Novinky z PRG: aerolinie FlyVista a expanze Jet2

Magazín
Letiště Praha Václava Havla - David Eiselt, licence CC

Není tomu tak dávno, co s příchodem letní sezony zahájili dopravci Pegasus airlines a Air Transat nová pravidelná spojení z pražského letiště. Nyní tyto dopravce plánuje doplnit čerstvě zrozená aerolinie FlyVista. Expanzi se však nevyhnou ani stávající dopravci.

Jet2.com ohlásilo novinky pro léto 2015 – Belfast a Glasgow

Dlouhodobě operující dopravce Jet2.com oznámil expanzi na pražském letišti. Od března 2015 nabídna 2 nové destinace, a to severoirský Belfast a skotské Glasgow. Aktuálně nejlevnější zpáteční letenky se pohybují na 2,5 tisících korunách.

Obě destinace nabídne ve výhodných „víkendových rotacích“. Do Belfastu bude létat každý pátek a pondělí. Naopak do Glasgow poletíme každý čtvrtek a neděli.

FlyVista – gruzínské aerolinie mají zájem o Prahu

Teprve minulý týden, přesně 4. srpna, zahájila provoz nová nízkonákladová aerolinka FlyVista. Gruzínský dopravce aktuálně nabízí lety z Tbilisi do Teheránu a od 28. srpna také Kyjeva. Postupně během letošního roku plánuje přidat na svůj seznam destinací Prahu, Moskvu, Almaty, Istanbul, Baku a Minsk.

Dopravce bude zajišťovat provoz stroji na střední tratě Boeing 737-800 a Airbus 320. O dalším postupu se zahájením provozu budeme informovat.

Letoun společnosti FlyVista
Letoun společnosti FlyVista

Tím novinky v Praze pro následující rok rozhodně nekončí. Nejoblíbenější pražský low-cost dopravce easyJet se nechal slyšet, že s Prahou co do rozšiřování nových linek ještě nekončí. Horkými kandidáty na nové destinace jsou Lisabon či Madrid.

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 6

 • nadya 13.8.2014, 10:24

  Mě už dlouho láká jak Lisabon tak Madrid.
  Kdyby dali Lisabon tak hned v příštím roce letím.

  • Ondra 13.8.2014, 17:01

   Pres Milano se da do LIS s EasyJetem dostat za cca 2 tisice, fakt si nemyslim ze by to byla spatna cena..

 • Filda 13.8.2014, 01:37

  tak ono se neda ani njjak rozumne dostat letecky do Budapeste, odkud wizz lita do spousty hezkych destinaci…pritom by to bylo super si tam zaletet do lazni a pak tam preskocit na dalsi let od wizzu za par kacek…

  • Andrea 28.8.2014, 13:28

   a co vlakem ? z Prahy vyjde zpatecní jizdenka na 1000,-

 • Martin 12.8.2014, 11:54

  Madrid by byl super. Nebo třeba Alicante…

 • Kryštof 12.8.2014, 09:37

  K tomu easyjetu z Madridu. Bylo by to strašně fajn, teď se nějak rozumně do MAD skoro nedá dostat, ale odkud plyne informace, že linka PRG-MAD je „horký kandidát“? Vždyť ani v Praze, ani v Madridu nemají easyJet svojí základnu a je to dost daleko na to, aby se jednalo o nějaký vložený let (třeba jako PRG-AMS). Navíc v posledních letech se easyJetu v Madridu vůbec nedaří. To už bych spíš viděl reálněji ten Lisabon, Portugalsko začíná být u Čechů docela módní. Jo a bylo by fajn, kdyby easyJet nebo Transavia přidali druhou denní frekvenci do Paříže, aby ty linky byly konečně použitelný i pro „transferoví´“ pasažéry.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.