Oceánie: Fidži, Tonga, Samoa – 20.168 Kč

Fidži Samoa Tonga
Křišťálová voda v okolí Samoi - NeilsPhotography, licence CC

Nároční cestovatelé prahnoucí po turisty neobjevených částech pevniny mohou tuto zimu vyrazit za teplem do Oceánie. Vedle nejspokojenějšího státu světa Fidži můžete navštívit také království Tonga, kde naprosto zapomenete na všední civilizaci, neboť Vás uchvátí nedotčené písčité pláže a průzračné moře. A v neposlední řadě stát Samoa, ležící v oblasti Francouzské Polynésie.

Aktuálně můžeme zakoupit letenky do této oblasti od 20.168 Kč, přičemž standardní ceny se pohybují i na dvojnásobku. V ceně je 30 kg zavazadlo a odlétat budeme z Mnichova.

Destinace a ceny:

 • Mnichov – Nadi (Fidži) za 20.168 Kč rezervuj »
 • Mnichov – Nuku’alofa (Tonga) za 20.594 Kč rezervuj »
 • Mnichov – Apia (Samoa) za 22.017 Kč rezervuj »

Za menší příplatek jsou možné odlety i z Frankfurtu. Na letiště do Mnichova a zpět můžeme jet se společností Student Agency, další spoje mířící do Mnichova z ČR objednáme u Eurolines, Flixbus či DB.

letenky fidži

Víza

Bezvízový styk platí pro jednotlivé státy za předpokladu nepřekročení maximální doby pobytu: Tonga – 30 dní, Samoa – 60 dní a Fidži – 120 dní.

Ceny za pobyt nejsou vysoké

Ačkoliv bývají často tyto exotické destinace cestovními kancelářemi pekelně předražené, ve skutečnosti jsou veškeré náklady podobné těm, které známe při cestování Evropou. Několik užitečných informací naleznete na webu cestadopacifiku.cz.

Nejlevnější ubytování naleznete v místních bungalovech, které lze objednat přes hostelworld.com. Klasické hotely naleznete na stránce booking.com, kde ceny za dvoulůžkový pokoj začínají na:

[google-map-v3 width=“660″ height=“250″ zoom=“2″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Tonga{}3-default.png|Samoa{}3-default.png|Fidži{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 13

 • Milan 30.10.2013, 12:09

  Je nějaká šance, že bude na tyto destinace v dohledné době zase akční nabídka? Plánoval jsem koupit Tongu či Samou, ale Vaše stránky jsem objevil až dnes…:-(

  • Dave 30.10.2013, 18:24

   Toto byla opravdu výjimka.. Ačkoliv musím uznat, že i současné ceny okolo 30tis. se mi zdají na tyto destinace přijatelné. Standardní ceny nemají problém být dvojnásobné.

 • Bimbísek007 17.10.2013, 17:05

  A máš s nima nějaký zkušenosti? Aby to nebylo jako před pár týdny, když Alitalia nechtěla své zákazníky odvézt zpět, že to byla chyba v systému a že cena letenky není platná a že musej doplatit….

  • Petr 17.10.2013, 22:15

   Ne že by to mělo nějakou souvislost s tématem, ale s tou Alitalii to bylo tak trošku jinak… Tam šlo o to, že se do letadla cpali i čecháčkové, kterým Alitalia stornovala letenky protože je díky chybě systému „koupili“ za 0 Kč. Oni to velmi dobře věděli stejně jako věděli, že letenky které měly díky chybě systému nenulovou cenu byly ze strany Alitalie akceptovány bez problémů.
   Takže to co popisuješ byla jen malá a zoufale potřebná lekce čecháčkovské nenažranosti.

  • Dave 18.10.2013, 09:10

   to čecháčkovství mi moc nesedí – nezapomeň, že na východ máme polské kobylky 😀

 • Bimbísek007 17.10.2013, 16:01

  Dobrý den,
  máte někdo nějaké zkušenosti s leteckou společností Volareweb? podle čísel letů se jedná o lety Virgin Atlantic čili Volareweb je přeprodávaj? Koukal jsem že je to nějaká low costová společnost a ještě navíc odnož Alitalian tak se trošku bojím abych opravdu odletěl a hlavně přiletěl:-)

  • Dave 17.10.2013, 16:45

   Volaraweb bych moc neřešil, je to přesně tak jak říkáš – první dva legy jsou s Etihadem a poslední je s Virgin Atlantic.. 😉

  • Bimbísek007 17.10.2013, 17:06

   A máš s nima nějaký zkušenosti? Aby to nebylo jako před pár týdny, když Alitalia nechtěla své zákazníky odvézt zpět, že to byla chyba v systému a že cena letenky není platná a že musej doplatit….

  • Dave 17.10.2013, 17:22

   s Alitalií to byla úplně jiná situace.. Zde letenky nestojí 0,-
   Navíc jak říkám, ty společnosti nemají s Alitalií vůbec nic společného. Etihad je 5* arabský dopravce, VAustralia neznám, ale žádné špatnosti jsem neslyšel.

   Zde se není čeho obávat. 😉

  • Bimbisek007 17.10.2013, 17:59

   A proc je teda letecka spolecnost Volareweb? Moooooc dekuju

  • Dave 17.10.2013, 18:05

   Jsou to code-share lety, tzn. jeden prodává, další letí.

  • Bimbisek007 17.10.2013, 22:55

   A proč jsou u čísel letů zkratky které odpovídají Virginu a ty píšeš že jsou to Etihad? A jak mohou mít Volareweb levnější letenky než ten dopravce který ve skutečnosti službu zajištuje? sorry za dotazy furt dokola, ale nejak mi to hlava nebere a chtěl bych v tom mít jasno

  • Dave 18.10.2013, 09:20

   Pokud bys letěl pouze do Sydney, letenky by byly pod názvem dopravce Etihad, jelikož jsou to ty první dvě části cesty.
   Ale jelikož letíš až třeba do Tonga, kam Etihad nelétá, ale pouze Virgin, tak je celá cesta pojmenována pod Virginem.
   Code-share znamená, že aerolinky si propůjčují kapacitu v letadle, aby mohly prodávat letenky i do takovýchto destinací.. Tzn. že letenky prodává klasicky Virgin, který zaplatí Etihadu za tvé místo v jejich letadle. Tím prosperují obě společnosti.
   TEDY letenky jsou prodané pod Virginem, ale některou část letů poletí Etihad díky spolupráci, kterou si zvětšily obslužnou síť. Volarawebu si vůbec nevšímej, to je nějaká nejasnost v systému, která nemá vliv na letenku – je to asi jako bys řešil, proč tam není logo – pouze informativní část webu. Hlavní je Kód dopravce u čísla letu.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.