Moskva: levné zpáteční letenky do Ruska – 879 Kč

Rusko
Spasská věž a Chrám Vasila Blaženého v Moskvě / Bernt Rostad, licence CC

Nemusíte být příznivci minulého režimu proto, abyste se mohli vydat obdivovat architektonické skvosty hlavního města Ruska. Návštěva chrámu Vasila Blaženého na Rudém náměstí či paláce v Kremlu je samozřejmostí.

Moskva však nabízí mnohem více vyžití, proto vám pouhý víkend na kompletní poznání rozhodně stačit nebude. S letenkami za 879 Kč je však i krátký pobyt výhrou.

Dostupné termíny za 879 Kč:

 • tam
 • červen: 17, 18, 19, 20, 21, 23, 24, 25, 26, 27
 • červenec: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 17, 21, 22
 • srpen: 1
 • zpět
 • červen: 18, 19, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 29, 30
 • červenec: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 23, 29, 30
 • srpen: 3, 5, 6

Cena se vztahuje na členy WDC. Pokud členství ještě nemáte, připočtěte si k celkové rezervaci částku 750 Kč za roční členství – po tuto dobu pak budete cestovat za 270 Kč / let levněji (vyplatí se tedy již při první cestě 2 a více osob). Zavazadlo lze bezplatně přepravit do rozměrů 42 x 32 x 25 cm.

Vízum do Ruska stojí 990 Kč, je však nutné připočíst náklady na získání zvacího dopisu (minimálně tedy vízum+zvací dopis za 1.490 Kč). Užitečné informace k zařizování individuálních víz do Ruska najdete např. na cesty.in/rusko.

Krátký cestopis z Moskvy si můžete přečíst na Jencyho blogu. Stejně tak se mohou hodit informace o dopravě a metru v Moskvě.

Letenky do Moskvy
Letenky do Moskvy

Do Budapešti se dopravíte z Prahy i Brna s autobusovými dopravci Eurolines či Student Agency. Z Prahy jezdí navíc také maďarský dopravce Orangeways. Cena zpáteční jízdenky z Prahy začíná u Eurolines na 680 Kč.

Rusko / Ruská federace

Pro vstup do Ruska je vyžadováno vyřízení víz. Nejsnadnější způsob je získání víz skrz cestovní agenturu, např. viza.cz/rusko. Individuální žádost přes ambasádu stojí 990 Kč, k ní však budete potřebovat zvací dopis.
V Rusku je úředním jazykem ruština. Nápisy jsou pouze v azbuce, latinku najdete na turistických místech vč. letišť.
Měnou je ruský rubl, který se dělí na 100 kopějek (1 CZK = 1.8 RUB).
Časový posun vůči ČR je od +1 do +10 hodin.
Do Ruska nebudete potřebovat speciální očkování. Doporučujeme cestovatelský základ: žloutenka A+B a břišní tyfus.
Hotely v Rusku s minimální slevou 50% - ukázat nabídku

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 24

 • Rita 27.4.2014, 20:25

  Ja jen nechapu, proc kdyz vlezu ma wizz air a dam oba terminy jak jsou v nabidce uvedene, tak cenu mam ne 800 a neco, ale tri tisice

  • Dave 27.4.2014, 20:36

   Protože byl příspěvek publikován 10.dubna..

 • MihaCZ 22.4.2014, 22:52

  Ahoj! Já jsem takhle letěl s kamarády loni v listopadu, víza jsme si pro jistotu začali dělat měsíc dopředu, ale bohatě stačí 15 dní, víza dělají i expresně do pěti dnů, ale je to za další příplatky. Vše se dá vyřešit na jednom místě v Praze – Karlíně, 100metrů od metra Křížíkova v budově Zirkon Office Center. (Na Ruské ambasádě vás vyhodí a pošlou sem). Pokud nemáte v Rusku příbuzné, musíte si zařídit pozvání. Vše jde udělat online na adrese http://www.viza-ruska-federace.cz/poskytovane-sluzby/objednavka-viza-do-ruska, kde si vše objednáte a následně domluvíte datum a čas, kdy přijdete s pasy a fotografiemi. Cena za vízum i s pozváním by měla vyjít do 3000,-. Doufám, že jsem tím někomu ulehčil práci při zařizování víz. Sám jsem si to vše předtím musel vyhledat a vyběhat, tak vím, že tyhle úřední obštrukce jsou pěknej vopruz :o)

 • Jáchym 12.4.2014, 17:47

  S ohledem na časy odletů bych se chtěl zeptat, jak nejlépe do a z Budapešti? Jezdí něco z Prahy přímo na letiště? Zatím jsem nic nenašel.

 • Pu 11.4.2014, 14:39

  Nechtěl jsem, ale přece jen zareaguji na některé příspěvky.
  Cestuji hodně a cestuji kvůli poznání. Nevynechávám žádné země z toho důvodu, abych si udělal vlastní názor na místní poměry. Média, ani hlupáky moc neposlouchám, protože od těch se člověk nic nenaučí a nikam se nedostane.
  A vím, že nejvíc vykřikují ti, kteří nic nepoznali, ale „všechno vědí nejlépe“, protože to je jediný způsob, jak se dokáží zviditelnit.

  • Lukáš 11.4.2014, 16:50

   Souhlas.. Ja osobne Rusko zatim vynechavam z duvodu viz – do zemi ktere chteji viza jezdim pouze sluzebne – jakmile je rusove zrusi, hned tam vyrazim.. Uz davno me laka Petrohrad..

 • Šárka 10.4.2014, 21:19

  Jako památky mají hezké, ovšem to vybudoval car, než ho svrhli, o to se současní Rusové nezasloužili. Jejich kulturu jsem viděla před měsícem v Karibiku. Fakt to ze mě ještě nevyprchalo. Ale co je úchylka, to je placení zvacího dopisu. Respektive už jen to, že musí být. Pokud mě někdo musí pozvat, abych si směla koupit vízum, abych viděla Kreml, tak ho neuvidím. Jsem nerada, když mě něco limituje 🙂

  • honza 11.4.2014, 10:23

   Ano, to tak u památek bývá, současná generace je většinou nevybuduje 🙂

  • Šárka 11.4.2014, 10:49

   Jj, a je tomu tak dobře, protože jak by potom vypadal Kreml, je dnes dobře patrné v Karlovarském kraji 🙂
   Mám zkrátka s Moskvou smůlu. Do Rigy, Tallinnu ani Kieva mě nikdo zvát nemusel, prostě stačila letenka. Za 800 z Maďarska bych překousla i ty nové Rusy. Vízum beru jako pochopitelnou záležitost. Ale zvací dopis, dnes? Ne, to nedám 🙂
   Rusové si každopádně na zvací dopisy potrpí, zejména v opačném směru, to je historicky zjevné, ale nechci zde vířit politiku, jak správně píše Yeah, a proto už mlčím. Kromě jediné odpovědi:
   ad Mercurius: Když někdo projeví odlišný názor od Tvého, znamená to, že je hloupá ovce bez názoru? Svérázná konotace 🙂

  • Proky 11.4.2014, 13:38

   Šárko, já třeba beru zvací dopis jako součást víza, zaplatím to dohromady jako jeden poplatek a dál to neřeším. Do některých zemí jsou nejspíš víza ještě dražší než do Ruska a žádný zvací dopis nezahrnují. Já to prostě beru tak, že pokud se chci do nějaké země dostat, tak vidím, kolik musím celkem zaplatit za vyřízení víza. A pak se rozhoduju podle toho, jestli mi to za to stojí nebo ne. Já si do Moskvy koupil letenku z Budapešti za tisícovku před měsícem, letím na konci května, a vím, že za takovou cenu se mi to vyplatí. Kvůli tomu, že se mi nelíbí, že součástí žádosti o vízum je zvací dopis, si přece nebudu upírat možnost za slušný peníz Moskvu navštívit.

  • Šárka 11.4.2014, 16:18

   Ale jo, u mě tady nejde o peníze 🙂 Vadí mi už jen princip zvacího dopisu – pokud se dá koupit za pět stovek a nemusíš hledat strýčka Váňu, který pozvání pošle, proč tedy nestojí o tu cenu vízum víc a je to? Cena je určitě skvělá a ani to vízum i s tímhle není drahé – já mám zkrátka v sobě určitý blok s původem v roce 68, kdy jsem, na rozdíl od většiny z vás tady, už byla na světě. Takže zvací dopisy prostě nemám ráda 😀

 • Mercurius 10.4.2014, 21:07

  Džon a jím podobní jsou jen hloupé ovce, bez vlastní hlavy a názorů, aneb stupidní média nám ukážou kdo je „hodný“ a „zlý“ 😀

  • Petr 11.4.2014, 07:15

   Zatímco „osvícení“ rusofilové typu Mercurius uvědoměle vidí za vším pletky zlých medií, které zlovolně ukazují báťušku Putina a veliký Sovětský svaz ve špatném světle a přitom on nechce nic jiného než mír a ochranu pro 5 kolonu svých soukmenovců, které v bývalých republikách CCCP zanechal Stalin a jeho následovníci.

  • yeah 11.4.2014, 07:58

   myslim si, ze je to web o cestovani a ne o politice .. takze pokud tam nekdo cestovat z jakychkoli osobnich duvodu nechce, tak by se mel asi zdrzet komentaru..

  • Martin 12.4.2014, 11:11

   Proč bez vlastní hlavy a názoru?
   Já mám na Rusáky a Putina naprosto jasný názor a nepotřebuju k jeho utváření média. Jediný způsob, kterým můžu svůj nesouhlas např. s tím co předvádějí vůči Ukrajině je, že coby jedna kupí síla nebudu režim se kterým nesouhlasím finančně podporovat. To znamená, že zásadně netankuju u Lukoilu, nelítám Aeroflotem, vodku piju finskou, polskou nebo švédskou a včera jsem musel do regálu vrátit deodorant Rexona protože obal tvrdil že Made in Russia.
   Naprosti sdílím Džonův názor a z logiky věci tudíž pro mne nepřipadá v úvahu jet do Ruska jako turista a ještě jim dávat víc peněz než chtě nechtě musím – nemaje jiné volby – kdykoli nastartuju auto nebo otočím kohoutkem u sporáku.

  • Jan 12.4.2014, 12:43

   Ano, bojkotujme hříšníky, avšak podle stejných měřítek pro všechny – padni komu padni. Příklad: nelétejme do Washingtonu za rozdělení Srbska a, pokud možno, mimopražští vyhýbejte se Praze za uznání kosovské nezávislosti českou vládou. Co však doporučit nebohým pražákům? – Snad ať nevychází z domu, leda snad do práce, a ať nekupují české výrobky. Ty slovenské jsou O.K., jelikož Bratislava nezávislost Kosova zatím neuznala. Ve vykazování absurdity závěrů typu „nejezdím do Moskvy kvůli Krymu“ bych mohl pokračovat donekonečna…

  • Martin 12.4.2014, 13:24

   Problém těch kteří se zastávají Rusáků a jedním dechem jako protiargument vytahují Kosovo je, že srovnávají příslovečná jablka a hrušky a balkánský konflikt pro ně začíná až v březnu 1999, když se karta konečně obrátila a bolševik Miloševič dostal konečně lekci… které se mu mělo dostat už v roce 1991.
   Kde jste byl mezi 1991 a 1999, když Srbové… takoví Rusáci Balkánu, začínali jednu válku za druhou vůči svým bývalým federálním sousedům, obléhali 4 roky Sarajevo, masakrovali Srebrenici, útočili na Slovinsko???
   To vše za neschopného přihlížení celé Evropy a tiché i aktivní (v OSN) podpory Srbska Kremlem?

  • Jan 12.4.2014, 16:50

   Tvůj požadavek, aby se rozlišovalo mezi jablky a hruškami je vcelku dobrý nápad. Pro začátek si stačí uvědomit, že ne všichni „Rusáci“ – jak jim říkáš – jsou Putinovými voliči, a že zde nelze šermovat představou nějaké celoruské kolektivní viny. Takový výlet do Moskvy může ostatně leckoho naučit, že mezi představami o Jiných a bezprostředním smyslovým zakoušením Jiných je zpravidla podstatný rozdíl. Pokud díky cestování kamkoliv někdo toto pochopí, nebyla jeho cesta zbytečná…

  • yeah 13.4.2014, 14:21

   a do Nemecka jezdite? .. nejsem sice tak znalej historie, ale nejaky valky maj taky na svedomi ne ? 😀 ..

 • Pavel 10.4.2014, 19:26

  ahoj, v jakém termínu jsou tam lety za těch 899? Nic jsem nenašel.
  Dík
  Pavel

  • Dave 11.4.2014, 01:09

   Však jsem je uvedl v příspěvku. Je to ve forintech, tak hledej ceny za let 4tis. forintů.

 • Lukyn 10.4.2014, 19:20

  😀 tak tak Džone

 • Džon 10.4.2014, 18:26

  Podpořit byť jedinou korunou tuhle zpropadenou zemi? Nikdy.

  • Džejms 11.4.2014, 09:37

   Svatá prostoto!

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.