Letiště Rotterdam / Haag (RTM)

Letiště Rotterdam the Hague airport leží necelých šest kilometrů na severozápad od stejnojmenného města v Holandsku. Jedná se o třetí největší vzdušný přístav v zemi, který ročně odbaví okolo 1,2 milionu cestujících. Linka mezi Rotterdamem a Prahou je již několik let provozována díky společnosti Transavia. Letiště Rotterdam bude Vaším hlavním cílem ať se již vydáte do samotného Rotterdamu nebo měst poblíž, jako jsou: Den Haag, Dordrecht, Utrecht či Delft.

Stručné informace o letišti

Chystáte noční přestup na tomto letišti? Kromě přespání na lavičkách v hale můžete využít taktéž letištních hotelů. Noc Vás zde přijde již na 450 Kč – hotely letiště Rotterdam. A s nezávislou cestou do okolí Vám pomůže přehled nejlevnějších autopůjčoven na letišti.

Doprava z letiště

Využití městské hromadné dopravy v Rotterdamu je tak trochu jiné než v jiných městech. K cestě potřebujete tzv. OV-chipcard, na kterou si nahrajete dostatečný počet peněz a s ní nadále platíte. Kartu obdržíte na jakékoliv zastávce či u řidiče. Cena dopravy je následující:

  • 1 hodina – 3€
  • 1 den – 7€
  • 2 dny – 10,50€
  • 3 dny – 14€

Mnohem zajímavější je však tzv. Rotterdam Welcome Card, která umožní vstup do nejrůznějších muzeí a jiný atrakcí, stejně tak funguje i jako několika denní permanentka na MHD. Kartu si také vyřídíte na letišti a cena je následovná:

  • 1 den – 10€
  • 2 dny –  13,50€
  • 3 dny – 17,50€

Jak z letiště do Rotterdamu

Z letiště jezdí autobusový spoj číslo 33. Vyráží každých dvacet minut a cesta z letiště do centra Rotterdamu zabere pouhých 19 minut. Časový rozpis s jednotlivými zastávkami najdete zde.
[google-map-v3 width=“480″ height=“250″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“left“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Rotterdam{}3-default.png|Rotterdam airport{}airport.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Napište komentář nebo dotaz k příspěvku