Podzimní Řím a zpáteční letenky z Prahy – 1.058 Kč

Itálie
Bert Kaufmann, licence CC

Řím patří mezi nejnavštěvovanější evropské metropole především kvůli svým historickým památkám. Ať už se vydáte do Říma za antickými, renesančními či barokními pamětihodnostmi, jistě vás toto starobylé město nezklame. Zejména pokud máme možnost letět na trase Praha – Řím za pouhých 1.058 Kč.

V ceně letenky máte jeden kus palubního zavazadla o maximálních rozměrech 42 × 32 × 25 cm, což může být např. menší batoh, do kterého lze zabalit věci na pár dnů. Větší kabinové zavazadlo nebo kufr do podpalubí je za příplatek.

Proč se vydat do Říma? Řím, kterým protéká řeka Tibera, byl podle pověsti založen Romulem, jenž byl společně se svým bratrem Remem odkojen vlčicí. Socha znázorňující právě tyto bratry s vlčicí je považována za jeden ze symbolů města. Za nejtypičtější římskou památku lze považovat Koloseum – obrovský antický amfiteátr, v kterém se odehrávaly souboje gladiátorů se zvířaty. Dále jistě stojí za vidění chrám Pantheon, památník Vittoria Emanuela II., Španělské schody, Andělský hrad, nejstarší část Říma Forum Romarum, Vatikán, Sixtinská kaple vyzdobená Michalangelem nebo barokní fontána di Trevi.

Letenky Praha - Rim
Letenky Praha – Řím
Letenky Praha - Řím
Letenky Praha – Řím

Cestujeme Římem – Roma pass

Všechny důležité pamětihodnosti v Římě jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a není nic romantičtějšího než právě procházky Římem. Rozhodnete-li se přesto pro přesuny metrem nebo autobusy a zároveň budete chtít navštívit Koloseum či Forum Romanum, zvažte pořízení tzv. Roma Passu, který opravňuje ke v 2 vstupům do vybraných památek nebo muzeí, zahrnuje bezplatné vstupy do některých muzeí a galerií a taktéž platí v celém systému městské hromadné dopravy po dobu 3 dnů od označení.

Roma Pass stojí 36 € a je ve formě praktické složky s podrobnou mapou, průvodcem všemi památkami a plánem městské dopravy. K dispozici taktéž verze Roma Pass 48 hours pro jeden vstup, stojí 28 €. Zakoupit jej můžete online nebo v městských informačních centrech. Doporučuji zakoupit předem s vyzvednutím v informačním centru na letišti po příletu.

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Z Terminálu 1 na Terminál 2 lze dojít pěšky do 2 minut.
Na letiště se lze dopravit pouze autobusy, ty jezdí na stanice linky pražského metra A (č. autobusu 119) nebo B (č. 100, 119). Jízdenka na 90 minut pro celou pražskou MHD stojí 32 Kč.
Případně lze využít linky Airport Express, která jezdí mezi letištěm a Hlavním nádražím (vlaky).
Nejlevnější parkování u letiště najdete na Parkia.cz - cena za týden již od 8 Kč! Využijte promo kód cl2014com pro dodatečnou slevu 10%.
ano - neomezené připojení
Úschovna zavazadel se nachází u odletů v Terminálu 2 - poplatek za den činí 4€. Balící služby jsou na terminálu 1 i 2.
Courtyard Marriott, Holiday Inn - ukázat ceny

Letiště Řím Fiumicino (FCO)

Letiště Fiumicino nabízí 5 letištních terminálů, z toho jsou 4 pro cestující. Přejezd mezi terminály (1, 2, 3 a 5) zajišťuje bezplatný autobus. Staví před východem z letištní haly a jezdí každých 15 minut.
Z letiště do centra Říma jezdí dvě autobusové společnosti - Cotral a Terravision. Jízdenky v jednom směru stojí pouhé 4€ a zakoupíte je online. Autobusy odjíždí každou půl hodinu z letiště, přičemž cesta do centra (Termini stanice) zabere 55 minut.
ano - 30 minut zdarma
Úschovnu zavazadel naleznete na terminálu 3. Poplatek za zavazadlo po dobu 24 hodin činí 6€.
Hilton, Best Western, Sleep and Fly - zobrazit ceny

Článek vydal Vendy.

Celkový počet komentářů: 3

 • Milos 14.8.2014, 12:15

  Roma Pass je zbytečně drahý. Kupte si kdekoliv v trafice denní lístek na MHD za 6€ (pozor platí vždy jen do půlnoci daného dne). Co se týče vstupu do Colossea resp. Fora Romana, tak tam platí spojená vstupenka za 12 € (koupíte ji např. na pokladně Colossea).
  Jinak pro dopravu z letiště Fiumicino do centra (Termini – hlavní vlakové nádraží), doporučuji bus – jednosměrná jízdenka za 4€, zpáteční 8€. Cesta trvá cca 50 min. Jízdenku lze koupit přes web (terravision.eu) nebo cash na letišti. Jen pozor, při cestě zpět si musíte v jejich čekárně/baru na nádraží Termini vyzvednout místenku cca 30 min před odjezdem.

  • Pavel 14.8.2014, 13:09

   Takže 3 dny MHD budou za 18EUR, Colosseum + Foro Romano za 12EUR a ještě zbývá vstup do druhé památky, který těch 6EUR určitě bude stát.
   A jste na těch 36EURech 🙂
   Já naopak Roma Pass doporučuju, protože ušetříte spoustu hodin ve frontách, držitelé Roma Passu mají vlastní turniket a jste uvnitř prakticky okamžitě.
   Navíc nemusíte řešit vstupenky, nákup lístků.
   Součástí je i mapa Říma, kterou jsme docela často využili 🙂

  • Martin 14.8.2014, 22:19

   Pokud je člověk student, RomaPass se skutečně neoplatí, jsou tam pro studentu všude slevy

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.