Léto v Makedonii (Ohridské jezero, kaňon Matka) s letenkami z okolí ČR – 540 Kč

Makedonie
Ohridské jezero - By Inge, licence CC

Na víkend do Skopje a k jezeru Matka nebo týdenní dovolená v kombinaci s koupáním v Ohridském jezeře? Výběr bude na vás a díky levným letenkám společnosti Wizz Air i příjemnou variantou k monotónním dovoleným v Bulharsku či Chorvatsku. Levné letenky do Skopje jsou k dostání během června, o něco dražší do 1.000 Kč pak naleznete i během letních prázdnin. K dosažení nejnižší ceny budete potřebovat členství WDC.

 • Norimberk – Skopje od 20 € / 540 Kč rezervuj na wizzair.com
 • Bratislava – Skopje od 30 € / 810 Kč rezervuj na wizzair.com
 • Cesty bez omezení
 • Dostupnost dle obsazenosti spojů

U Wizz Air máte v ceně malé příruční zavazadlo s rozměry 42x32x25 cm. Větší je za 9 euro, zapsané zavazadlo za 25 eur v jednom směru.

Letenky do Skopje za 20 eur
Letenky do Skopje za 20 eur

Centrum Skopje

Při svém putování napříč Makedonií se zastavte i na jeden den v hlavním městě. Skopje vás uvítá kýčovitým centrem, které svou historickou tváří jen klame. Většina památek a budov byly totiž vybudované v současném století. To upřímně nevadí tomu, abyste si celé centrum v klidu prošli a večer se zaposlouchali do symfonických skladeb linoucí se z reproduktorů podél břehu řeky Vardar. Noční centrum je úchvatně osvětlené.

Kříž tisíciletí a kaňon Matka

Na celodenní výlet ze Skopje se vydejte zrána na horu Vodno, kde naleznete vyhlídku pod Křížem tisíciletí, kam se dopravíte místní autobusovou linkou (Millenium Cross) a dále lanovkou. Pokračujte turistickou trasou dlouhou 13 kilometrů k jezeru Matka.

Kaňon láká turisty k plavbám v kajaku či treku podél vody za místními kostelíky. Zpět do Skopje pojedete znovu autobusem.

Kaňon Matka - Jason Rogers (flickr.com)
Kaňon Matka – Jason Rogers (flickr.com)

Ohridské jezero

Při delším pobytu v Makedonii doslova neváhejte a vydejte se do města Ohrid ležícího u stejnojmenného jezera. Letní dovolenková destinace nabídne spoustu pláží se scénickým výhledem na okolní pohoří. Jižně od Ohridu se lze vypravit i na průzkum národního parku Galičica.

Do Ohridu jezdí téměř každou hodinu autobusy při ceně do 10 eur, cesta trvá 3 hodiny.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 7

 • Petr 4.5.2016, 23:55

  Malý dotaz – kdy si myslíte, že je ideální doba na koupi letenek bratislava-skopje na začátek září? Skypicker mi momentálně ukazuje právě ten termín jako nejlevnější (nepočítám tuto akční cenu), přijde mi divné, že by letenka byla nejlevnější zrovna teď, běžně bývá nejlepší koupit ji cca 2 měsíce před odletem… Děkuji za radu 🙂

  • Dave 5.5.2016, 10:00

   Skypicker je bullshit! S nákupem vyčkej, ideál červen-červenec.

  • tonic 5.5.2016, 11:14

   to je ten pan Peter, ktory vaha pri cene 761 CZK? 🙂

  • Lukáš Horák 5.5.2016, 11:30

   😀 Třeba to chce ještě zrumbovat 😀

 • Lada 4.5.2016, 21:01

  Mne osobne se Ohrid vubec nelibil,… Vse preplacane, navic mi to pripadalo jako u nas po padu komunismu.

 • Johan21 4.5.2016, 16:33

  Výborně sepsáno, přesně stejný itinerář jsme měli loni na podzim při podobné akci Wizz Air :-). Dokonce ani nebylo potřeba členství. Zvládli jsme to navíc se zastávkou v Prilepu a Bitole a túrou v NP Pelister. Krásná země, příjemný lidi a dobrý jídlo.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.