Milán, Janov a Turín během jedné cesty – 1.736 Kč

Itálie
Boccadasse - Xavi, licence CC

Vydejte se do severní Itálie prozkoumat místní významná města Milán, Janov a Turín najednou! Dohromady za letenku společnosti Wizz Air z Prahy do Bergama a jízdenky po severní Itálii nemusíte zaplatit více než 1.736 Kč za jednu osobu.

1) Letenka z Prahy na letiště Milán Bergamo

Nejprve rezervujte zpáteční letenku z Prahy do Bergama, kterou v termínu 15. – 22. dubna zakoupíte za 658 Kč. V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Veškeré ceny letenek jsou platné pro členy WDC Clubu.

Zpáteční letenka Praha - Milán Bergamo
Zpáteční letenka Praha – Milán Bergamo

Další příkladové termíny

 • 16. – 22. dubna 1.058 Kč
 • 21. – 27. května 1.058 Kč
 • 11. – 17. června 1.058 Kč
 • 18. – 25. června  1.058 Kč

2) Cesta z letiště Milán Bergamo do Milána

Letiště Bergamo je vzdálené hodinu jízdy autobusy nebo vlakem od centra Milána. Online můžete zakoupit transfer autobusem za 5 € / 139 Kč na terravision.eu.

3) Vlakové jízdenky po Itálii

Všechny vlakové jízdenky po Itálii naleznete na Trenitalia.

 1. Ceny za vlakovou jízdenku z Milána do Janova začínají již na 9 € / 249 Kč. Cesta vám nezabere více než 1 hodinu a 50 minut.
 2. Cesta vlakem z Janova do Turína je dostupná také již od 9 € / 249 Kč. Tato trasa trvá necelé 2 hodiny.
 3. Jízdenku z Turína do Bergama naleznete už za 13,8 € / 382 Kč s jedním přestupem v Milánu. Cesta trvá od 2 hodin do 3 a půl hodiny podle daného spoje.

4) Jízdenka z Bergama na letiště

Z železniční stanice se na letiště Bergamo dostanete autobusem, který jezdí každých 20 minut. Cesta vám zabere asi 18 minut a jízdenka stojí 2,10 € / 59 Kč.

Mapka
Mapka

Ubytování v italských městech

Porovnejte ubytování ve významných italských městech: Milán, Janov a Turín

Proč navštívit Bergamo, Milán, Janov a Turín

Bergamo se nachází v provincii Lombardie. Rozprostírá se v podhůří Alp a dělí se na dvě části – na horní město se středověkým nádechem a na dolní město, které bylo založené ve 20. století. Pro přejezd mezi oběma částmi města lze využít lanovou dráhu. Bergamo se nachází pouhých 40 km od MilánaV Miláně naleznete světoznámou budovu opery La Scala, která byla vystavena za doby císařovny Marie Terezie, a spoustu dalších atraktivních míst jako Katedrálu Narození Panny Marie nebo baziliku sv. Ambrože.

Přístavní město Janov leží na pobřeží Ligurského zálivu. Rozsáhlé historické centrum ukrývá řadu památek, které vás ohromí. Dominantu města tvoří přístavní maják Lanterna s městským erbem. Za návštěvu jistě stojí malá přístavní vesnička Boccadesse s barevnými domky a loďkami u Corso Italia. Janov je také rodištěm nejznámějšího mořeplavce Kryštofa Kolumba, který zde má svůj dům a sochu. Významnou architektonickou stavbou města je koule La Bolla ve starém přístavu, která byla vytvořena ze skla a oceli a jejíž vnitřek představuje část tropického pralesa. Ve městě můžete navštívit řadu muzeí a největší akvárium v Itálii.

Turín je hlavní město regionu Piemont a leží na řece Pád. Typické pro Turín jsou dlouhá sloupová podloubí, kterými je město lemováno a jejich délka může dosáhnout až několika kilometrů. Jedna z nejvyšších zděných staveb světa Mole Antonelliana se nachází právě v Turíně a je považována za jeho symbol. Od roku 2000 se v ní nachází filmové muzeum. V roce 2006 se v Turíně konaly zimní olympijské hry. Při vaší návštěvě nezapomeňte zavítat do místních kaváren, kterých je zde celá řada, a ochutnejte zde typický turínský teplý nápoj bicerin a místní čokoládu.

Kalkulace ceny 1.736 Kč

 • Letenka Praha – Milán Bergamo  → 658 Kč
 • Jízdenka letiště Bergamo – Miláno  → 139 Kč
 • Jízdenka Miláno – Janov  →  249 Kč
 • Jízdenka Janov – Turín  →  249 Kč
 • Jízdenka Turín – Bergamo    382 Kč
 • Jízdenka Bergamo – letiště → 59 Kč

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Letiště Bergamo Orio al Serio (BGY)

Do Bergama se z letiště dopravíte autobusy ATB, které poznáte dle oranžové barvy. Odjíždí každých 20 minut a cesta do 7 km vzdáleného Bergama nezabere více jak 15 minut. Cena za lístek činí 2.10€, doporučuji však denní lístek za 5€, který platí i na místní lanovku do Citta Alta.
Do Milána se dopravíte buďto přímými shuttly busy, např. Terravision za 5€, nebo vlakem z Bergama.
Nevadí-li vám delší procházka, z letiště lze dojít pěšký až do centra Bergama. Dalším tipem k strávení delších chvil při přestupu je místní nákupní centrum, které leží na opačné straně dálnice. Po pravé straně od východu z letiště najdete podchod.
není
Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale. Denní sazba za zavazadlo je 4€.
NH Orio al Serio, 57 Reshotel Orio, Stile Liberto - zobrazit ceny

Článek vydal Vendy.

Napište komentář nebo dotaz k příspěvku

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.