mraky

Levné letenky do Bergama

IATA kód: BGY
ICAO kód: LIME
Stát: Itálie
Časové pásmo: +1
Nadmořská výška: 782
Zěměpisná šířka: 45.673889
Zeměpisná délka: 9.704166
, licence CC

Letiště Bergamo Orio al Serio je nízkonákladové letiště nedaleko města Milán. Své přistávací a vzletové dráhy poskytuje převážně pro irskou společnost Ryanair a maďarský Wizzair. Ačkoliv je letiště považováno spíše za sekundární a jeho velkým bratrem je letiště Malpensa (MXP), mnohdy je pro turisty mířící do Milána snadnější zvolit toto letiště, neboť do centra města dorazíte stejně rychle, jako z Malpensy a hlavně za zlomek ceny. Na druhou stranu zde není možnost přestupu na dálkové linky mimo Evropu, ale pouze na evropské lety operované uvedenými aerolinkami.

Letiště Bergamo se skládá pouze z jednoho terminálu, který je rozdělen na přílety a odlety. Minimální čas pro přestup v Bergamu je cca 50 minut.

Stručné informace:

Doprava z letiště

Z letiště se můžete vydat buďto shuttle busy přímo do center měst nebo se zastávkou v městečku Bergamo využít místního železničního dopravce Trenitalia. Případně lze využít levných autopůjčoven přímo na letišti.

Doprava do Bergama

Vzdálenost mezi letištěm a centrem města Bergamo je zhruba 7 km. Linka společnosti ATB jezdí každých 20 minut a doba jízdy netrvá déle jak 12 minut. Existuje několik variant autobusových lístků, které zakoupíte v kanceláři v terminálu letiště.

  • 90-ti minutový lístek stojí 2,10€, případně 3€ u řidiče
  • 24 hodinový lístek pořídíte za 5€ s tím, že v ceně máte zdarma lanovku do Starého města – Citta Alta
  • 72 hodinový lístek je variantou pro turisty mající jako svůj cíl právě Bergamo, cena 7€

Doprava do Milána

Pokud jste se rozhodli jet z letiště Bergamo přímo do Milána, využijte autobusového dopravce Terravision. Kvalita služeb a časová přesnost hovoří pro tuto společnost. Autobusy jezdí v intervalu 20 – 30 minut. Doba jízdy mezi letištěm a centrem je 60 minut.

První autobus z letiště vyjíždí ve 4:05 ráno a poslední odjíždí v 1:00 po půlnoci. V opačném směru, tedy z Milána na letiště první spoj jede v 2:50 ráno a poslední v 22:10. Cena za jednosměrnou jízdu činí 5€, zpáteční lístek zakoupíte online za 9€.

Pro návštěvu Bergama a následného přejezdu do Milána využijte linku společnosti ATB, viz podnadpis výše. Dále lístek na vlak se společností Trenitalia stojí 5€, který zakoupíte na vlakovém nádraží v Bergamu.

Transfer Aeroporto Bergamo Orio al Serio- Milano

Přejezd mezi letištěm Bergamo na letiště Malpensa

Aktuálně nejsnadnějším spojením je přímá linka mezi letišti Bergamo (BGY) a Malpensa (MXP) s autobusovou společností Orioshuttle. Linka jezdí na trase Bergamo – letiště Bergamo – Monza – letiště Malpensa. Doba jízdy po celé trati trvá 2 hodiny. Mezi letišti samotnými přibližně 1h 40min. Tato autobusová linka je v provozu ve všední dny 7 x denně, o víkendu pak pouze 3 x denně. Rezervaci proveďte online na stránkách společnosti.

Cena přepravy z Bergama do Malpensy na terminál 1 / 2 činí 18€ za jednu jízdu. Odjíždí z Bergama v tyto časy: 4:40, 7:00, 10:45, 12:30, 13:45, 15:45 a 18:00. Víkendové časy jsou následující: 7:00, 12:45 a 17:35.

V opačném směru z Malpensy vyjíždí v 9:15, 11:00, 12:45, 14:30, 18:00 a 21:00, o víkendu pak v 9:00, 14:45 a 19:40. Aktuální časy se dozvíte v rezervačním systému.

Nocování na letišti

Pokud se rozhodnete přespat v hale na letišti, pravděpodobně si neužijete ničím nerušený spánek. V žádném případě Vám však nehrozí vyhnání ven. V letních měsících lze přespat na polích nedaleko nákupního centra.

V případě, že hledáte kvalitní hotel, navštivte tuto stránku – hotely na letišti Bergamo. Jestli Vám nevadí noc strávená s cizími lidmi na pokoji, využijte levnější možnosti, a to přespání v jednom z hostelů v Bergamu.

Další tipy pro letiště Bergamo

Vydáte-li se na cestu s přestupem v Bergamu a zbude-li Vám nějaký čas, rozhodně se vydejte do Starého města. Zakupte si celodenní autobusovou jízdenku za 5€. Výjezd lanovkou a pohyb po městě za tyto finance rozhodně stojí. Vedle malebných zákoutí a překrásnému výhledu zde ochutnejte také italskou zmrzlinu, případně si zajděte na večeři do jedné z místních pizzérií.

Nákupní centrum ORIO

Pro rychlejší zabití času bohatě postačí velké nákupní centrum, které naleznete ihned naproti letišti. Je nutné však zdolat místní dálnici podchodem, který naleznete po výlezu z letiště po pravé straně. Vedle nespočtu obchodů s italskou módou se můžete pobavit v Apple storu nebo dát něco dobrého k snědku v místních restauracích.

[forecast location=“Bergamo, Italy“ caption=“Aktuální předpověď počasí Bergamo“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“%%weekday%%“ highlow='<span>%%high%%°</span>/ <span>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ width=“100%“]
[google-map-v3 width=“480″ height=“245″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“left“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Bergamo airport{}bomber-2.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Specializujeme se na levné a akční letenky!
[kkstarratings]