Listopadový výlet z Prahy do Lucemburska – 1.624 Kč

Lucembursko
Lucemburk - Wolfgang Staudt, licence CC

Návštěva podzimního Lucemburska vám jistě učaruje. Především hlavní a zároveň největší město Lucemburk je turisty často vyhledávané kvůli gotické katedrále Notre Dame, pod níž se nachází krypta s ostatky českého krále Jana Lucemburského. V centru Lucemburku můžete nalézt náměstí, které je pojmenováno po českém studentovi Janu Palachovi, jenž se nechal upálit na protest proti sovětské okupaci v Československu.

Letecká společnost Ryanair aktuálně zajišťuje lety z Prahy na bruselské letiště Charleroi již za 1.344 Kč. Z Bruselu dále můžete využít autobusové linky od společnosti Flibco Shuttles, která pravidelně jezdí do Lucemburku od 5 eur/140 Kč v jednom směru.

Cena letenky zahrnuje bezplatnou přepravu dvou kusů zavazadel – první kabinové zavazadlo s maximální váhou 10 kg a o rozměrech 55x40x20 cm a druhé menší zavazadlo s rozměry 35x20x20 cm.

letenky Praha - Brusel
letenky Praha – Brusel

Jízdenky z letiště do Lucemburku

Autobusový dopravce Flibco Shuttles zprostředkovává dopravu mezi letištěm Charleroi v Bruselu a hlavním městem Lucemburska. Jízdenky doporučujeme zakoupit co nejdříve, jelikož je počet jízdenek za 5 euro v každém spoji omezen. Listopadové termíny  budou k dispozici v několika následujících týdnech.

Doba jízdy trvá 2 hodiny 45 minut.

Jízdenky Brusel - Lucemburk
Jízdenky Brusel – Lucemburk
Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 2

  • Vendy 13.8.2014, 14:40

    Zdravím, vůbec nerýpete 😉 Po celém světě je několik různých katedrál Notre Dame. Máte pravdu, že za nejznámější je považována katedrála v Paříži.

  • HaniX 13.8.2014, 12:01

    Nechci rypat, ale ten znamy Notre Dame je v Parizi. Tohle je jmenovec, to jen tak pro upresneni 🙂

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.