Nizozemí: letenky do Rotterdamu / Haagu – 1.590 Kč

Nizozemí
Rotterdam a Erasmův most - Mlefter, licence CC

Návštěva Nizozemí nemusí nutně znamenat foťák plný tulipánů a malebných městských kanálů. Navštívit byste měli také největší přístav Evropy v Rotterdamu, kde naleznete i Námořní muzeum a typické holandské kavárničky. V Haagu se naopak nachází Mezinárodní soudní dvůr.

Aktuální promo akce společnosti Transavia nabízí nejen víkendové letenky z Prahy do Rotterdamu za 58€ / 1.590 Kč.

K celkové rezervaci je nutné připočíst 10€ / 270 Kč, a to nezávisle na počtu cestujících. Transavia umožňuje přepravu příručního zavazadla 55x35x25 cm o váze 10 kg zdarma.

Letenky do Rotterdamu
Letenky do Rotterdamu

Parkujete na letišti? S námi zaparkujete již za 8 Kč / týden! Uplatněte promo kód cl2014com na webu www.parkia.cz a získejte 10% slevu.

Kinderdijk

Kinderdijk – malá vesnička vzdálená přibližně 15 km od Rotterdamu. Důvod proč sem zamířit je jednoduchý – Kinderdijk je totiž zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Chrání tak kouzelnou scenérii 19 vodních mlýnů, vystavěné roku 1740. Dostanete se sem autobusem č. 90, který odjíždí ze stanice metra Zuidplein v Rotterdamu.

Letiště Rotterdam / Haag (RTM)

K dopravě veřejnou dopravou z letiště budete potřebovat OV-Chipcard nebo Rotterdame Welcome card - karty si vyzvednete v trafice. V druhém případě obdržíte slevu do muzeí a dalších turistických míst. Jednodenní lístek vás vyjde na 7€ (10€ u RWC), případně hodinový 3€.
Do Rotterdamu jezdí autobus č. 33, zastávka je ihned u výlezu z letištní haly.
Do Haagu se dopravíte meziměstkým vlakem / metrem. Na zastávku rotterdamského metra (linka E) vás zaveze z letiště autobus č. 50. Na všechny druhy dopravy se vztahují celodenní i hodinové jízdenky.
ano - neomezené připojení
Holiday Inn, Hotel Rotterdam, Van der Valk, Airport Hotel - zobrazit ceny

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Článek vydal Dave.

Napište komentář nebo dotaz k příspěvku

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.