Peru: letenky do Jižní Ameriky z Barcelony – 10.697 Kč

Peru
Machu Picchu v peruánských Andách / Bens640, licence CC

V zimních měsících se můžete vypravit za teplem a historií říše Inků do Jižní Ameriky. Při své cestě vystoupejte do kopců And a nechte se ohromit starobylými ruinami Machu Picchu či si prodlužte cestu do města zařazeného do světového dědictví UNESCO Cuzco.

Aktuálně lze zakoupit letenky s odletem z Barcelony do Limy za pouhých 10.697 Kč.

 • Rezervuj letenku Barcelona – Lima za 10.697 Kč
 • Cestovní období do 30.dubna 2014 (mimo Vánoc)
 • Lety ve dnech: úterý, středa a čtvrtek
 • Maximální pobyt 30 dní
 • Prodej do 30.listopadu

Za několika stokorunový příplatek se můžete vracet taktéž z Cuzca (12.617 Kč). Při cestě do Peru nebudete potřebovat víza, bezvízový styk platí pro pobyt do 90 dní. Vzhledem k přestupům v USA je však vyžadováno online povolení ke vstupu ESTA.

Příkladové termíny: 6.-19.02., 5.-19.03.

Letenky z Barcelony do Limy, Peru
Letenky z Barcelony do Limy, Peru

Přípoj do Barcelony s ČSA

Budete-li chtít na cestu vyjet i s odbaveným zavazadlem, směle Vám vystačí letenky s tuzemským dopravcem ČSA. Ten nabízí zpáteční letenky Praha – Barcelona za 3.662 Kč. Nízkonákladovou variantou může být španělský dopravce Vueling, kde je v ceně příruční zavazadlo. Nejnižší ceny za zpáteční letenky lehce přesahují 100€, a to jak při odletu z Prahy, tak i Mnichova, Vídně nebo Drážďan.

Z východní části republiky je vhodné využít dopravce Ryanair s přilehlých polských letišť za výrazně nižší ceny a stejně tomu bude i při odletu z Budapešti.

Levné hotely v Limě i Cuzcu

Ať se již rozhodnete strávit převážnou část cesty v Limě nebo Cuzcu, ceny za ubytování se budou držet opravdu při zemi. V Cuzcu zarezervujete dvoulůžkový pokoj pouze za 242 Kč, v Limě pak již od 323 Kč.

[google-map-v3 width=“660″ height=“250″ zoom=“7″ maptype=“roadmap“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“default“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Lima, Peru{}3-default.png|Cuzco, Peru{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 4

 • jurecka 11.11.2013, 11:08

  Zdravím – dotaz na přestup v USA. Je potřeba vyřídit ESTA? A pokud ano, tak při registraci to chce už číslo letu ale co tam mám napsat, když ještě letenky nemám? To si je mám koupit a riskovat, že mi Amíci estu nedaj?

  • Dave 11.11.2013, 14:10

   Zdravím, ESTA je potřeba vyřídit, je uvedeno v článku. K estě nepotřebuješ vyplnovat údaje o letu – jsou volitelná, nikoliv povinná.

 • Bohous 10.11.2013, 17:43

  Tez do Panamy za méně jak deset tisíc, plus tri tisice CSA – a s 1 dnem v Miami.

  • Dave 10.11.2013, 17:46

   Díky, vím o tom 😉 Ono tohle není žádná aktuální akce, Stř. Amerika je kontinuálně po celou dobu za tyto ceny… Navíc se to míjí s MUC/VIE.
   Stop by měl jít v obou směrech i v tomto tarifu, bohužel jsem nenašel žádné vlídné datum.

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.