Pojďte si zaplavat. Na Bahamách mezi prasaty!

Magazín
Plavající prasata, Pig Island - cdorobek, licence CC

Kdekdo již měl tu možnost si zaplavat s exotickými podmořskými živočichy. Není snad nikdo kdo by nepozoroval barevná hejna ryb v Egyptě či jiných letoviscích. Zkušenější z nás měli tu čest plavat bok po boku s delfíny či mořskými želvami, ale plavali jste už i s prasaty?

Exuma je dílčí oblast Bahamských ostrovů. Do té zapadá asi 350 ostrůvků a jeden z nich nese nevšední název Prasečí ostrov. Oficiálně se tento kus pevniny v Atlantiku nazývá Big Major Cay, avšak Pig Island je mnohem známějším a výstižnějším názvem. Tento neobydlený ostrov je vyhledáván turisty právě díky divokým prasatům, kteří vám mile rádi za nějaký ten pamlsek budou dělat společnost.

Plavající prasata na Bahamách / cdorobek
Plavající prasata na Bahamách / cdorobek

Legenda praví, že prasata byla zavlečena na tento ostrov námořníky z dob dávno minulých. Čuníci měli posloužit jako dobrý zdroj obživy při plavbách, avšak od té doby se již žádný námořník na ostrově neukázal, a tak se prasata přizpůsobila místním podmínkám.

Navštívíte-li ráj v podobě Bahamských ostrovů, navštivte i Prasečí ostrov!

Mějte se krásně! / gmayster01 on & off ...
Mějte se krásně! / gmayster01 on & off …

Mějte se krásně..

Článek vydal Dave.

Celkový počet komentářů: 6

 • Kiketa 14.12.2013, 20:55

  Ahoj,my byli minulý týden se společností Carnival s lodí Ecstasy na 5 nocí.Vyplouvali jsme z Port Canaveral(Orlando)a byli jsme na Freeport,Half Moon Cay(tam se nám líbilo nejvíc) a Nassau a poslední den byl na moři.Na osobu nás to vyšlo 255 dolarů včetně tax.Alkohol se platí zvlášť.Jídlo neomezeně,zábava celý den,super zážitek.Možnost si vybrat exkurze např.plavání s delfínama,to stálo 100 dolarů.Vyplouvají i z Miami,to budou mít asi jinou trasu.
  Třeba jsem trochu pomohla a když tak šťastnou plavbu.

 • Tomáš 14.12.2013, 19:13

  z mesta fort lauderdale (kousek od miami) jezdi na ostrov grand bahama trajekt tam a zpatky jsme platili asi 4500 jezdi se tam i one day trip ale to je na prd… my tam byli 4 dny to je tak akorat.. tohle je urcite nejlevnejsi a nejjednodussi zpusob, jinak musis letet do nassau ( coz jsou asi vic pravé bahamy nez grand bahama ale i tak to byl raj..) kdyby jsi chtel videt foto napis si o FB.

 • Tomas 9.12.2013, 21:05

  Díky za TIP, ještě aby byla nějaká akce na letenky do MIAMI a letííííme:)

 • Lukas 9.12.2013, 15:09

  tenhle nápad sme měli taky minulý rok a nakonec jsme to vyřešili 4 denním cruisem z miami po bahamských ostrovech a opravdu jsme nelitovali…http://www.ncl.com/cruise-destination/bahamas_florida/overview .Pres noc clovek jede a kazdy den ho vyhodi na nejakej ostrove…Na lodi siroky spektrum zabavy,kajuty pekny, cisty i „pomerne“ velky a predevsim All you can eat:-) cestovani po ostrovech je pomerne levny bud shuttle nebo taxi….

 • Tomas 9.12.2013, 13:44

  Ahoj, máte někdo nějaké bližší info jak se dostat z MIAMI na BAHAMY co možno nejlevnějším způsobem???:)Chystáme se v lednu do MIAMI + pár dnů zůstat v ráji na Bahamách:)

  Děkujeme za INFO

 • Lukas 8.12.2013, 19:22

  Diky z tip dave.. Chystame se na bahamy v dubnu z miami.. Ty fotky me uplne navnadili 😉

Některé komentáře se mohou na webu objevit až po schválení administrátory. Usnadněte si orientaci nahráním avataru.