Letenky z Prahy na safari v Nairobi – 11.820 Kč

Keňa
Národní park Masai Mara v Keni - Benh LIEU SONG, licence CC

Zimní dovolenou můžete trávit nejen na pláži u moře, ale též v přírodních rezervacích státu Keňa pozorováním krás afrického kontinentu v podobě místní fauny. Jen kousek za centrem města se nachází Národní park Nairobi, který je domovem stovek zeber, bizonů, žiraf, lvů, gepardů, hrochů a až na 400 druhů ptactva. V rámci vánoční akce nabízí belgický dopravce Brussels airlines zpáteční letenky z Prahy do hlavního města Keni Nairobi za 11.820 Kč, včetně odbaveného zavazadla.

 • Ubytování v Keni můžete porovnat zde >>
 • Cestovní pojištění pro dovolenou v Keni je možné zakoupit již za 17 Kč/den zde >>

Po cestě máte na výběr mezi krátkým hodinovým přestupem a delším, během kterého se bez problémů dostanete na otočku do centra Bruselu.

Letenky Nairobi
Letenky Nairobi

Vízum do Keni obdržíte po příletu na mezinárodní letiště v Nairobi, a to za poplatek 50$. Před odletem do Keni si též prostudujte informace a doporučení k této destinaci na mzv.cz.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 10

 • Honza 10.12.2014, 13:36

  My jsme na to šli trošku jinak. Přímo na letišti jsme si po příletu vybrali průvodce (kterých se tam nabízí přehršle), s tím jsme si stanovili program a usmlouvali cenu (dost dobrou) a způsob placení a pak už vše zařizoval on – řidiče + auto, vstupy, ubytko, další průvodce atd. Tak jsme byli na treku Mt. Kenya, Mt. Kilimanjaro, Massai Mara a Nakuru. Vše skvěle klapalo, žádné podfucky, naopak. jiný způsob bych už v Keni a Tanzanii nebral.

  • Verca 10.12.2014, 14:19

   chalani a dajte aj nejake cenove relacie aby som tak cca vedela co by to vyslo a ci do toho ist 😉

  • David 10.12.2014, 14:22

   Tiež by som bol vďačný za nejaký odhad, koľko je asi treba počítať na takýto pobyt v Keni

  • Honza 10.12.2014, 20:58

   7 dní Mt. Kenya $250, 8 dní Mt. Kilimanjaro $920, 6 dní Nakuru + Massai Mara $230. Vše a jídlem, průvodcem, nosiči, organizace, doprava, vstupy, organizace, hotely v Nairobi s polopenzí atd. Ceny z roku 2008. Moc se nezměnily ale kurz byl tenkrát $1 = 15Kč 🙂

  • Jarda 12.12.2014, 12:57

   Honzo, umíš poslat email. Rád bych získal na bližší informace.
   Dík

 • Marty 10.12.2014, 12:54

  Jó, tak to je masakr. 🙂 🙂 🙂

 • Marty 10.12.2014, 12:34

  Koukal jsem, že nejbližší safari je Maasai Mara. Má někdo nějaké zkušenosti jak to tam zařídit? Díky. 🙂

  • Dave 10.12.2014, 12:37

   Když už tam budeš, nezapomeň zajít do místního duty free shopu 😀 http://cestujlevne.com/seznamte-se-nejkurioznejsi-duty-free-shop-svete/

  • Martin 10.12.2014, 12:59

   Masai Mara je parádní, strávili jsme tam i v okolí celkem dost času a fakt stojí za to. Bydlení se dá sehnat buď přímo v parku, ale za to si celkem připlatíš, nebo těsně před vjezdem do parku je celkem dost různých úrovní ubytování – my bydleli ve stanu s pevnou podstavou a s vlastní koupelnou, bylo to v podstatě součástí parku, ale ještě před hlavním vjezdem. Cena byla kolem 700,- na osobu myslím. V noci okolo samé zvuky hyen, hrochů apod..paráda :-). Jinak teda ceny za vstup jsou tady http://www.maasaimara.com/entries/park-fees-2 . Pro non-residenty to bylo myslím tak 10x dražší než pro Afričany. Jinak ideál je půjčit si auto v Nairobi (jeep 4×4 je nutnost) a vychutnat si celou tu cestu do Masai Mary – paráda, cesty jsou fakt drsné :-)…nebo aspoň byly. Problémy s místníma jsem žádné neměli, byli všichni milí a v pohodě. Pak jsou dvě možnosti, zkusit sehnat místního Masaje ještě před vjezdem do parku (většinou se potulujou okolo míst s ubytováním) a domluvit se s ním, že bude dělat průvodce (někteří Vám dokonce nabídnou, že Vás do parku dostanou zadarmo, nějakou boční cestou)..my jsme raději zaplatili vstupné a pak jsme se s ním domluvili, cenu už nevím, ale nic závratného. Jezdí pak celou dobu s Váma autem a doporučuje kde máte jet aby jste viděli co chcete, fakt nám hodně pomohl a bez něj by to asi nebylo tak dobré. Viděli jsme s ním úplně vše, slony, hrochy, lovící lvy, gepardy, žirafy, migrující pakoně apod. S autem si v parku můžete jezdit úplně volně kde chcete, stejně tak z něj můžete vystoupit a projít se kde chcete, ale v některých místech bych to úplně nedělal :-). Jinak celkově doporučuju, byli jsme i v TSAVO národním parku a v několik dalších, ale v Masai Mara se nám líbila nejvíc.

  • Hana 10.12.2014, 15:07

   Souhlasím s tím, že Masai Mara je top! Byli jsme letos v lednu na více místech, ale Masai Mara byla opravdu nejlepší. Doporučuju určitě jet s průvodcem (mám kontakt na jednoho poctivého a spolehlivého, mluvícího skvěle anglicky), protože on je ve spojení s ostatními přes vysílačku a když se někde něco děje zajímavého, tak tam jede. Takže jsme viděli např. lví hostinu, geparda a lvici na lovu, atd.. Pokud by měl někdo zájem o více informací, tak pište na mail h.novosadova@seznam.cz.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.