Podzimní letenky z Prahy do Istanbulu – 2.484 Kč

Turecko
Hagia Sofia v Istanbulu / Wikimedia, licence CC

K podzimní návštěvě jedinečného Istanbulu vybídne stále probíhající promo akce Turkish Airlines, jak už jsme vás informovali v několika včerejších příspěvcích. Užijte si toto kouzelné, historické a zároveň moderní město mimo hlavní sezónu, vyhnete se tak davům turistů a vysokým teplotám.

Zpáteční letenky s prémiovými Turkish Airlines jsou k mání za 2.484 Kč, to je současně lepší cena, než jakou nabízí nízkonákladový Pegasus, který nalétává na vzdálenější istanbulské letiště Sabiha Gökçen, a který vám nenabídne v ceně letenky teplé jídlo, které je na evropských letech u Turkish Airlines standardem. Turkish Airlines létají z Prahy na hlavní atatürkovo letiště, které je napojeno na velmi moderní síť metra.

 • Praha – Istanbul (Atatürk) za 2.484 Kč kalendář termínů >>
 • Vídeň – Istanbul (Sabiha Gökçen) za 2.588 Kč kalendář termínů >>
 • Cestovní období: listopad 2015 – březen 2016
 • Pobyt minimálně 3 dny a ze soboty na neděli
 • Prodej do 7. června nebo vyprodání

V ceně letenky je zavazadlo do podpalubí maximální hmotnosti 20 kg. V některé dny můžete vybírat ze dvou letů denně.

Praha - Istanbul s TK
Praha – Istanbul s TK

Doprava z letiště a v Istanbulu

Po příletu do Istanbulu si určitě pořiďte tzv. Istanbulkart, prodává se ve stáncích nebo např. v automatu za 10 TL (tureckých lir), z toho záloha na kartu je 6 TL. Karta je přenosná a platí na téměř celý systém hromadné dopravy v Istanbulu, autobusy, tramvaje, metra (i z/na letiště), trajekty, lanovky nebo také na novou podmořskou linku „Marmaray“, která spojuje evropskou a asijskou část Istanbulu. Peníze na kartu můžete dobít přes mnoho automatů „Biletmatik“, které jsou na každé větší zastávce. Automaty povětšinou akceptují jen bankovky, min. 5 TL.

Istanbulkart se vždy přikládá na turnikety nebo v autobuse na čtečku u řidiče.

V systému istanbulské hromadné dopravy platí přestupní tarif, základní jízdné s Istanbulkart je 2,15 TL, každý další přestup stojí 1,45/1,60-0,80 TL. Čím více přestupů v rámci 2 hodin, tím menší sazba za nástup do dalšího prostředku.

Museum Pass Istanbul – MPI

Mezi „povinné“ prohlídky v Istanbulu jistě patří Palác Topkapi a přilehlý HaremHagia Sophia MuseumArcheologické muzeumHagia Irene apod. Chcete-li navštívit všechny tyto muzea, vyplatí se pořízení Museum Pass Istanbul, který stojí 85 TL a platí 3 dny, neboť jednotlivé vstupné do vyjmenovaných muzeí by v součtu vyšlo na min. 110 TLMPI zakoupíte u kteréhokoli vstupu do muzea nebo v automatech. MPI neplatí například na vstup do Cisterny (Yerebatan).

! Nezapomeňte, že Palác Topkapi je uzavřen vždy v úterý a muzeum Hagia Sophia v pondělí.

Ubytejeme se v Sultanahmetu

Při hledání vhodného hotelu se zaměřte na čtvrť Sultanahmet, soustředí se zde mnoho hotelů a nejnižší ceny za pokoj dosáhnete při rezervaci těsně před příjezdem, zkušenější cestovatelé se mohou pokusit smlouvat cenu až namístě. Ve čtvrti Sultanahmet to budete mít především blízko ke všem hlavním památkám. Hledejte i hotely, které mají na střeše terasu, neboť večerní rozjímání u vodní dýmky s výhledem na celý Istanbul a Bospor je prostě k nezaplacení.

Článek vydal Lukáš Horák - cestujlevne.com.

Celkový počet komentářů: 15

 • ivan 9.6.2015, 22:22

  Istanbul Kart lze vrátit celkem pohodlně, na SAW vás ochotně navedou ke stánku u stanoviště autobusů a kartu Vám tam ochotně vezmou a vrátí peníze. Karta se dá nabít i v Tunelu a jiných místech u pokldany. Více lidí může cestovat. Ian

 • Rosta 23.5.2015, 09:47

  Mam taky koupeny letenky,jak se dostanu do centra-mam hotel u mesit,z letiste,prosim poradte.Diky

  • VH 25.5.2015, 00:54

   Jen doplním, že většina kolejové MHD začíná ranní provoz až v 6 hodin (podle informací místních by mělo jít o první výjezdy na linky, z nácestných zastávek tedy ještě později).

 • Tomáš 21.5.2015, 10:30

  Ahoj,

  díky moc za tyto strnky a tipy na levné cestování. Letenky koupeny.

  Nemáte prosím někdo zkušenosti s tou Istanbulkartou? Dá se na jednu kartu cestovat ve více lidech? Dá se pak někde vrátit a získat zpět zálohu?

  Díky

  • Verča 21.5.2015, 12:40

   Byli jsme Istanbulu v dubnu a Istanbulkart je potřeba pro každého cestujícího zvlášť. Co se týká jejího vrácení, tak někde jsem četla, že vrátit jde, ale nijak jsme tam po tom nepátrali, nechávali jsme ji na příště 🙂

  • josef 21.5.2015, 16:04

   Na jednu istanbulkart muze bez problemu cestovat vic lidi, ale pokud budete vice prestupovat, nevyplati se vam to. Kazdy dalsi prestup je ve meste levnejsi (nezalezi, jestli jste o metro, lod ci tramvaj). Pokud ovsem cestujete na jednu kartu, tak se sleva pocita vzdy jen na prvni pruchod dalsim turniketem.

   O vraceni jsem neuvazoval 🙂 Je to suvenyr za cca 10tl pokud nezmenili cenu.

  • honza 28.5.2015, 12:18

   Před 14 dny jsem istanbulkart neúspěšně hledal asi v 15 ruzných automatech na Taksim sq., okolostojící obsluha vždycky tvrdila, že za rohem je další automat, paní za okýnkem s nápisem istanbulkart uměla taky jen poslat k nejbližšímu automatu (měl mě varovat už její úplně prázdný stůl). Jediný automat, který na obrazovce kartu nabízel, jen polykal peníze a žádná karta. Nakonec jsem uspěl až v místní trafice, kde je prodávali nenabité za 7 TL jako na běžícím páse. Ale jestli to pak jde i vrátit jsem už nezkoušel. Vítejte v Asii 🙂
   Naopak jsme oba jezdili na jednu kartu, tj. sdílet určitě jde.

 • Lukáš 21.5.2015, 09:00

  I já se s díky přidávám za skvělou práci všem z cestujlevne 🙂
  Koupeno!

 • Bára 20.5.2015, 17:52

  Díky moc 🙂

 • Jirka 20.5.2015, 16:41

  Super….díky, koupil jsem 🙂

 • Terka 20.5.2015, 16:18

  Máme koupeno, díky moc!

 • jan 20.5.2015, 14:41

  Pecka! Díky! 🙂

 • Mailand 20.5.2015, 13:52

  Ještě bych podotknul, že z Vídně mi to nabízí pouze letiště SAW (Sabiha Gökçen).

  • Dave 20.5.2015, 14:09

   Díky, doplnil jsem. 😉

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.