Na Kanárské ostrovy v (před)Vánočním termínu – 2.975 Kč

Španělsko
Duha nad ostrovem Tenerife / blinkingidiot, licence CC

Shánění letenek na poslední chvíli bývá často noční můrou. Ta se pak násobí, jedná-li se o Vánoční svátky. Avšak v aktuální nabídce nízkonákladových aerolinek nalezneme několik zajímavých termínů do celoroční slunné destinace – Kanárských ostrovů. V prosinci očekávejte maximální teploty 23°C a průměrnou teplotu vody 20°C.

Nejvýhodnější adventní termíny:

 • Mnichov – Gran Canaria – 109€ / 2.975 Kč, termín: 17.-24.XII (norwegian.com/lpa)
 • Linz – Tenerife – 128€ / 3.480 Kč, termín: 14.-28.XII (ryanair.com)
 • Mnichov – Tenerife – 129€ / 3.515 Kč, termín: 7.-24.XII (norwegian.com/tfs)
 • Praha – Tenerife – 10.581 Kč, termín: 23.-30.XII (cestujlevne.com/letenky) + zavazadlo 15 kg, občerstvení

K dispozici jsou na těchto linkách i jiné termíny v adekvátně vyšší / stejné částce. Stačí kliknout na odkaz a pozměnit vyhledávání. Mimo odletů z Prahy je v ceně příruční zavazadlo a občerstvení je po dobu letu možné zakoupit.

Příklad rezervace letenek na Gran Canarii z Mnichova
Příklad rezervace letenek na Gran Canarii z Mnichova

Dojezd do Linze je vhodné volit osobním automobilem, z jižních Čech je vzdálenost srovnatelná té do Prahy. Do Mnichova můžeme jet autobusy v barvách společností Student Agency, Elines, Flixbus, DB či BestBusTravel (každý pátek akce 1+1 zdarma).

Ubytování a autopůjčovny na Kanárech

Gran Canaria: Nejvíce možností k ubytování naleznete na jihu ostrova v okolí měst Maspalomas a Vecindario. Zde začínají ceny za 7 nocí na 4.184 Kč.

Tenerife: V případě Tenerife přiletíte již na jižní stranu ostrova, kde naleznete taktéž největší výběr hotelů a apartmánů. Za 14 nocí ve studiu zaplatíte například pouze 8.411 Kč.

Rozhodnete-li se netrávit celou dovolenou v hotelovém komplexu či na plážích, možná Vás zaujme myšlenka vypůjčení si osobního automobilu a prozkoumání jednotlivých ostrovů. Týdenní půjčení vychází v přepočtu na 4,5 tisíce za automobil v nejnižší kategorii. Spotřeba i cena benzínu tvoří zanedbatelnou část rozpočtu. Porovnejte nabídky autopůjčoven na letišti v Tenerife a na letišti Las Palmas.

[google-map-v3 width=“660″ height=“250″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Tenerife{}3-default.png|Las Palmas{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 3

 • Tamara 9.9.2014, 20:52

  Dobrý den, měla bych zájem o co nejlevnější letenku z Prahy nebo Drážďan na jajýkoli ostrov z Islas Canarias v termínu od listopadu 2014 do února 2015 včetně pro 4 osoby. Délka pobytu 3 týdny.
  Moc děkuji
  Tamara

 • Pavla 18.11.2013, 19:25

  Ahoj, není tu někdo kdo jede 30.11.13 na letiště Linz autem z Moravy a měl by volná dvě místa (přispějem na benzín)

 • Jirka 17.11.2013, 14:31

  Ahoj, něco na Fuerteventuru by nebylo?

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.