Levné letenky do Alžírska z Mnichova – 3.586 Kč

Alžírsko
Velbloud Bactria v Alžírsku / Patrick Hamilton, licence CC

Jestliže cíleně vyhledáváte masovým turismem nepolíbené země, zkuste zamířit na sever Afriky, do země přírodních krás, nekonečné Sahary s oázami, historie a především velké pohostinnosti, tou zemí je Alžírsko. Právě do Alžírska a jeho hlavního města jsme našli letenky s velmi atraktivní cenou, která rozhodně vybočuje z průměru.

Zpáteční letenky z Mnichova do Alžíru se španělskou Iberií jsou dostupné za 3.586 Kč. Za tuto cenu jsou letenky dostupné na vybrané termíny v dubnu a květnu a pak na podzim.

Tarif Iberie je bez bližích omezení, není stanovena minimální/maximální délka pobytu. Prodej letenek v daném tarifu do vyprodání.

V ceně letenky je bezplatná přeprava standardního odbaveného zavazadla do max. hmotnosti 23 kg.

Mnichov - Alžír
Mnichov – Alžír

Víza do Alžírska

Pro občany ČR platí pro vstup na území Alžírska vízová povinnost. Žádost o vízum je potřeba osobně podat na Alžírském velvyslanectví v Praze. Poplatek za vízum pro pobyt do 90 dní činí 1.800 Kč.

K vyřízení turistického víza bude potřebovat:

 • Platný pas (minimálně 6 měsíců) se třemi volnými stránkami.
 • Žádost o vízum ve 2 vyhotoveních, která bude správně vyplněná a podepsaná žadatelem
 • 2 nové a stejné fotografie pasového formátu.
 • Doklad o cestovním pojištění
 • Pozvání od osoby, která žadatele zve do Alžírska, nebo potvrzení o rezervaci hotelu.

Informace převzaty z webu Alžírského velvyslanectví, kde je taktéž ke stažení žádost o vízum.

Letiště Franze Josefa Strauße Mnichov (MUC)

Letiště v Mnichově má dva terminály, z Terminálu 1 na T 2 dojdete pěšky do 10 minut.
Z letiště se můžete dopravit do všech významějších lokalit v okolí - seznam. Kkonkrétně pak do Mnichova jezdí autobus společnosti Lufhtansa každých 20 minut, jednosměrný lístek stojí 10,50€ / zpáteční 17€. Autobusy odjíždí z centrální části před Terminály 1 a 2 - doba jízdy 40 minut.
Vlaky jezdí mezi letištěm a centrem města každých 10 minut - linky S1 a S8. Pro cestu je nutný lístek s tarifní zónou 4 (viz. MHD Mnichov) za 10€.
Parkování na německých letiští si můžete rezervovat online např. na Holidayextras.de
Na letiště jezdí z Prahy přímá linka společnosti Student Agency. Více časových možností pak nabízí dopravci Elines, DB, Flixbus.
Z ČR se na Mnichovské letiště dostanete nejlevněji vlakem DB - jízdenky po Bavorsku začínají na 8,80€ (info).
ano - 30 minut zdarma
Úschva zavazadel na letišti je možná, a to za poplatek 4,8€ / den a velké zavazadlo - detailní ceník.
Zabalit zavazadlo do igelitové fólie si můžete nechat na Terminálu 1 v části C, 4. patro, stejně tak na Terminálu 2.
Kempinski, Novotel, Holiday Inn, Sheraton atd. - ukázat ceny >>

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 6

 • Petr Nicek 3.3.2015, 13:56

  V Alžíru jsem strávil 7 let života a je to úžasná země, byť momentálně spíš pro odvážné individuální cestovatele.
  Doporučuji.
  Petr

  • Standa 3.3.2015, 15:57

   Mohl bych ziskat nejake dalsi informace tykajici se cestovani?

 • Tomáš 2.3.2015, 15:40

  Je to absolútna pecka a kebyže nemám už zaplnený kalendár na 2015 tak to okamžite vezmem. Termíny sú skvelé. Slováci musía pre viza do Viedne, ale to je v pohode. Treba si na jednu dve noci zarezervovať hotel v Alžíri, potom to zrušiť. Na thorntree.lonelyplanet.com sú recentné správy o Alžírsku. De facto, okrem oblasti Grande Kabylie a hlbokého juhu je celá krajina prostá problémov i turistov, je tam lacno a ľudia sú priateľskí a privetiví. Moja veľká túžba. Prezident je na zomretie-treba ísť kým žije, pretože potom može nastať všeličo. Skutočnú moc v Alžírsku má však armáda, ktorá kontroluje bohatstvo zeme: ropu atď. Ľudia sú chudobní a držaní nakrátko. Aj tak, toto je úplná pecka cena aj destinácia.

 • Honza 2.3.2015, 13:39

  Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje vzhledem k přetrvávajícímu riziku bezpečnostních incidentů, a to včetně teroristických útoků a únosů, dbát při cestách do země velké opatrnosti a dodržovat zvýšené zásady individuální bezpečnosti.

  V Alžírsku přetrvávají nebezpečí a rizika spojená s individuální turistikou. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto striktně nedoporučuje pohyb mimo městské aglomerace na severu země za účelem provozování individuální turistiky v neobydlených místech, které nejsou pod stálou kontrolou místních bezpečnostních složek. Do jižních oblastí cesty nedoporučujeme. Nabádáme ke zvýšené ostražitosti a dodržování elementárních bezpečnostních pravidel i ve městech (nepohybovat se nikde sám bez průvodce).

  Cestovatelé a pracovníci obchodních společností jsou alžírskou stranou striktně žádáni, aby o svých přesunech po Alžírsku informovali – rovněž ve vlastním zájmu – místní policii, případně četnictvo. Cestovatele vybízíme, aby tento požadavek respektovali. Doporučujeme tudíž ve spolupráci s místním partnerem či zvoucí osobou informovat předem o itineráři cesty místní policii.

  Rovněž je vhodné registrovat se před cestou do Alžírska v databázi DROZD (http://drozd.mzv.cz) a před příjezdem do země konzultovat zastupitelský úřad ČR v Alžíru.
  http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/alzirsko_bezpecnostni_situace.html

 • Baruse 2.3.2015, 09:58

  Zrovna včera dávali o oblasti severní Afriky zajímavý dokument: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10609313828-kolem-sveta-po-obratniku-raka/214382558180002/

  • Jana 2.3.2015, 12:13

   Jj ten byl super a zrovna jsem si říkala, že bych se tam jela podívat 🙂

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.