Levné letenky Bolívie (La Paz, Santa Cruz) – 11.372 Kč

Bolívie
Solná pláň Salar de Uyuni v Bolívii - kris krüg, licence CC

Na Zemi najdete opravdu málo míst, ze kterých se zaručeně zatají dech každému, kdo je navštíví. Mezi ně rozhodně patří největší solná pláň Salar de Uyuni v Bolívii. Ačkoliv se pravidelně letenky do Bolívie pohybují okolo 28 tisíc, dnes vám je nabídneme za polovic!

Nejen letenky do Limy – 10.466 Kč jsou k dispozici v tarifu aerolinek Iberia. Do Bolívie, respektive La Paz a Santa Cruz zakoupíte s odletem z Prahy a návratem do Madridu za méně jak 13 tisíc.

Dostupné termíny jsou velmi omezeny! Mnohem více termínů seženete za cenu 13.995 Kč. Přesun mezi jednotlivými destinacemi je ve vaší režii. Náklady rozhodně nebudou zanedbatelné!

Navštívili jste Bolívii? Budeme rádi za každý váš tip a postřeh z cesty v komentářích.

Letenky do Bolívie
Letenky do Bolívie
 • tam
 • květen: 22
 • červen: 1, 3, 5, 7, 10, 12
 • zpět
 • červen: 3, 10, 16, 24

 

Jednosměrné letenky z Madridu do ČR a okolí najdete již od tisíce korun. Do Prahy je nutné letět s přestupem, ať už v rámci jedné letenky u Vuelingu nebo různými dopravci.

Cesta z La Paz do Santa Cruz

Nízkonákladovou variantou pro přesun mezi městy je místní autobusový dopravce Cococabana, který jezdí každý den nejen mezi městy La Paz a Santa Cruz. Jízdenku koupíte na autobusovém nádraží za méně jak 500 Kč. Autobusy jezdí přes noc a cesta trvá zhruba 17 hodin. Doporučuje se koupit jízdenku minimálně den předem.

Dobrodružnější variantou, ale také finančně náročnější, je jednosměrné vypůjčení automobilu. Ceny za 14 dní začínají na 20 tisících. Terénní vozy pak na 30 tisících.

Bolívie

Bolívie je pro občany ČR bezvízovou zemí. Pro turistické účely můžete do země vstoupit na 90 dní - předložit musíte zpáteční letenku nebo plán cesty. Platnost pasu minimálně 6 měsíců po opuštění země. V případě cest do oblastí Amazonie je nutný mezinárodní očkovací průkaz a očkování proti žluté zimnici.
V Bolívii je úředním jazykem španělština.
Měnou je bolívijské boliviano (peso) (3 CZK = 1 BOB). Měnu doporučuji směnit za dolary.
Časový posun vůči ČR je -5 hodin.
Mezi hlavními městy jezdí dálkové autobusy. Jezdí přes noc a ceny jsou vesměs skromné, např. La Paz - Santa Cruz vychází na méně jak 180 BOB.
Pokud se chystáte do oblastí Amazonie, je nutné očkování proti žluté zimnici. Samozřejmostí je cestovatelský základ: žloutenka A+B a břišní tyfus.
Hotely v Bolívii s minimální slevou 50% - ukázat nabídku

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 3

 • Martin 2.5.2014, 09:55

  Ak chcete spoznať všetky krásy Bolívie, tak si na to rezervujte aspoň týždeň. Pár dní nestačí. Je to úchvatná krajina! Len pozor na zlodejov a vysoké nadmorské výšky…

 • Viťa 2.5.2014, 09:54

  A co spoj Pha-La-Pha? Na kolik by to vyšlo?

  • Dave 2.5.2014, 12:55

   Uh.. Jaký spoj? Praha – La Paz – Praha? Ty stojí okolo 30tis.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.