New York v červenci, srpnu – 15.700 Kč

, licence CC

Foto: Manhattan by Jan Kábrt / honzikkk.cz

Na žádost několika čtenářů jsem se rozhodl sepsat tento informativní příspěvek k aktuálně dostupným letenkám do New Yorku v červenci. Na místě není očekávání nejnižší celoroční ceny, ale spíše jak ušetřit, pokud chceme na výlet v tomto měsíci.

Nejlevnější letenky, okolo 15,5 tisíc, jsou k dostání z letišť v Budapešti (BUD) a Krakově (KRK). Díky odletu z těchto letišť ušetříte okolo 3 až 5 tisíc na letence vč. dodatečného přípoje oproti cenám z Prahy, kde se ceny pohybují +/- 21.000 Kč. Doba jízdy jak do Budapešti, tak i do Krakova z Prahy činí necelých 5 hodin autem. Parkování na obou letištích vychází v průměru okolo 700 Kč na týden. V případě, že se chcete vydat na letiště pomocí veřejné dopravy, doporučuji zvolit Budapešť, kde s Eurolines zaplatíte za zpáteční jízdenku 670 Kč. Případně s Orangeways nezaplatíte více jak 800 Kč. Krakov je z tohoto hlediska špatně dostupný.

New York rezervace
New York rezervace
 • Rezervujte na cestujlevne.com/letenky
 • Krakov – New York za 15.700 Kč
 • Budapešť – New York za 15.860 Kč
 • Lety jsou operovány dopravcem Aeroflot
 • Termíny téměř na celý červenec, po vyhledání můžete rozšířit o lety +/- 1 den

V případě delšího přestupu v Moskvě, doporučuji zakoupit vstup do VIP salónků – cca 500 Kč – a pobýt zde. Návratnost ku občerstvení je na místě. Výhodou letů s Aeroflotem je možnost odbavení až 2 kusů zavazadel! Letenky jsou na hlavní letiště New York (JFK).

ESTA a hotely

Před cestou do USA je nutné mít vstupní povolení, které vyplníte během pár minut v online formuláři na této adrese – esta.cbp.dhs.gov

Akční nabídky hotelů naleznete v tomto odkaze. Osobně mohu doporučit hotel Best Western Plaza nebo Howard Johnson Inn, který naleznete ihned vedle předchozího hotelu v Queensu. Hotely jsou 1 minutu chůze od metra F, kterým jste za 5 minut u Central Parku, za 10 minut u Rockefellerova centra nebo do 15 minut u nákupního domu Macy´s. Navíc není nutné přesedat. Na letiště JFK jedete taktéž stejnou linkou metra s 1 přestupem a cesta z letiště do hotelu trvá cca 30 minut.

V případě, že neradi stojíte fronty a máte v plánu návštěvu minimálně 2 vyhlášených atrakcí v New Yorku, podívejte se na NY Pass nebo NY City pass.

[google-map-v3 width=“660″ height=“245″ zoom=“10″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“New York{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 5

 • Jency 18.4.2013, 16:25

  Zajímavou variantou do Krakowa může být jízdenka s ČD koupená dopředu. Vlakem přes noc na sedadle za 500 nebo na lůžku za 895.

 • Martin 18.4.2013, 15:15

  Ahoj,
  ma cenu cekat na jeste nizsi ceny letenek (podobná akce jako tato, nebo moznost koupit letenky par dni pred odletem, atd)? Radi bychom do NY 5.8 – 5.9., prijde nam vsak, ze vetsina akci se tomuto datu vyhýbá.

  Díky moc za odpoved
  Martin

  • Martin 18.4.2013, 15:23

   případně do San Francisca, Los Angeles nebo Las Vegas

  • Dave 18.4.2013, 15:43

   Ahoj, právě červenec je totálně bez akcí. Proto jsem nahodil aspoň tento příspěvek, jak získat o pár tisícovek lepší cenu. Osobně s žádnou akcí nepočítám. Není ani důvod, sezona v plné síle a letenky okolo 20 tisíc tomu jen odpovídají.

 • Markéta 18.4.2013, 14:21

  Ahoj,
  a mohu se zeptat na tip, jak se nejlevněji dostat z letiště Newark na Manhattan?

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.