Eindhoven (EIN)

Letiště Eindhoven (EIN) nabízí veškerý standard mezinárodních letišť i přes to, že se jedná spíše o nízkonákadové letiště. Eindhoven je druhým největším vzdušným přístavem v Nizozemí. Díky tomu nalezneme přímé autobusové spojení z letiště nejen do samotného Eindhovenu, ale také do Amsterdamu a dalších významnějších měst v Nizozemí, stejně tak jako přímý spoj na letiště Weeze (NRN) v sousedním Německu.

Do Eindhovenu létá z ČR pouze nízkonákladovka Wizzair, a to 2-krát týdně v pondělí a pátek z letiště Brno Tuřany.

Stručné informace o letišti

 • Otevírací doba: Po-Pá 4:30 – 23:45, So-Ne 5:30 – 23:45
 • Autobusové spojení do: Eindhoven, Amsterdam, Den Bosch, Utrecht, Turnhout, Antverpy, letiště Weeze
 • Free Wi-fi: ano
 • IATA / ICAO kód: EIN / EHEH
 • Webové stránky: eindhovenairport.com
 • Akční letenky do Eindhovenu / Diskuze k letišti

Jelikož přespat v letištním terminálu není možné, doporučuji si prohlédnout nabídku levných hotelů v okolí letiště. Za noc zde zaplatíte od 490 Kč.

Z letiště do centra měst

Kde koupit lístek a OV-chipcard

V Nizozemí máte možnost si vyřídit tzv. OV-chipcard, tedy kartu, na kterou si předplatíte stanovený obnos a s tou platíte za veřejnou dopravu po celém Nizozemí. Karta Vás bude stát 7,50€ a platí po dobu 5-ti let. Nechcete-li kartu zařizovat, nemusíte. Lístky na MHD se dají koupit i jednorázově v automatech v autobusu či tramvaji. Na některých zastávkách najdete automaty i venku, zejména pak na letišti.

Z letiště do Eindhovenu

Z letiště jezdí autobus číslo 401. Vyjíždí téměř každých 10 minut, ve špičkách se interval zkracuje i na 8 minut. Jedna jízda z letiště přímo na hlavní nádraží v Eindhovenu zabere necelých 25 minut, přičemž centra dosáhnete již o pár stanic dříve. Cena za jízdu je pro držitele OV-chipcard 2,11€ a pro individuální nákup je cena 3,50€ za cestu.

Z letiště do Amsterdamu, Utrechtu a dalších měst

Airexpressbus jezdí z letiště v Eindhovenu přímo do několika měst v okolí. Nechcete-li jet ihned z letiště, vyplatí se také sjet do Eindhovenu a pokračovat po železnici dále. Jízdenky s Airexpressbus doporučuji zakoupit online, kdy pak ušetříte 1,50€ za cestu. Z letiště pak můžete jet do těchto měst (cena € za jednosměrnou cestu / zpáteční):

 • Amsterdam – 22,50 / 38,50
 • Antverpy – 23,50 / 45,50
 • Den Bosch – 8,50 / 16,50
 • Utrecht – 15,50 / 28,50
 • Turnhout – 18,50 / 36,50
 • letiště Weeze – 17,50 / 32,50

 

[google-map-v3 width=“480″ height=“250″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“left“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Eindhoven{}3-default.png|Eindhoven letiště{}airport.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Jeden dotaz v poradně

 • glorca 27.7.2014, 15:07

  Dobrý den Davide a spol.,

  předem musím poděkovat za skvělé stránky.
  Chtěla bych Vás poprosit o radu.
  Uvažujeme o návštěvě Holandska v době květinového festivalu v dubnu 2015.
  Ještě jsme s Wizzair neletěli a po přečtení diskuzí o této společnosti mám velké obavy ze zrušení a zpoždění letu.

  Proto Vás prosím, jestli máte nějaké dostupné informace o tom, jak často k těmto situacím dochází právě na lince Katowice-Eindhoven a zpět nebo Brno-Eindhoven a zpět.

  Děkuji za odpověď