Letenky z Prahy do Izraele na celý únor – 3.452 Kč

Izrael
Skalní dóm v Jeruzalémě / askii, licence CC

Nízkonákladová odnož izraelských aerolinek El Al přišla s jednodenní zvýhodněnou nabídkou zpátečních letenek z Prahy do Tel-Avivu, ve které je možné je zakoupit za 3.452 Kč. Cena nějak nevybočuje z dlouhodobého průměru, ale je o to atraktivnější tím, že můžete svou cestu uskutečnit již v následujícíh dnech.

Letenka zahrnuje přepravu příručního zavazadla maximálních rozměrů 56×45×25 cm a hmotnosti 8 kg. Před cestou se nezapomeňte odbavit online z domova, neboť odbavení na přepážce na letišti je zpoplatněno 10 dolary. Zavazadlo do podpalubí taktéž podléhá poplatku 35 $ v jednom směru.

Letenky do Izraele
Praha – Tel Aviv

Pátrání po cenných a užitečných informacích ohledně dopravy v Izraeli vám ulehčí následující tipy a postřehy:

od čtenářky Martiny:

doprava Jerusalém – Mrtvé moře (Ein Gedi): z centrálního autobusového nádraží jezdí autobusy cca jednou až dvakrát za hodinu (busy 486 a 421) každý den kromě šabatu, autobus staví u cesty jen pár metrů od moře, přístup k moři v Ein Gedi je zdarma, cesta stojí 80 šekelů zpáteční

šabat: během soboty není možné se v Jerusalémě dostat ke Zdi nářků a na Chrámovou horu, zbytek Starého města je přístupný, Olivová hora také.

Další informace naleznete v našem diskuzním fóru, kde můžete svými radami přispět i vy, pokud jste už ve Svaté zemi byli.

TIP: Narazili jsem na zajímavý web Čecha, který střídavě žil(žije) v Izraeli

Tento web je bezednou studnou vyčerpávajících informací o Izraeli od A do Z. Nemusíte se ani shánět po knižním průvodci.

Izrael

Při vstupu do Izraele budete potřebovat pouze platný pas. Bezvízový pobyt je stanoven na 90 dní. Při vstupu i odletu čekejte detailnější bezpečnostní prohlídku a krátký pohovor.
Národní železniční dopravce jezdí například mezi Tel Avivem a Jeruzalémem za 23 šekelů / 130 Kč.
Při pohybech po státu Izrael mějte na paměti, že od pátečního soumraku do sobotního se drží Šabat. Většina obchodů je zavřena a stejně tak nejezdí hromadná doprava.
Oficiálním jazykem je hebrejština. Není však problém se domluvit anglicky a rusky.
Měnou je nový izraelský šekel (6 Kč = 1 NIS). Šekely směníte po příletu do Izraele.
Časový posun vůči ČR je +1 hodina.
Do Izraele není potřeba speciálního očkování. Doporučujeme cestovatelský základ: žloutenka A+B a zejména pak břišní tyfus.
Hotely v Izraeli - ukázat nabídku

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 3

 • Michal 29.1.2015, 00:00

  Anebo to můžeš zkusit bez stresu přes wizzair v březnu i za lepší cenu 🙂

 • Jana 28.1.2015, 23:40

  Ahoj, je jeste pul hodiny do pulnoci a nechce me pri placeni letenek do Izraele uznat mou kreditku. Asi je dopravci lito, ze by mela stat letenka jen 3500 Kc. Zkousim to i pres kreditku anglickeho znameho – zase nic…skoda, preskoda

  • Lukáš Horák 28.1.2015, 23:46

   Ahoj Jano, můžeš to zkusit přes náš rezervační systém za 3.677 Kč – odkaz na vyhledávání, zadej jen požadovaná data. Případně využij kalendář termínů, který je uveden v tomto příspěvku.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.