Novinka: easyJet začne létat z Prahy do Neapole – 1.674 Kč

Itálie
Pompeje a Vesuv / Dmitry K - Flickr.com, licence CC

Příští rok bude na ruzyňském letišti opravdu rušno, dopravci anoncují s téměř týdenní pravidelnosti nové linky nebo navyšují frekvence na těch stávajících. Od 28. března se můžete těšit na pravidelnou linku do Kampánie Praha – Neapol na křídlech EasyJet. Linka bude v provozu dvakrát týdně vždy v pondělí a pátek, časy průletů v Praze jsou výhodně nastavené na dopolední hodiny.

Nemáme sami nicméně odvahu komentovat kroky a záměr dopravce, protože na dané trase již létá několik let Wizzair. Věříme, že potenciální cestující by spíše uvítali linky na ostrovy ve Středozemí či do destinací, kde dosud není vhodné spojení. Nová linka jak se zdá je jen vyústěním expanze na letišti v Benátkách.

Nejlevnější zpáteční letenka na této trase je momentálně za 1.674 Kč vč. 400 Kč poplatku, při více osobách se tento poplatek rozpočítává mezi ostatní cestující. Letenky pro víkendové pobyty jsou o pár stokorun dražší.

 • Letenky Praha ⇄ Neapol zakoupíte na easyJet.com
 • V provozu od 28. března 2016

Jediným pozitivim na této lince je snad to, že v Neapoli můžete pokračovat dalšími linkami dopravce např. na Sicílii, v sezóně na řecké ostrovy apod.

Letenka Praha - Neapol
Letenka Praha – Neapol

EasyJet letos oznámil ukončení pravidelného spojení Praha – Řím a Praha – Basilej a otevření linky Praha – Benátky, o které jsme vás informovali před pár dny.

Trasa Praha - Neapol (Great Circle Mapper)
Trasa Praha – Neapol (Great Circle Mapper)
Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 4

 • Paolous 22.10.2015, 23:31

  Doporučuji nádherný ostrov Ischia, ne však v létě kdy je tam moc hic ale na jaře nebo na podzim, všude horké termální lázně a krásná flóra. Z Neapole kousek lodí. Akorát tam není úplně nejlevněji, Italové tam jezdí na dovči

 • DS 22.10.2015, 16:07

  Linka je zajímavá směrem do Neapole, opačným směrem už méně. Je tu dobrá návaznost na vlak na Sicílii, který obsluhuje téměř celé východní a severní pobřeží a při včasném nákupu stojí 9 nebo 19€. Také blízký ostrov Ischia je poměrně lákavý.
  Jednou jsem o cestě s Wizz do Neapole uvažoval, ale při ceně okolo 5000Kč za jednosměrnou letenku jsem raději zvolil let do Říma.

 • M1 22.10.2015, 15:51

  Nevím, proč ukončují spojení Praha Basilej. S Basileje se dá dostat např. právě Easyjetem do zajímavých destinací. Řím bych možná i chápal. Na druhou stranu, čím více letadel v Praze, tím lépe.

 • Tom 22.10.2015, 15:44

  a přidali to i z Vídně za podobné ceny, což pro lidi z jihu moravy taky potěší…

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.