Podzim v Istanbulu: levné letenky z Vídně – 2.305 Kč

Istanbul - Moyann Brenn, licence CC

Procházku mezi dvěma kontinenty, nákupy na místních trzích – bazarech, úžasné turecké lázně, mnoho historie, muzeí a pamětihodností, to vám může nabídnout jen Istanbul. Vyhněte se hlavní sezóně a horkému počasí, užijte si Istanbul v poklidu – vydejte se do něj na podzim.

Aktuální nabídka tureckých aerolinek Pegasus je více než lákavá, zpáteční letenky z Vídně do Istanbulu pořídíte za 84 € nebo-li 2.305 Kč.

TIP! V nabídce je taktéž velmi atraktivní cena z Vídně do Teheránu za 211 € / 5.790 Kč.

Přestože je Pegasus nízkonákladovou společností, v ceně máte přepravu odbaveného zavazadla do 20 kg a k tomu příruční do 8 kg.

Letenky do Turecka
Vídeň – Istanbul

Cena v kalendáři není konečná, musíte připočítat 16 € (check-in + servisní poplatek) – náhled ceny.

Neomezujte se Istanbulem – přískoky po Turecku od 255 Kč

Naplánovat si můžete taktéž delší pobyt v Turecku. Vnitrostátní přelety u Pegasus stojí totiž doslova pár korun. Například zpáteční letenka z Istanbulu do přímořského Izmiru stojí 510 Kč. Stejně tak můžete letět do hlavního města Ankary, či navštívit letoviska v mimo-sezonním období – AntalyiBodrum a další destinace – mapa vnitrostátních linek.

Turecko - Turecká republika

Občané ČR mohou do Turecka cestovat jen s platným cestovním pasem, doba pobytu nesmí být delší než 90 dní v průběhu 180 dní.
Místním jazykem je turečtina.
Měnou je turecká lira - TRY (1 TRY = 9,50 CZK). Peníze můžete vyměnit s méně výhodným kurzem už na letišti, lépe pak v centru města. Dejte si pozor na směnárny poblíž turistických atrakcí, předem se informujte o tom, kolik za co dostanete, za jaký poplatek. Kurzy se mohou lišit na venkovní tabuli a uvnitř směnárny!
Časový posun vůči ČR je +2 hodiny.
Cestování po Turecku autobusy je levné a pohodlné. Místním minibusům se říká "dolmuše", tramvajím se říká "metro", dálkové autobusy jsou na vyšší úrovni než u nás. Levná je vnitrostátní letecká přeprava např. se společností Pegasus Airlines, www.flypgs.com
Hotely v Turecku s minimální slevou 50% - ukázat nabídku >>

Letiště Vídeň Schwechat (VIE)

Nejlevnější dopravou do centra Vídně je příměstský vlak S7, který jezdí v půlhodinových intervalech, jízdné je 4,20 € (2x jízdenka za 2,10 €, ve stáncích nebo automatech), nezapomeňte před nástupem do vlaku označit. Pokud si koupíte Vienna Card, příplatek za jízdu na letiště je 2,10 €
Pro dlouhodobé stání je určen Parking C. Pořiďte si předem parkovací kartu a ušetříte nemalé peníze. Karty v prodeji u mnoha agentur (Student Agency) nebo směnáren.
Na letiště jezdí z Prahy přímá linka společnosti Student Agency. Na letiště se lze také dopravit expresní linkou z Bratislavy se společností Slovaklines.
Z ČR se do Vídně dostanete nejlevněji ČD - Včasná jízdenka z Prahy 521 Kč nebo 19 € info.
zdarma - neomezeně
Úschova zavazadel na letišti je možná, a to za poplatek 4 €/den v zamykacích skřínkách nebo v úschovně za 8 €/den, balení zavazadel 12 € - detailní ceník.
NH Vienna Airport, Eurohotel atd. - ukázat ceny >>

Letište Istanbul Sabiha Gökçen (SAW)

Jedná se o druhé istanbulské letiště, které je určeno především pro nízkonákladové společnosti. Letiště je situováno na asijské straně Istanbulu asi 45 km od centra Istanbulu
Z letiště jezdí několik autobusů, např. expresní linka E11, která vás zaveze do přístavu Kadiköy na asijské straně, odkud vás trajekt zaveze do samého srdce Istanbulu, do Sultanahmedu. Autobus vyjde na 3,90 TRY a trajekt 1,40 TRY s předplacenou kartou, záloha na kartu 7 TRY.
Sice dražší, ale za to rychlou a pohodlnou přepravu zajišťuje společnost HAVATAŞ, autobusy každou půl hodinu a zajíždějí na zastávku Taksim , lístek stojí 13 TRY.
Taxi je v turecku levnější než u nás, ale jak to bývá zvykem na letištích, po příletu vás bude nahánět nejeden taxikář. Cenu si dopředu můžete spočítat zde.
jen za poplatek
Úschovna zavazadel je k dispozici příletovém terminálu.
ISG Airport hotel, Crowne Plaza, Airport Residence - zobrazit ceny

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 12

 • honza 9.4.2014, 11:22

  ahoj, koupeno na říjen. jinak si ale myslím, že v tom základním balíčku ESSENTIALS je jen 20kg zavazadlo. zmínku o příručním 8kg jsem tam nenašel

 • Vítek 8.4.2014, 16:24

  V Istanbulu jsme byli v říjnu a z Sabiha Gocken letiště jezdí snad každých 30 minut autobusy Havatas. Cena na Taksim byla 14 lir, cesta trvala zhruba 45-50 minut (byla dost silná doprava – těsně před polednem), když jsme se vraceli zpátky (brzo ráno na SAW), tak cena byla myslím 12 lir a trvala snad jen 30 minut. Autobusy nepřehlédnete, stojí před letištěm (bílo-modrý design s nápisem Havates uprostřed). Normálně přijdete k autobusu, hodíte si bágl dovnitř do úložného prostoru a jdete sednout. Až je autobus plný, vleze dovnitř pikolík, který projde autobus a vybere si od každého peníze, pak vystoupí a jede se. Autobusy jsou příjemné a klimatizované, jezdí i ve svátky a hodí vás přímo na Taksim

 • Ondřej 8.4.2014, 14:10

  Máte někdo nějaké nové zprávy ohledně chystané linky Pegasus airlines do Istanbulu přímo z Prahy?

  • Lukáš Horák 8.4.2014, 14:16

   Ondřeji, Pegasus z toho záměru zřejmě vycouval, tisková zpráva byla stažena i z webu Letiště Václava Havla Praha!

 • Martin 8.4.2014, 12:21

  Jen poznámka k poslednímu odstavci (aplikace). Na SAW vás žádnej taxikář ani nikdo jinej popravě nahánět nebude. Stojej pěkně ve frontě a čekaj na zákazníka. Autobus E10 s cca 50ti zastávkama až na Kadikoy (přímo u ferry na Sultanahmed – centrum nejcentrovatější) už nejezdí. Jezdí ale E11 Express (po jede po dálnici, cca čtyři zastávky, většinou u velkejch mallů, outletů a stanic metra). Cesta trvala asi 45 minut. 3 liry, 90 kurušů – placeno předplacenou Istanbulkart (záloha 7 TLY), koupenou v MHD stánku před letištěm. Ferry z Kadikoy na Eminonu stojí pakužjen 1,4 TLY. Čerstvý info, min. tejden s wižerem BUD – SAW – BUD (za 1.400,- Kčs). BUD parking zadara, pod kamerama u Teska, 1 km od terminálu 2. 😉 Pěkné pořízení. M.

  • Lukáš Horák 8.4.2014, 12:25

   Díky za poznámky, pozměníme, doplníme 🙂

  • Tom 8.4.2014, 13:58

   pred 3 tyzdnami som isiel busom E10, ktory ide priamo na Kadikoy stale jazdi. SKvela cesta je ist na bus a vystupit niekde ako je Kartal, preskocit do metra a to ide az na Kadikoy, kde clovek prestupi na novu linku Marmara Projesi a odrazu je na Sirkeci

  • Martin 8.4.2014, 18:04

   BUD – SAW – BUD (tedy NEJ město 2014 podle tripadvisor.com) se dá ještě levněji. Např. aktuálně v nabídce 13.-15.5. nebo 15.-21.5. za 1.060,- (pro členy WDC). Teoreticky nejlevněji sem našel 28.1.-11.2.2015. Navíc cca jednou tejdně (26.3., 2.4.) posílaj nabídku na další 20% slevu (větěinou přes aplikaci). Doporučuju si počkat..

  • Lukáš Horák 8.4.2014, 18:21

   Martine, nic proti, berte to jen jako srovnání, ale BUD je od ČR už poměrně daleko, další věc je, že u Wizzu je nejnižší cena podmíněna členstvím, navíc máte v základní ceně jen malé kabinové zavazadlo. Nabídka letenek z Vídně je bezkonkurenční, co se týče výběru termínů a 2 ks zavazadel v ceně. Každý si to spočítá sám 🙂

 • Michal 8.4.2014, 11:36

  Ahoj, podle mě, si musíš všechno hradit sám, pokud je ta letenka tak předem, časovaná a koupená. Aerolinky by to hradily v případě zrušení, změny letu jejich vinou.

 • Daniel 8.4.2014, 11:26

  Diky za dobre tipy. Muzu mit dotaz. Kdyz je nejaky layover pres noc. Rekneme 20h. Zarizuji nektere aerolinky ubytko v hotelu nebo si vse musim hradit sam? Pripadne kde bych to mohl zjistit… Dekuji za odpoved zkusenejsich. jeste jsem totiz tak dlouhy layover nemel.

  • Lukáš 8.4.2014, 11:56

   Nektere airolinky ano, ale pri tehlech cenach bych s tim nepocital – dela to treba TAP pri dalkovych letech…

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.