Letenky + vlak + loď na Elbu přes celé léto – 4.089 Kč

Itálie
, licence CC

S blížícím se létem nadchází čas rozhodování se, kam za sluncem a teplým mořem. Dnešním tipem bude v českých končinách nepříliš profláknutý ostrov Elba. Tento italský ostrov územně spadá do oblasti Toskánska a nachází se pouhých 10 kilometrů od přístavního města Piombino. Elba je zajímavá také z hlediska historie, nuceně zde totiž pobýval vojevůdce Napoleon Bonaparte. Pokud nemáte v plánu cestu vlastním automobilem, připravil jsem pro vás návod jak se na Elbu levně dopravit.

Základem budou levné letenky do Pisy, na které napojíme vlakový spoj do Piombina a následně hodinovou plavbu lodí na jeden ze tří přístavů na Elbě. Ceny jsou uváděny za zpáteční cestu.

Letenky z Prahy zahrnují zavazadla do 23 kg. Z letiště v Pise si můžete udělat výlet na hlavní nádraží v centru města (asi 10 minut chůze z letiště) nebo nasednout na vlak rovnou na letišti, ten však nejezdí tak často. Vzhledem k ranním odletům zpět do Prahy je vhodné vyrazit z Elby o den dříve a přespat jednu noc v Pise.

Vlak aktuálně nezakoupíte, neboť se jedná o regionální spoje a ty lze zakoupit online s maximálně 7 denním předstihem. Nezapomeňte vždy označit jízdenku na nástupišti před samotným nástupem do vlaku.

Lodě kotvící v Piombinu se nacházejí ani ne 200 metrů od vlakového nádraží. Zároveň mezi Piombinem a Elbou jezdí jezdí téměř 40 spojů denně. Na základě výběru vašeho hotelu na tomto ostrově můžete zvolit ze tří přístavů, a to Cavo, Rio Marina nebo Portoferraio. Zajímavou alternativou je také kombinace přístavů.

A nebo letadlem? Ať už zpáteční či kombinovaně jednosměrnou letenku za 69€ / 1.900 Kč můžete zakoupit u letecké společnosti Silver Air, která létá každé pondělí, středu a sobotu. Sobotní lety vhodně navazují na lety z/do Prahy. A jak nás informoval Kryštof na Facebooku, lety jsou operovány českým letadlem Let L-410 Turbolet.

Doporučení: při plánování svých cest se doporučuji vyhnout měsíci srpnu, kdy je Elba okupována Italy, kteří mají v té době prázdniny. Ideální je tak červen a červenec.

Jak se dopravit na ostrov Elba
Jak se dopravit na ostrov Elba

* obrázek je ilustrační, skutečná cesta nezahrnuje přestup mezi vlaky, ale jedná se o přímý vlakový spoj Pisa – Piombino.

Jedině autem poznáte celý ostrov

Pokud se rozhodnete Elbě věnovat více než pár dní jako zpestření vaší návštěvy Toskánska, doporučuji neváhat a půjčit si osobní automobil. Ceny v půjčovnách se na ostrově pohybují okolo 40€ na den. Zobrazit a porovnat nabídku můžete také online.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 5

 • David 28.4.2015, 12:39

  Díky za rychlé informace!

  • David 28.4.2015, 12:40

   Upsa, patřilo kousek níž

 • David 28.4.2015, 12:25

  Ahoj, jízdenky na vlak v Itálii jsou vázané na daný spoj nebo je to jedno?

  • Ondřej Koch 28.4.2015, 12:27

   Jízdenky EC, IC a Le Frecce jsou na spoj, regionální štípneš a jedeš tím, co ti přijede.

  • Lukáš Horák 28.4.2015, 12:28

   Jízdenky na vlaky „regionale“ jsou použitelné na jakýkoli spoj, dají se koupit v automatech nebo i v trafikách. A jak už bylo několikrát psáno, vždy označit před nástupem do vlaku. Někdy bývá problém najít funkční žluté cvakátko, tak hned po nástupu najít průvodčího, ať jízdenku označí 😀

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.