Návod: jak rezervovat letenku u Cestujlevne.com

Nadchla Vás z některých zdejších nabídek natolik, že jste se rozhodli ji využít? Nevíte však, jak si danou letenku objednat, změnit termín či navolit jiný počet osob? Poté pro Vás máme tento krátký návod, který snad vše objasní.

1. Na základě příspěvku chceme koupit letenku

Rozhodli jsme si zakoupit letenku o které pojednává příspěvek. Proto klikneme na modrý odkaz ukrytý ve světle modrém obdélníku a budeme přesunuti na vyhledávání daného letu. V příspěvku lze nalézt vždy více odkazů – mohou se lišit trasováním (Budapešť – Montreal, Praha – Montreal a jiné) nebo jsou zahrnuty odkazy v datech (15.-25.listopadu, 3.-6.1. a jiné). Dodržujte však zásady jednoho aktivního okna s vyhledáváním.

Krok 1. - výběr akční letenky
Krok 1. – výběr akční letenky

2. Okno s vyhledáváním nejlevnějších termínů

V novém okně Vašeho prohlížeče se zobrazí vyhledávání. Po tuto dobu nic nedělejte – můžete však kliknout na odkazy v podobě log. Vyhledávání může trvat až 1 minutu.

 

Krok 2. - vyhledávání
Krok 2. – vyhledávání

3. Vyhledán je přednastavený termín

V tuto chvíli se nám vyhledal termín, který jsem v příspěvku přednastavil jako základní. Takové termíny vybírám libovolně. Nevyhovuje-li Vám jakkoliv výsledek tohoto hledání, klikněte na NOVÉ  VYHLEDÁVÁNÍ.

Krok 3. - nové hledání
Krok 3. – nové hledání

4. Změna vyhledávání termínu / počtu osob

Automaticky po kliknutí na Nové hledání jsme přesunuti na úvodní obrazovku. V paměti nám zůstane přednastavený termín. Ten nyní jednoduše změním kliknutím do data a vybereme nové. Stejně tak můžeme změnit počet osob, a to v pořadí: dospělý, děti do 2 let, děti, mládežníci a důchodci. Slevy bývají uplatňovány většinou jen na děti do 2 let.

Jakmile máme změněno, klikneme na Pokračovat.

Krok 4. - změna údajů
Krok 4. – změna údajů

5. Vyhledání nového termínu a výběr letu

Nyní proběhne znovu obrazovka z kroku č.2, následně se objeví nově vyhledaný termín. Z nabídky si vybereme ten, který nám nejvíce vyhovuje (nemusíme vždy pouze první). A klikneme na Vybrat let.

Potvrzení výběru letu
Potvrzení výběru letu

6. Zadání informací o cestujících, výběr sedadel

V tomto kroku se nám zobrazí kompletní přehled vybrané letenky (data, odlet, přílet, přestupy). Vybranou trasu si ještě jednou překontrolujte. U některých rezervací je možné vybrat sedadlo. Jen klikněte na tuto možnost a vyberete si místo v letadle.

Vyberte způsob platby. Hotově můžete platit na těchto pobočkách společnosti Letuška.cz. Platbu převodem můžete uskutečnit u těchto bank: ČSOB, KB, Reiffeisen bank, Unicredit bank a Česká spořitelna. Pro online platbu je nutné mít odblokovanou kartu pro platby na internetu. Tak učiníte i pouhým zavoláním do Vaší banky – odblokování probíhá ihned.

Vyplňte své jméno, příjmení a datum narození. Vyplňujte bez diakritiky.

Vyplňte své kontaktní údaje, zaškrtněte souhlas s obchodními podmínkami a pokračujte dále.

 

Zadání informací o cestujících
Zadání informací o cestujících

7. Zadání platebních údajů z karty

Pokud platíte jinak, než online platbou, přeskočte rovnou na krok č.8

Pro online platbu je nutné mít odblokovanou kartu pro platby přes internet. Zrušení blokace provedete i pouhým zavoláním do Vaší banky – odblokování probíhá ihned.

 

Online platba kartou
Online platba kartou

8. Rezervace je hotova. Chcete se pojistit?

Úspěšně jste vytvořili svou rezervaci. Její platnost si můžete překontrolovat na webu viewtrip.com

V tomto kroku máte taktéž možnost se pojistit proti storno poplatkům. Ty však představují částku zhruba 2.000 Kč z letenky, zbylá částka je Vám vrácena bez obtíží. Pro aktuální výši poplatku se informujte předem – například dotazem u jednotlivého příspěvku. Některé letenky nejsou stornovatelné.

Potvrzení o rezervaci + možnost výběru pojištění
Potvrzení o rezervaci + možnost výběru pojištění
[kkstarratings]

Zeptejte se

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.

Celkový počet dotazů a odpovědí: 2

  • Lenka 5.11.2015, 08:37

    Dobry den, kolik stoji pripadna zmena letu?

  • Matej Špeťko 5.11.2014, 17:01

    Chcel by som zaplatit letenku v eurach.Je nejaky sposob?