729 + 27 + 27 Kč, tedy komplet za 783 Kč. Termínů během prázdnin naplánujete několik, uvádím jeden sedmi denní od 18. do 24. července.

Podmínkou k dosažení této ceny jsou členství ve Wizz Discount Club (WDC) a Supervolotea (SV). Pevně věřím, že spoustu z vás již členství má zakoupené a kdo ne, nechť neváhá členství pořídit. Výhody naleznete zde – WDC (stejné výhody platí i pro SV s tím rozdílem, že členství stojí 50 € a není limitováno počtem spolucestujících). S pořízením obou členství a cestě 2 osob by se cena zvýšila o 1.000 Kč za osobu. Zavazadla jsou omezena rozměry 42x32x25 cm u Wizzairu a 55x40x20 cm u Volotey.

Mapa letu z Prahy do Bari a Benátek
Mapa letu z Prahy do Bari a Benátek

TIP: V tomto příspěvku jsem se zaměřil na logisticky nejméně náročnou cestu. Volotea však nabízí jednoeurovky na vícero trasách a je tak možné výlet libovolně prodloužit a prokombinovat např. se Sardinii, Sicílií atd. Jakmile si pořídíte členství, lítáte za cenu italského espressa.

Níže přikládám náhledy letenek pro termín 18.7. (Praha – Bari), 21.7. (Bari – Benátky) a 24.7. (Benátky – Praha). Počet míst je samozřejmě vždy omezen na max 6 kusů.

Pobřeží Apulie skýtá 10 pláží oceněných modrou vlajkou

Každoročně jsou mezinárodní organizací FEE (Foundation for Environmental Education) vybírány ty nejlepší pláže po celém světě a následně označeny statusem Modré vlajky. Tento status zaručuje návštěvníkům daných pláží perfektní podmínky pro koupání a relax u pobřeží,. Takové pláže musí splňovat vysoké standardy kvality vody, pobřeží a bezpečnosti.

Pro letošní rok v oblasti Apulie naleznete rovnou deset skvělých pláží a nejblíže Bari naleznete pláž ve vesničce Polignano a Mare (37 km). Po okolí se nejlépe dopravíte lokálními vlaky, jízdenky stojí v rozmezí 3 – 6€, jízdenku si pak nezapomeňte označit na nástupišti před vstupem do vlaku.

Alternativně lze též doporučit vypůjčení automobilu na letišti.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 7

 • Jakub 24.4.2015, 16:09

  Ahoj, na jedno členství můžu koupit letenky pro kolik osob? děkuji

 • Lenka 24.4.2015, 01:29

  Nakoupeno: Praha-Bari, týden na Sicílii a přes Benátky domů. 🙂 Děkuji!!

 • Veronika 23.4.2015, 10:32

  Volotea mi nabízí jen letenky za 45 eur a výš. Akce je už pryč, nebo proč tomu tak je, prosím?

 • Praguna 23.4.2015, 09:40

  cena 1 euro je za jednosměrnou Benátky-Praha

 • Vašek 23.4.2015, 09:22

  ještě je to aktuální? mě to píše taky záporné cifry

 • Maruška 23.4.2015, 09:17

  Když chci Praha-Benátky-Praha, tak tam jsou všude divné mínusové ceny a ve finále mi to háže cifru okolo 100 euro 🙁

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.