Osaka: do Japonska na ostrov Honšú – 11.806 Kč

Japonsko
Foto: Osacký hrad - arcreyes [-ratamahatta-] / Noční Osaka - Stuck in Customs, licence CC

Objevte třetí největší město Japonska. Město, kterému je přezdíváno „kuchyně“ díky svému kulinářskému umění v místních restauracích a občerstvení. Vychutnat si pravé japonské suši byste měli především ve čtvrti Umeda a Dotombori. Co však nesmíte v žádném případě opomenout, je návštěva Osackého hradu. Ten sehrál hlavní roli při obléhání Osaky na přelomu 16. a 17.století v bitvě s klanem Tojotomi.

Zpáteční letenky zakoupíte s odletem z Prahy za pouhých 11.806 Kč s pohodlnými přestupy. V ceně je zavazadlo o hmotnosti 23 kg.

Víza do Japonska nemusíte řešit, pokud Vaše cesta nepřesáhne 90 dní. Parkovací stání na letišti v Praze je Vám k dispozici u společnosti Goparking.cz, nezapomeňte u objednávky zadat promo kód CLC001.

Letenky do Osaky

Japan Rail pass

Rozhodnete-li se navštívit i města v okolí, měli byste začít uvažovat nad nákupem Japan Rail pasu. Jedná se o časově omezenou jízdenky japonským Shinkanseny. 7 denní pas zakoupíte již za 211€, tedy přibližně 5.440 Kč na oficiálních stránkách JRpass.com

Hotely v Osace od 391 Kč!

Nepotřebujete-li ke svému pobytu 3*hotely, pobyt v Osace nemusí znamenat nutně velké finanční náklady. Nejlevnější penziony nabízejí možnost ubytování v dvoulůžkovém pokoji již za 391 Kč pro 2 osoby! Kvalitnější hotely však s přehledem seženete do 1.200 Kč na noc. Nabídku ubytování v Osace naleznete zde.

[google-map-v3 width=“480″ height=“250″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“left“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Osaka{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 5

 • Petr 19.9.2013, 13:05

  Letenky za tuhle fajn cenu jsou k mání i na lety s relativně malým předstihem takže se ještě dá v Japonsku stihnout i jedno z nejúžasnějších období v roce, kdy se na podzim listy začínají zbarvovat do neuvěřitelných barev http://regex.info/blog/2012-11-02/2128 a přitom jsou teploty obvykle kolem velmi příjemných 18-20 stupňů.
  Kdy se v které části Japonska začínají zbarvovat listy zjistíte zde: http://www.japan-guide.com/e/e2014_when.html

 • mp 19.9.2013, 12:46

  keby som tam nebol minuly rok, tak tuto ponuku beriem bez rozmyslania…a odporucam navstivit aj blizke Kjoto a jeho okolie

  • Petr 19.9.2013, 13:22

   To je obrovská výhoda JR Passu, že se dá bydlet třeba v Ósace (kde je mimochodem skvělé akvárium) a odtamtud podnikat výlety do „okolních“ měst jako Kobe, Kyoto, Nara apod. bez nutnosti hledat pokaždé ubytování. protože přepravní časy jsou tak krátké a frekvence šinkansenů tak vysoká (v Kyotu jsme napočítali snad osm spojů do Tokia za hodiny), že se to jednoduše nevyplatí se pořád stěhovat z místa na místo, ale stačí dojíždět.
   Japonsko jako destinaci doporučuju, je to dle mého názoru neprávem nedoceněná destinace, která nabízí zajímavý mix tradice a modernosti a služby na vysoké úrovni. Navíc díky devalvaci jenu dávno neplatí, že by to byla drahá destinace a při troše plánování se dá pořídit za velmi rozumné peníze.

 • Petr 19.9.2013, 11:51

  Já jen že JR Pass stojí 211 EUR…

  • Dave 19.9.2013, 12:07

   Svatá pravda, díky.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.