Letenky z Prahy do Záhřebu po celý rok – 2.675 Kč

Chorvatsko
Záhřeb, Chorvatsko / Pixabay, licence CC

Se zajímavou nabídkou přišly chorvatské aerolinky Air Croatia, které momentálně nabízejí zpáteční letenky z Prahy do Záhřebu za jednotnou cenu 98 € neboli 2.675 Kč. Jestliže plánujete letní dovolenou u Jadranu, můžete ji spojit s návštěvou hlavního města a kupříkladu Plitvických jezer. Lze zarezervovat i jen jednosměrnou letenku za 49 €.

 • Letenku Praha – Záhřeb za 98 € / 2.675 Kč rezervujte na www.aircroatia.eu
 • Cestovní období 2. dubna – 31. prosince
 • Ubytování v Záhřebu >>

V ceně letenky je bezplatná přeprava zavazadla k odbavení do hmotnosti 20 kg. Dále si s sebou můžete vzít příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 45 × 35 × 25 a hmotnosti 5 kg.

Praha - Záhřeb
Praha – Záhřeb

Ze záhřebského letiště do centra města každou hodinu zajíždí autobus Pleso prijevoz, jízda trvá 25 min, jízdné 30 HRK / 110 Kč.

Záhřeb

zdroj Wikipedie

Chorvatský Záhřeb tvoří historické jádro, totiž Horní město a Kaptol, a mladší Dolní město. Malebný Gradec (Horní město) patří k nejlépe zachovaným historickým centrům v Chorvatsku. Směrem na východ, za údolím potoka Medveščaku, je rovněž středověký Kaptol s gotickou katedrálou. Dnes nejživější část města, Dolní město, vzniklo od poloviny 19. století mezi nádražím a historickými městy. Po Druhé světové válce k nim přibyl Nový Záhřeb, totiž sídliště na pravém břehu Sávy..

Historicky nejvýznamnější je Horní město, kde sídlí Vláda Chorvatska a parlament a kde stojí gotický kostel Sv. Marka s erby Záhřebu, Chorvatska, Dalmácie a Slavonie na střeše z barevných glazovaných tašek. Zatímco tato část Záhřebu je významná hlavně z turistického hlediska, Dolní město je hlavně centrem kulturním, obchodním a společenským. Jeho živé třídy doplňují velká náměstí, pojmenovaná po významných osobnostech chorvatské historie (Bána Jelačiće, krále Tomislava), i významné budovy školské, či kulturní.

Gradec a Kaptol spojuje Kamenná brána (chorvatsky Kamenita vrata) ze třináctého století s poutní svatyní s obrazem Panny Marie, který odolal požáru v roce 1731. Horní město s Dolním spojuje také více než sto let stará lanová dráha. Trasa, na které její modré kabinky překonávají výškový rozdíl 30 metrů, je totiž dlouhá jen šestašedesát metrů a jízda z jednoho konce na druhý netrvá ani minutu.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 14

 • Lukáš 12.3.2015, 13:42

  Udajne si ma Air Croatia prenajimat lietadlo aj od ČSA, tak mozno by som to bral vazne 🙂

  Jednou z nových zakázek je létání mezi Chorvatskem a Švédskem pro dopravce Air Croatia, které začne v červnu. Díky tomu nabídnou aerolinky nově od konce června i sezónní linku mezi Prahou a Splitem s odletem v pátek z Prahy a v neděli zpět. Virtuální aerolinka (nevlastní letadla, jen si je pronajímá) si od ČSA půjčí Airbus A319.
  Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/csa-rusi-berlin-a-curych-0sy-/eko-doprava.aspx?c=A140422_120428_eko-doprava_suj

 • Kamil T. 9.3.2015, 23:52

  Těžko hádat, leč tahle linka nebyla už za dob ČSA výdělečná….. Chápu, že v Chorvatsku mají snahu, otázka je, zda to je snaha „legitimní“. Radši bych počkal na to první letadlo.

 • Andy 9.3.2015, 20:41

  Vypadá to velmi podobně jako nedávný fake s Air Dalmatian (nebo jak se to jmenovalo). Provoz od dubna 2015, na googlu fotky letadel (rozhodně jiných než Embraer) i z r. 2013. Wiki píše o založení spol. v r. 2014 (článek z 4.3.2015). Stránky hodně chudé. Název matoucí s Croatian Airlines. Lety údajně pronajatým letadlem od Estonian Air, a to pod stejným označením OVXXXX. Snad to tentokrát dopadne s novou chorvatskou aerolinkou lépe.

  • Lukáš Horák 9.3.2015, 20:47

   Stránky Air Dalmatian byly velice tristní 😀 V tomto případě to vypadá přeci jen solidněji. Také doufám, že Air Croatia dotáhne svůj plán do konce a linky rozlétá.

  • Strakapoud 9.3.2015, 21:12

   🙂 Přesně! Také jsem si na to také vzpomněl. Bude to na 90% podvod.
   Na YT mají i FAKEové video s letadlem:
   https://www.youtube.com/watch?v=mJLf8c0n2zQ
   Mimochodem, jediné video.
   Teda je to můj názor, Snad nejsem slepý…. 🙂

  • Lukáš Horák 9.3.2015, 21:17

   Nedíval bych se na to tak nedůvěřivě. Web už pár měsíců funguje, takže bych je nezatracoval. Nákupem letenky nic neriskuješ, platba kartou se dá vždy vyreklamovat 🙂

  • Lukas 9.3.2015, 22:05

   Jeste nemaji ani IATA kod 🙂 Ale pro me teda linka do Zahrebu uplne lukrativni neni 🙂 Za 98ecek bych si koupil vikendovou koupacku v mori klidne 4x :-), ale do Zahrebu me to teda netahne 🙂

 • Filip 9.3.2015, 20:37

  Nevíte někdo kde bych našel ceny vlaků po chorvatsku?

 • Pete 9.3.2015, 20:19

  Nocni vlak Zahreb-Split je fajn, akurat v sezone luzka muzu byt vyprodane, tak je lepsi asi predem rezervovat misto. Jinak treba Rijeka autobusem za par hodin.

 • Lukas 9.3.2015, 20:06

  Da se ze Zahrebu dojet nejak rozumne k mori? Ze bych z toho vyrobil vikendovku ? 🙂

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.